30th Girls'and 61st Boys' 
      Annual Class D MSTCA RELAYS                                                   
                   Seekonk High School  - 5/15/2004                        
Girls Field Girls Running Boys Field Boys Running Result Menu Team-G Team-B Home
Girls 4x1 Mile Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                         23:00.50    10  
  2 Medfield H.S.  'A'                                 23:09.60     8  
  3 Marblehead H.S.  'A'                               23:14.70     6  
  4 Tyngsboro H.S.  'A'                                23:20.80     4  
  5 Lynnfield H.S.  'A'                                23:38.70     2  
  6 Dedham H.S.  'A'                                   23:41.30     1  
  7 Seekonk H.S.  'A'                                  23:41.90  
  8 Sacred Heart H.S.  'A'                             24:09.70  
  9 Old Rochester Reg H.S.  'A'                        25:51.50  
 10 Medfield H.S.  'B'                                 26:01.50  
 11 Stoneham H.S.  'A'                                 26:26.40  
 12 East Bridgewater H.S.  'A'                         27:10.70  
 
Girls 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                            51.00   6   10  
  2 Hopkinton H.S.  'A'                                   51.60   6    8  
  3 Canton H.S.  'B'                                      52.50   4    6  
  4 Marian H.S. / Framingham  'A'                         52.60   6    4  
  5 Seekonk H.S.  'A'                                     52.80   6    2  
  6 Dover-Sherborn Reg.  'A'                              53.10   4    1  
  7 Lynnfield H.S.  'A'                                  J53.10   5 
  8 Marblehead H.S.  'A'                                  53.30   5 
  8 Carver H.S.  'A'                                      53.30   6 
 10 Old Rochester Reg H.S.  'A'                           54.20   5 
 11 Norwell H.S.  'A'                                     54.80   5 
 12 Hanover H.S.  'B'                                     55.00   1 
 12 Westwood H.S.  'A'                                    55.00   2 
 14 Sacred Heart H.S.  'A'                                55.10   4 
 15 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                   55.20   3 
 16 Norton H.S.  'A'                                      55.40   2 
 17 Mashpee H.S.  'A'                                     55.60   2 
 18 Dedham H.S.  'A'                                      55.90   2 
 19 Seekonk H.S.  'B'                                     56.00   3 
 20 East Bridgewater H.S.  'A'                            56.20   3 
 21 Medfield H.S.  'A'                                    56.30   2 
 22 Stoneham H.S.  'A'                                    57.10   4 
 22 Tyngsboro H.S.  'A'                                   57.10   6 
 24 Ursaline Academy  'A'                                 57.50   5 
 25 Abington H.S.  'A'                                    57.80   1 
 26 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                           58.10   1 
 27 Cohasset H.S.  'A'                                    58.70   1 
 28 Stoneham H.S.  'B'                                    59.70   2 
 28 Ursaline Academy  'B'                                 59.70   1 
 30 Hanover H.S.  'A'                                   1:03.70   5 
 31 Abington H.S.  'B'                                  1:06.30   1 
 
Girls 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hopkinton H.S.  'A'                                 1:47.10   5   10  
  2 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          1:47.30   5    8  
  3 Medfield H.S.  'A'                                  1:51.50   4    6  
  4 Lynnfield H.S.  'A'                                 1:51.90   5    4  
  5 Carver H.S.  'A'                                    1:52.30   5    2  
  6 Old Rochester Reg H.S.  'A'                         1:52.60   4    1  
  7 Mashpee H.S.  'A'                                   1:53.40   4 
  8 Stoneham H.S.  'A'                                  1:53.90   5 
  9 Canton H.S.  'A'                                    1:55.20   2 
 10 Hanover H.S.  'A'                                   1:56.20   2 
 11 Dedham H.S.  'A'                                    1:56.30   5 
 12 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                         1:56.50   4 
 13 Norwell H.S.  'A'                                   1:56.90   1 
 14 Medfield H.S.  'B'                                  1:58.90   3 
 15 Marian H.S. / Framingham  'A'                       1:59.00   4 
 16 Marblehead H.S.  'A'                                1:59.10   3 
 17 Norton H.S.  'A'                                    2:01.50   3 
 18 Stoneham H.S.  'B'                                  2:03.40   3 
 19 Sacred Heart H.S.  'A'                              2:06.90   3 
 20 Tyngsboro H.S.  'A'                                 2:08.00   1 
 21 Hanover H.S.  'B'                                   2:10.30   2 
 22 Ursaline Academy  'A'                               2:11.30   3 
 23 Marian H.S. / Framingham  'B'                       2:14.30   1 
 24 Abington H.S.  'A'                                  2:24.70   2 
 
