Licensed to MSTCA - Championship Meet  HY-TEK's Meet Manager 1/21/2010 01:04 PM
                      James Kalperis MSTCA Indoor Relays                      
                            Division I  - 1/24/2010                           
                     Reggie Lewis Track & Athletic Center                     
                               Performance List                               
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  9:16.79  2008        Lincoln-Sudbury                           
  Division I:  9:16.79  2008        LINCOLN-SUDBURY REG.                      
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Franklin HS  'A'                                     9:40.00
     1) Cole, Mary 12                   2) Hagen, Lauren 09              
     3) Giese, Alexandria 10            4) Knous, Kendal 10              
  2  Haverhill HS  'A'                                    9:40.00
     1) Stabile, Rebecca 11             2) Solimine, Julie 11            
     3) Penney, Elyssa 12               4) Fullerton, Beth 12            
  3  Wachusett Reg-Holden  'A'                            9:42.30
     1) Beccia, Ariel 12                2) Getchell, Katelynn 11         
     3) Collins, Amy 09                 4) Williamson, Laura 10          
  4  Weymouth HS  'A'                                     9:45.00
     1) Jaklitsch, Bridget 10           2) Barker, Molly 09              
     3) Fitzgibbon, Morgan 09           4) Tevenan, Julie 10             
  5  Newton South HS  'A'                                 9:45.90
     1) Fineman, Melanie 12             2) Remy, Kyle 12                 
     3) Friedman, Hannah 10             4) O'Keefe, Kathy 11             
  6  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        9:50.00
     1) Morris, Katie 12                2) Zambarano, Sierra 10          
     3) Dao, Amy 12                     4) Davis, Christine 09           
  7  Chelmsford HS  'A'                                   9:50.00
     1) Pisarik, Jennifer 09            2) Pisarik, Kristi 11            
     3) Chea, DeKontee 12               4) Cassidy, Annie 12             
  8  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         9:52.10
     1) Acton, Madison 10               2) Arthur, Claire 12             
     3) Keklak, Andrea 11               4) Rudder, Emily 11              
  9  Boston Latin School  'A'                            10:06.94
     1) Mello, Kathy 11                 2) Lambergs, Elza 11             
     3) Moen, Wilhelmina 12             4) Fonseca, Tiffany 11           
 10  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                       10:10.00
     1) Ayers, Katie 11                 2) Desrochers, Erin 12           
     3) Aveni, Kassandra 12             4) Wyman, Jill 12                
 11  Haverhill HS  'B'                                   10:10.00
     1) Clifford, Corinne 12            2) Tatro, Devin                  
     3) Twomey, Bridget 10              4) Fullerton, Mary 12            
 12  Peabody Veterens HS  'A'                            10:15.00
     1) Rocha, Catarina 09              2) Raymond, Stephanie 11         
     3) Pickard, Jenna 12               4) Ellison, Angela 11            
 13  Billerica Memorial HS  'A'                          10:18.00
     1) Ulcena, Melissa 12              2) Czerwonka, Gosia 12           
     3) Moules, Cally 11                4) Barrett, Nicole 09            
 14  Lexington  HS  'A'                                  10:20.00
     1) Fiore, Kristen 09               2) Berger, Lily 12               
     3) Mattingly, Aviva 11             4) Psyhojos, Sophia 11           
 15  Shrewsbury HS  'A'                                  10:25.00
     1) Benjamin, Natalie 09            2) Krumpoch, Annie 09            
     3) Laramee, Brittany 09            4) Ross, Nicole 11               
 16  Lowell HS  'A'                                      10:25.00
     1) Maloney, Karley 11              2) Donovan, Erin 09              
     3) Allison, Brianna 09             4) Harvey, Victoria 12           
 17  Newton North HS  'A'                                10:25.00
     1) Gluck, Sam 12                   2) Tripathi, Jaya 12             
     3) Smith, Lauren 10                4) Kruskal, Shoshana 12          
 18  Brookline HS  'A'                                   10:30.00
     1) Gaehde, Lily 10                 2) Gellineau, Leah 11            
     3) Liebman-Palaez, Mariana 12      4) Simon, Aisha 12               
 19  Cambridge Rindge & Latin  'A'                       10:30.00
     1) Boyne, Kalie 10                 2) Cronin, Dora 09               
     3) Ostow, Matilda 09               4) Chamblin, Nisa 12             
 20  Andover HS  'A'                                     10:40.00
     1) Chido, Hanna 11                 2) Warne, Sarah 10               
     3) Gillette, Pauline 09            4) Mcphee, Meagan 09             
 21  Somerville HS  'A'                                  10:50.00
     1) Flores, Roxana 10               2) Garczynski, Alexandra 11      
     3) Mei, Pristine 10                4) Menjivar, Iaritza 11          
 22  Attleboro  HS  'A'                                  10:50.00
     1) Cuddeback, Shelby 09            2) Ferzoco, Amanda 10            
     3) Bull, Mary 11                   4) Jennings, Allison 12          
 23  New Bedford HS  'A'                                 10:53.00
     1) Poyant, Maggie 12               2) Patten, Hadley 12             
     3) Pires, Erika 12                 4) Midurski, Margaret 11         
 24  Westford Academy  'A'                               11:00.00
     1) McCuster, Maura 12              2) Dennehy, Jackie 10            
     3) Burk, Kimberly 12               4) Burke, Catie 10               
 25  North Quincy HS  'A'                                11:00.00
     1) Bonoli, Lia 09                  2) Brady, Erica 11               
     3) Scuzzarella, Jaclyn 09          4) Schwartz, Mary 12             
 26  Methuen HS  'A'                                     11:10.00
     1) Kubiszewski, Caroline 12        2) Kim, Petty 10                 
     3) Bellegarde, Katisha 10          4) Hamblet, Nicole 12            
 27  Barnstable HS - Hyannis  'A'                        11:15.00
     1) Schachter, Haley 10             2) Walko, Isabella 09            
     3) Gralton, Claire 09              4) Sullivan, Ashley 10           
 28  Doherty HS -  Worcester  'A'                        11:30.00
     1) Gatsois, Alex 12                2) McBride, Tyanna 10            
     3) Sterner, Alexa 09               4) Kasla-Hallinan, Megan 12      
 29  Medford HS  'A'                                     12:00.00
     1) Bandoian, Lauren 11             2) Bandoian, Lindsey 11          
     3) Bandoin, Lisa 11                4) Brogan, Lynsie 10             
 30  Everett HS