Girls 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Marian H.S. / Framingham  'A'                       4:13.90   3   10  
  2 Hopkinton H.S.  'A'                                 4:17.10   3    8  
  3 Medfield H.S.  'A'                                  4:19.80   2    6  
  4 Mashpee H.S.  'A'                                   4:20.90   3    4  
  5 Dedham H.S.  'A'                                    4:24.20   3    2  
  6 Old Rochester Reg H.S.  'A'                         4:27.50   2    1  
  7 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                 4:28.30   2 
  8 East Bridgewater H.S.  'A'                          4:30.10   3 
  9 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                         4:30.50   1 
 10 Sacred Heart H.S.  'A'                              4:32.60   3 
 11 Hanover H.S.  'A'                                   4:34.10   1 
 12 Medfield H.S.  'B'                                  4:37.70   1 
 13 Dedham H.S.  'B'                                    4:44.10   1 
 14 Stoneham H.S.  'A'                                  4:44.20   2 
 15 Marblehead H.S.  'A'                                4:45.20   2 
 16 Sacred Heart H.S.  'B'                              4:58.40   1 
 17 Stoneham H.S.  'B'                                  5:07.70   1 
 18 Hanover H.S.  'B'                                   5:09.90   1 
 19 Holyoke Catholic H.S.  'A'                          5:20.30   1 
 -- Carver H.S.  'A'                                         DQ   2 
 
Girls 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                         10:04.90    10  
  2 Marian H.S. / Framingham  'A'                      10:07.10     8  
  3 Medfield H.S.  'A'                                 10:08.30     6  
  4 Cohasset H.S.  'A'                                 10:19.69     4  
  5 Canton H.S.  'A'                                   10:24.80     2  
  6 Weston H.S.  'A'                                   10:26.20     1  
  7 Lynnfield H.S.  'A'                                10:30.90  
  8 Seekonk H.S.  'A'                                  10:42.40  
  9 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                        10:51.30  
 10 Sacred Heart H.S.  'A'                             11:04.70  
 11 Norwell H.S.  'A'                                  11:17.80  
 12 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                11:20.90  
 13 Hanover H.S.  'A'                                  11:23.80  
 14 Marblehead H.S.  'A'                               11:33.70  
 15 Old Rochester Reg H.S.  'A'                        11:47.70  
 16 Ursaline Academy  'A'                              11:48.00  
 17 Holyoke Catholic H.S.  'A'                         11:48.30  
 18 East Bridgewater H.S.  'A'                         11:55.80  
 19 Mashpee H.S.  'A'                                  11:57.40  
 20 Medfield H.S.  'B'                                 12:23.00  
 21 Hanover H.S.  'B'                                  12:44.50  
 
Girls 1600 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Stoneham H.S.  'A'                                  4:29.40   4   10  
  2 Ursaline Academy  'A'                               4:29.80   4    8  
  3 Seekonk H.S.  'A'                                   4:30.40   4    6  
  4 Carver H.S.  'A'                                    4:30.60   4    4  
  5 Medfield H.S.  'A'                                  4:31.10   4    2  
  6 Dover-Sherborn Reg.  'A'                            4:34.80   3    1  
  7 Holyoke Catholic H.S.  'A'                          4:41.70   3 
  8 Marblehead H.S.  'A'                                4:42.00   4 
  9 East Bridgewater H.S.  'A'                          4:44.10   3 
 10 Dedham H.S.  'B'                                    4:50.00   3 
 11 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          4:50.30   3 
 12 Mashpee H.S.  'A'                                   4:52.10   1 
 13 Marian H.S. / Framingham  'A'                       4:56.80   2 
 14 Cohasset H.S.  'A'                                  4:58.00   2 
 15 Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                  5:03.10   1 
 16 Abington H.S.  'A'                                  5:04.80   2 
 17 Norton H.S.  'A'                                    5:11.30   2 
 18 Dedham H.S.  'A'                                    5:15.20   2 
 19 Abington H.S.  'B'                                  5:18.80   1 
 20 Marian H.S. / Framingham  'B'                       5:21.10   1 
 21 Tyngsboro H.S.  'A'                                 5:23.40   1 
 -- Sacred Heart H.S.  'A'                                   DQ   3 
 -- Stoneham H.S.  'B'                                       DQ   2 
 
Girls Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Tyngsboro H.S.  'A'                                13:48.50    10  
  2 Marblehead H.S.  'A'                               13:48.70     8  
  3 Seekonk H.S.  'A'                                  14:02.00     6  
  4 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                         14:06.30     4  
  5 East Bridgewater H.S.  'A'                         14:18.90     2  
  6 Ursaline Academy  'A'                              14:22.60     1  
  7 Medfield H.S.  'A'                                 14:28.50  
  8 Westwood H.S.  'A'                                 14:43.00  
  9 Marian H.S. / Framingham  'A'                      14:51.30  
 10 Seekonk H.S.  'B'                                  14:52.00  
 11 Stoneham H.S.  'A'                                 14:54.70  
 12 Medfield H.S.  'B'                                 15:01.10  
 13 Norwell H.S.  'A'                                  15:04.50  
 14 Holyoke Catholic H.S.  'A'                         15:05.50  
 15 Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                 15:06.60  
 16 Abington H.S.  'A'                                 15:19.00  
 17 Sacred Heart H.S.  'A'                             15:20.10  
 
Girls 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hopkinton H.S.  'A'                                 1:02.00   5   10  
  2 Medfield H.S.  'A'                                  1:08.60   5    8  
  3 Seekonk H.S.  'A'                                   1:09.70   4    6  
  4 East Bridgewater H.S.  'A'                          1:12.40   4    4  
  5 Carver H.S.  'A'                                    1:12.80   4    2  
  6 Marblehead H.S.  'A'                                1:13.40   5    1  
  7 Seekonk H.S.  'B'                                   1:13.60   3 
  8 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          1:14.40   3 
  9 Dedham H.S.  'A'                                    1:15.30   2 
 10 Stoneham H.S.  'A'                                  1:16.40   3 
 11 Sacred Heart H.S.  'A'                              1:16.70   2 
 12 Old Rochester Reg H.S.  'A'                         1:17.30   1 
 13 Tyngsboro H.S.  'A'                                 1:20.00   1 
 14 Stoneham H.S.  'B'                                  1:25.70   1 
 -- Medfield H.S.  'B'                                       DQ   2 
 
Girls High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Medfield, Girls              Medfield              14-09.00      4.49m   10  
  2 Marblehead, Girls            Marblehead            13-11.00      4.24m    8  
  3 Dedham, Girls                Dedham                13-09.00      4.19m    6  
  4 Stoneham, Girls              Stoneham              13-05.00      4.08m    4  
  5 Old Rochester, Girls         Old Rochester         13-04.00      4.06m    2  
  6 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham     J13-04.00      4.06m    1  
 -- Mashpee, Girls               Mashpee                     NH            
 
Girls Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham      23-00.00      7.01m   10  
  2 Lynnfield, Girls             Lynnfield             14-06.00      4.41m    8  
  3 Stoneham, Girls              Stoneham              14-00.00      4.26m    6  
 -- Tyngsboro, Girls             Tyngsboro                   DQ            
 
Girls Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hopkinton, Girls             Hopkinton               14.61m   47-11.25   10  
  2 Marblehead, Girls            Marblehead              13.55m   44-05.50    8  
  3 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham        13.52m   44-04.25    6  
  4 Carver, Girls                Carver                  13.38m   43-10.75    4  
  5 Sacred Heart, Girls          Sacred Heart            13.07m   42-10.75    2  
  6 Old Rochester, Girls         Old Rochester           13.02m   42-08.75    1  
  7 East Bridgewater, Girls      East Bridgewater        12.98m   42-07.00 
  8 Medfield, Girls              Medfield                12.67m   41-07.00 
  9 Stoneham, Girls              Stoneham                12.46m   40-10.50 
 10 Hanover, Girls               Hanover                 12.44m   40-09.75 
 11 Abington, Girls              Abington                11.66m   38-03.25 
 12 Norton, Girls                Norton                  11.40m   37-05.00 
 13 Tyngsboro, Girls             Tyngsboro               11.20m   36-09.00 
 14 Marian, Girls                Marian-Fram             10.94m   35-10.75 
 15 Dedham, Girls                Dedham                   8.59m   28-02.25 
 
Girls Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hopkinton, Girls             Hopkinton               33.60m  110-03.00   10  
  2 Medfield, Girls              Medfield                29.15m   95-07.75    8  
  3 Carver, Girls                Carver                  28.98m   95-01.00    6  
  4 Lynnfield, Girls             Lynnfield               28.87m   94-08.75    4  
  5 Marian, Girls                Marian-Fram             28.17m   92-05.25    2  
  6 Old Rochester, Girls         Old Rochester           27.86m   91-05.00    1  
  7 Dedham, Girls                Dedham                  27.75m   91-00.50 
  8 Marblehead, Girls            Marblehead              27.36m   89-09.25 
  9 Westwood, Girls              Westwood                26.87m   88-02.00 
 10 Mashpee, Girls               Mashpee                 26.85m   88-01.25 
 11 Seekonk, Girls               Seekonk                 26.46m   86-09.75 
 12 Stoneham, Girls              Stoneham                25.36m   83-02.50 
 13 Cohasset, Girls              Cohasset                25.18m   82-07.50 
 14 Sacred Heart, Girls          Sacred Heart            24.33m   79-10.00 
 15 Abington, Girls              Abington                23.83m   78-02.25 
 
Girls Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Dedham, Girls                Dedham                  27.70m   90-10.50   10  
  2 Hopkinton, Girls             Hopkinton               26.87m   88-02.00    8  
  3 Stoneham, Girls              Stoneham                25.59m   83-11.50    6  
  4 East Bridgewater, Girls      East Bridgewater        25.29m   82-11.75    4  
  5 Seekonk, Girls               Seekonk                 24.52m   80-05.50    2  
  6 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham        24.51m   80-05.00    1  
  7 Coyle-Cassidy, Girls         Cohasset                23.56m   77-03.75 
  8 Mashpee, Girls               Mashpee                 22.94m   75-03.25 
  9 Old Rochester, Girls         Old Rochester           22.92m   75-02.50 
 10 Medfield, Girls              Medfield                22.15m   72-08.00 
 11 Sacred Heart, Girls          Sacred Heart            20.85m   68-05.00 
 12 Carver, Girls                Carver                  20.35m   66-09.25 
 13 Marian, Girls                Marian-Fram             18.04m   59-02.25 
 14 Abington, Girls              Abington                17.96m   58-11.25 
 
Girls Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hopkinton, Girls             Hopkinton               84.88m     278-06   10  
  2 Dedham, Girls                Dedham                  84.46m     277-01    8  
  3 East Bridgewater, Girls      East Bridgewater        77.78m     255-02    6  
  4 Old Rochester, Girls         Old Rochester           68.80m     225-09    4  
  5 Seekonk, Girls               Seekonk                 68.52m     224-10    2  
  6 Stoneham, Girls              Stoneham                66.06m     216-09    1  
  7 Mashpee, Girls               Mashpee                 65.68m     215-06 
  8 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham        64.94m     213-01 
  9 Abington, Girls              Abington                62.42m     204-09 
 10 Coyle-Cassidy, Girls         Cohasset                62.26m     204-03 
 11 Ursaline, Girls              Ursaline                61.90m     203-01 
 12 Carver, Girls                Carver                  61.66m     202-03 
 13 Medfield, Girls              Medfield                61.64m     202-03 
 14 Sacred Heart, Girls          Sacred Heart            52.98m     173-10 
 15 Marian, Girls                Marian-Fram             49.52m     162-06 
 
Girls Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Seekonk, Girls               Seekonk                 97.77m     320-09   10  
  2 Hopkinton, Girls             Hopkinton               97.29m     319-02    8  
  3 Medfield, Girls              Medfield                80.19m     263-01    6  
  4 Abington, Girls              Abington                76.43m     250-09    4  
  5 Old Rochester, Girls         Old Rochester           76.26m     250-02    2  
  6 East Bridgewater, Girls      East Bridgewater        75.99m     249-04    1  
  7 Stoneham, Girls              Stoneham                71.40m     234-03 
  8 Hamiliton-Wenham, Girls      Hamiliton-Wenham        66.05m     216-08 
  9 Sacred Heart, Girls          Sacred Heart            56.38m     185-00 
 
Boys 4x1 Mile Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Medfield H.S.  'A'                                 19:22.40    10  
  2 Seekonk H.S.  'A'                                  19:28.50     8  
  3 Westwood H.S.  'A'                                 19:43.20     6  
  4 Stoneham H.S.  'A'                                 19:53.10     4  
  5 Lynnfield H.S.  'A'                                19:58.00     2  
  6 Sacred Heart H.S.  'A'                             19:59.40     1  
  7 Norwell H.S.  'A'                                  20:30.10  
  8 Hanover H.S.  'A'                                  20:51.50  
  9 Medfield H.S.  'B'                                 20:51.70  
 10 Marblehead H.S.  'A'                               21:13.70  
 11 Abington H.S.  'A'                                 21:16.20  
 12 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                         22:05.10  
 13 East Bridgewater H.S.  'A'                         22:09.90  
 14 Stoneham H.S.  'B'                                 22:28.90  
 15 Sacred Heart H.S.  'B'                             22:44.10  
 
Boys 4x100 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Hopkinton H.S.  'A'                                   43.90   5   10  
  2 Foxboro H.S.  'A'                                     44.10   5    8  
  3 Stoneham H.S.  'A'                                    44.60   5    6  
  4 Canton H.S.  'A'                                      45.10   5    4  
  5 Hanover H.S.  'A'                                     45.30   5    2  
  6 Mashpee H.S.  'A'                                     45.50   5    1  
  7 Carver H.S.  'A'                                      45.80   4 
  8 Westwood H.S.  'C'                                    46.00     
  8 Westwood H.S.  'B'                                    46.00   4 
  9 Weston H.S.  'A'                                      46.40   3 
 10 Foxboro H.S.  'B'                                     47.30   2 
 10 Tyngsboro H.S.  'A'                                   47.30   4 
 12 Medfield H.S.  'A'                                    47.40   3 
 13 Wayland H.S.  'A'                                     47.50   4 
 14 Old Rochester Reg H.S.  'A'                           47.70   2 
 15 Winthrop H.S.  'A'                                    47.90   2 
 16 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                   48.10   2 
 17 East Bridgewater H.S.  'A'                            48.30   3 
 18 Bedford H.S.  'A'                                     48.40   2 
 19 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                            48.60   3 
 20 Dedham H.S.  'A'                                      48.80   3 
 21 Sacred Heart H.S.  'A'                                48.90   1 
 22 Hanover H.S.  'B'                                     49.00   3 
 23 Weston H.S.  'B'                                      49.20   1 
 24 Austin Prep School  'A'                               49.40   1 
 25 Stoneham H.S.  'B'                                    49.50   2 
 26 Abington H.S.  'A'                                    51.20   4 
 -- Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                       DQ   4 
 -- Bishop Stang-Dartmouth  'A'                              DQ   1 
 
Boys 4x200 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Foxboro H.S.  'A'                                   1:31.10   4   10  
  2 Hopkinton H.S.  'A'                                 1:31.40   4    8  
  3 Stoneham H.S.  'A'                                  1:33.60   4    6  
  4 Canton H.S.  'A'                                    1:34.70   4    4  
  5 Hanover H.S.  'A'                                   1:36.10   4    2  
  6 Westwood H.S.  'A'                                  1:37.50   4    1  
  7 Medfield H.S.  'A'                                  1:39.70   3 
  8 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                 1:40.10   2 
  8 Norwell H.S.  'A'                                   1:40.10   3 
 10 Foxboro H.S.  'B'                                   1:40.40   3 
 11 Mashpee H.S.  'A'                                   1:41.20   3 
 12 Dedham H.S.  'A'                                    1:41.40   2 
 13 Wayland H.S.  'A'                                   1:41.70   2 
 14 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          1:41.90   3 
 15 Old Rochester Reg H.S.  'A'                         1:42.40   2 
 16 Tyngsboro H.S.  'A'                                 1:44.70   1 
 17 Sacred Heart H.S.  'A'                              1:45.30   1 
 18 Stoneham H.S.  'B'                                  1:47.00   2 
 19 Bedford H.S.  'A'                                   1:47.70   2 
 20 Marian H.S. / Framingham  'A'                       1:49.50   1 
 21 Abington H.S.  'A'                                  1:54.50   1 
 -- Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                       DQ   3 
 
Boys 4x400 Meter Relay
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Seekonk H.S.  'A'                                   3:33.10   4   10  
  2 Foxboro H.S.  'A'                                   3:35.20   4    8  
  3 Mashpee H.S.  'A'                                   3:36.20   3    6  
  4 Dover-Sherborn Reg.  'A'                            3:39.70   4    4  
  5 Marian H.S. / Framingham  'A'                       3:41.40   3    2  
  6 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                         3:44.60   3    1  
  7 Carver H.S.  'A'                                    3:45.50   3 
  8 Westwood H.S.  'A'                                  3:45.80   4 
  9 Weston H.S.  'A'                                    3:46.80   3 
 10 Hanover H.S.  'A'                                   3:47.00   4 
 11 East Bridgewater H.S.  'A'                          3:48.20   4 
 12 Wayland H.S.  'A'                                   3:54.50   3 
 13 Stoneham H.S.  'A'                                  3:55.10   2 
 14 Dedham H.S.  'A'                                    3:56.50   2 
 15 Cohasset H.S.  'A'                                  3:58.20   2 
 16 Tyngsboro H.S.  'A'                                 3:58.90   2 
 17 Hanover H.S.  'B'                                   4:01.80   2 
 18 Sacred Heart H.S.  'A'                              4:07.30   1 
 19 Stoneham H.S.  'B'                                  4:09.60   1 
 20 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          4:16.70   1 
 20 Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                  4:16.70   2 
 22 Harwich H.S.  'A'                                   4:20.40   1 
 23 Bedford H.S.  'A'                                   4:20.80   1 
 24 Abington H.S.  'A'                                  4:21.20   1 
 -- Dedham H.S.  'B'                                         DQ   1 
 
Boys 4x800 Meter Relay
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 East Bridgewater H.S.  'A'                          8:33.60    10  
  2 Westwood H.S.  'A'                                  8:35.30     8  
  3 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                 8:37.50     6  
  4 Seekonk H.S.  'A'                                   8:42.10     4  
  5 Weston H.S.  'A'                                    8:47.10     2  
  6 Bishop Stang-Dartmouth  'A'                         8:57.50     1  
  7 Sacred Heart H.S.  'A'                              9:04.40  
  8 Lynnfield H.S.  'A'                                 9:06.10  
  9 Hanover H.S.  'A'                                   9:08.10  
 10 Mashpee H.S.  'A'                                   9:15.00  
 11 Marblehead H.S.  'A'                                9:16.80  
 12 Wayland H.S.  'A'                                   9:24.60  
 13 Dover-Sherborn Reg.  'A'                            9:27.80  
 14 Harwich H.S.  'A'                                   9:28.10  
 15 Bishop Stang-Dartmouth  'B'                         9:37.50  
 16 Dedham H.S.  'A'                                    9:49.00  
 17 Foxboro H.S.  'A'                                  10:14.90  
 18 Stoneham H.S.  'A'                                 10:16.00  
 19 Stoneham H.S.  'B'                                 10:38.50  
 20 Abington H.S.  'A'                                 10:58.70  
 
Boys 1600 Sprint Medley
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Medfield H.S.  'A'                                  3:45.30   4   10  
  2 Old Rochester Reg H.S.  'A'                         3:47.00   4    8  
  3 Bedford H.S.  'A'                                   3:48.20   3    6  
  4 Wayland H.S.  'A'                                   3:50.30   3    4  
  5 Marian H.S. / Framingham  'A'                       3:52.60   4    2  
  6 Canton H.S.  'A'                                    3:57.30   4    1  
  7 Marblehead H.S.  'A'                                3:59.10   3 
  8 Seekonk H.S.  'A'                                   4:00.00   3 
  9 Tyngsboro H.S.  'A'                                 4:03.80   3 
 10 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                 4:06.50   2 
 11 Winthrop H.S.  'A'                                  4:09.30   4 
 12 Westwood H.S.  'A'                                  4:09.50   3 
 13 Cohasset H.S.  'A'                                  4:10.70   1 
 14 Abington H.S.  'A'                                  4:11.40   1 
 15 Norwell H.S.  'A'                                   4:11.70   1 
 16 Mashpee H.S.  'A'                                   4:12.50   1 
 17 Sacred Heart H.S.  'A'                              4:13.40   1 
 18 Stoneham H.S.  'A'                                  4:15.40   2 
 19 Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                  4:15.80   2 
 20 Foxboro H.S.  'A'                                   4:23.30   2 
 21 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                          4:30.90   2 
 22 Austin Prep School  'A'                             4:34.30   2 
 23 Hanover H.S.  'A'                                   4:34.50   4 
 24 Stoneham H.S.  'B'                                  4:36.10   1 
 
Boys Distance Medley
=======================================================================
    School                                               Finals  Points
=======================================================================
  1 Hanover H.S.  'A'                                  11:10.40    10  
  2 Dedham H.S.  'A'                                   11:10.60     8  
  3 Marblehead H.S.  'A'                               11:23.10     6  
  4 East Bridgewater H.S.  'A'                         11:25.40     4  
  5 Stoneham H.S.  'A'                                 11:27.00     2  
  6 Seekonk H.S.  'A'                                  11:31.30     1  
  7 Westwood H.S.  'A'                                 11:31.80  
  8 Austin Prep School  'A'                            11:33.40  
  9 Bedford H.S.  'A'                                  11:39.90  
 10 Arch. Williams-Braintree H.S.  'A'                 11:45.70  
 11 Canton H.S.  'A'                                   11:52.40  
 12 Medfield H.S.  'A'                                 11:54.10  
 13 Coyle & Cassidy H.S. / Taunton  'A'                11:54.60  
 14 Norwell H.S.  'A'                                  12:03.20  
 15 Old Rochester Reg H.S.  'A'                        12:23.00  
 16 Sacred Heart H.S.  'A'                             12:29.70  
 17 Marian H.S. / Framingham  'A'                      12:36.40  
 18 Mashpee H.S.  'A'                                  12:36.90  
 19 Carver H.S.  'A'                                   12:37.20  
 20 Hamiliton-Wenham H.S.  'A'                         12:44.10  
 21 Tyngsboro H.S.  'A'                                13:09.70  
 22 Winthrop H.S.  'A'                                 13:27.10  
 23 Abington H.S.  'A'                                 13:40.90  
 24 Stoneham H.S.  'B'                                 14:20.80  
 
Boys 4x110 Meter Shuttle Hurdle
==========================================================================
    School                                               Finals  H# Points
==========================================================================
  1 Medfield H.S.  'A'                                  1:07.80   2   10  
  2 East Bridgewater H.S.  'A'                          1:08.30   3    8  
  3 Abington H.S.  'A'                                  1:14.00   3    6  
  4 Westwood H.S.  'A'                                  1:14.80   2    4  
  5 Hanover H.S.  'A'                                   1:17.20   2    2  
  6 Foxboro H.S.  'A'                                   1:18.70   1    1  
  7 Stoneham H.S.  'A'                                  1:19.30   1 
 -- Stoneham H.S.  'B'                                       DQ   3 
 
Boys High Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Canton, Boys                 Canton                17-00.00      5.18m   10  
  2 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater     J17-00.00      5.18m    8  
  3 Stoneham, Boys               Stoneham              16-07.00      5.05m    6  
  4 Westwood, Boys               Westwood              16-06.00      5.02m    4  
  5 Medfield, Boys               Medfield              16-02.00      4.92m    2  
  6 Hanover, Boys                Hanover               15-10.00      4.82m    0.5
  6 Abington, Boys               Abington              15-10.00      4.82m    0.5
 
Boys Pole Vault
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Tyngsboro, Boys              Tyngsboro             26-06.00      8.07m   10  
  2 Lynnfield, Boys              Lynnfield             23-00.00      7.01m    8  
  3 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham      19-00.00      5.79m    6  
 
Boys Long Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Mashpee, Boys                Mashpee                 18.05m   59-02.75   10  
  2 Foxboro, Boys                Foxboro                 17.24m   56-06.75    8  
  3 Carver, Boys                 Carver                  17.23m   56-06.50    6  
  4 Canton, Boys                 Canton                  16.64m   54-07.25    4  
  5 Tyngsboro, Boys              Tyngsboro               16.62m   54-06.50    2  
  6 Weston, Boys                 Weston                 J16.62m   54-06.50    1  
  7 Coyle-Cassidy, Boys          Coyle-Cassidy           16.30m   53-05.75 
  8 Seekonk, Boys                Seekonk                 15.77m   51-09.00 
  9 Hanover, Boys                Hanover                 15.60m   51-02.25 
 10 Stoneham, Boys               Stoneham                15.47m   50-09.25 
 11 Abington, Boys               Abington                14.96m   49-01.00 
 12 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater        14.93m   48-11.75 
 13 Winthrop, Boys               Winthrop                14.90m   48-10.75 
 13 Westwood, Boys               Westwood                14.90m   48-10.75 
 15 Medfield, Boys               Medfield                14.72m   48-03.50 
 16 Sacred Heart, Boys           Sacred Heart            14.49m   47-06.50 
 17 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham        14.23m   46-08.25 
 18 Arch. Williams, Boys         Arch. Williams          13.82m   45-04.25 
 
Boys Triple Jump
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hopkinton, Boys              Hopkinton               37.42m  122-09.25   10  
  2 Weston, Boys                 Weston                  37.22m  122-01.50    8  
  3 Abington, Boys               Abington                35.25m  115-07.75    6  
  4 Stoneham, Boys               Stoneham                34.77m  114-01.00    4  
  5 Coyle-Cassidy, Boys          Coyle-Cassidy           34.48m  113-01.50    2  
  6 Westwood, Boys               Westwood                34.24m  112-04.00    1  
  7 Wayland, Boys                Wayland                 34.10m  111-10.50 
  8 Austin Prep, Boys            Austin Prep             33.37m  109-05.75 
  9 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater        33.09m  108-06.75 
 10 Tyngsboro, Boys              Tyngsboro               33.01m  108-03.75 
 11 Hanover, Boys                Hanover                 32.51m  106-08.00 
 12 Foxboro, Boys                Foxboro                 32.43m  106-04.75 
 13 Winthrop, Boys               Winthrop                32.24m  105-09.25 
 14 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham        31.60m  103-08.25 
 15 Marian, Boys                 Marian-Fram             31.44m  103-01.75 
 16 Arch. Williams, Boys         Arch. Williams          29.11m   95-06.25 
 
Boys Shot Put
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Hopkinton, Boys              Hopkinton               39.44m  129-04.75   10  
  2 Old Rochester, Boys          Old Rochester           39.35m  129-01.25    8  
  3 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater        38.71m  127-00.00    6  
  4 Mashpee, Boys                Mashpee                J38.71m  127-00.00    4  
  5 Stoneham, Boys               Stoneham                38.11m  125-00.50    2  
  6 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham        35.71m  117-02.00    1  
  7 Seekonk, Boys                Seekonk                 35.49m  116-05.25 
  8 Winthrop, Boys               Winthrop                34.47m  113-01.25 
  9 Coyle-Cassidy, Boys          Coyle-Cassidy           34.12m  111-11.50 
 10 Carver, Boys                 Carver                  32.38m  106-03.00 
 11 Medfield, Boys               Medfield                32.02m  105-00.75 
 12 Arch. Williams, Boys         Arch. Williams          31.10m  102-00.50 
 13 Marian, Boys                 Marian-Fram             30.99m  101-08.25 
 14 Weston, Boys                 Weston                  30.68m  100-08.00 
 15 Foxboro, Boys                Foxboro                 30.45m   99-11.00 
 16 Westwood, Boys               Westwood                28.45m   93-04.25 
 17 Abington, Boys               Abington                25.91m   85-00.25 
 
Boys Discus Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Old Rochester, Boys          Old Rochester          116.03m     380-08   10  
  2 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater       115.28m     378-02    8  
  3 Stoneham, Boys               Stoneham               111.48m     365-09    6  
  4 Mashpee, Boys                Mashpee                109.44m     359-01    4  
  5 Hopkinton, Boys              Hopkinton              102.04m     334-09    2  
  6 Winthrop, Boys               Winthrop                99.14m     325-03    1  
  7 Weston, Boys                 Weston                  96.94m     318-00 
  8 Arch. Williams, Boys         Arch. Williams          94.78m     310-11 
  9 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham        92.06m     302-00 
 10 Medfield, Boys               Medfield                91.76m     301-00 
 11 Carver, Boys                 Carver                  91.10m     298-11 
 12 Marian, Boys                 Marian-Fram             90.64m     297-04 
 13 Coyle-Cassidy, Boys          Coyle-Cassidy           86.48m     283-09 
 14 Seekonk, Boys                Seekonk                 86.14m     282-07 
 15 Hanover, Boys                Hanover                 84.00m     275-07 
 16 Foxboro, Boys                Foxboro                 76.66m     251-06 
 17 Abington, Boys               Abington                72.36m     237-05 
 18 Westwood, Boys               Westwood                70.32m     230-08 
 
Boys Javelin Throw
=================================================================================
    Name                    Year School                  Finals            Points
=================================================================================
  1 Old Rochester, Boys          Old Rochester          134.38m     440-10   10  
  2 Stoneham, Boys               Stoneham               128.36m     421-01    8  
  3 Carver, Boys                 Carver                 127.65m     418-09    6  
  4 Coyle-Cassidy, Boys          Coyle-Cassidy          126.02m     413-05    4  
  5 Hamiliton-Wenham, Boys       Hamiliton-Wenham       118.20m     387-09    2  
  6 Seekonk, Boys                Seekonk                117.60m     385-10    1  
  7 Westwood, Boys               Westwood               116.64m     382-08 
  8 Hanover, Boys                Hanover                114.37m     375-03 
  9 East Bridgewater, Boys       East Bridgewater       113.25m     371-07 
 10 Arch. Williams, Boys         Arch. Williams         100.31m     329-01 
 11 Foxboro, Boys                Foxboro                 96.63m     317-00 
 12 Medfield, Boys               Medfield                95.76m     314-02 
 13 Abington, Boys               Abington                95.73m     314-01 
 14 Marian, Boys                 Marian-Fram             80.41m     263-10 
 15 Tyngsboro, Boys              Tyngsboro               73.05m     239-08 
 
                    Women - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) HOPKINTON H.S.              82        2) MEDFIELD H.S.              60   
    2) HAMILITON-WENHAM H.S.       60        4) SEEKONK H.S.               34   
    5) MARBLEHEAD H.S.             31        6) STONEHAM H.S.              27   
    6) DEDHAM H.S.                 27        8) MARIAN H.S. / FRAMINGHAM   24   
    9) CARVER H.S.                 18        9) LYNNFIELD H.S.             18   
   11) EAST BRIDGEWATER H.S.       17       12) TYNGSBORO H.S.             14   
   13) OLD ROCHESTER REG H.S.      12       14) URSALINE ACADEMY            9   
   15) CANTON H.S.                  8       16) COHASSET H.S.               4   
   16) MASHPEE H.S.                 4       16) ABINGTON H.S.               4   
   19) SACRED HEART H.S.            2       19) DOVER-SHERBORN REG.         2   
   21) WESTON H.S.                  1                                           
 
                    Men - Team Rankings - 15 Events Scored
===============================================================================
    1) EAST BRIDGEWATER H.S.       44        1) STONEHAM H.S.              44   
    3) HOPKINTON H.S.              40        4) OLD ROCHESTER REG H.S.     36   
    5) FOXBORO H.S.                35        6) MEDFIELD H.S.              32   
    7) MASHPEE H.S.                25        8) WESTWOOD H.S.              24   
    8) SEEKONK H.S.                24       10) CANTON H.S.                23   
   11) HANOVER H.S.                16.50    12) ABINGTON H.S.              12.50
   13) CARVER H.S.                 12       13) TYNGSBORO H.S.             12   
   13) COYLE & CASSIDY H.S. / TAU  12       16) WESTON H.S.                11   
   17) LYNNFIELD H.S.              10       18) HAMILITON-WENHAM H.S.       9   
   19) DEDHAM H.S.                  8       20) MARBLEHEAD H.S.             6   
   20) BEDFORD H.S.                 6       22) DOVER-SHERBORN REG.         4   
   22) MARIAN H.S. / FRAMINGHAM     4       22) WAYLAND H.S.                4   
   25) BISHOP STANG-DARTMOUTH       2       26) SACRED HEART H.S.           1   
   26) WINTHROP H.S.                1                                           
Girls Field Girls Running Boys Field Boys Running Result Menu Team-G Team-B Home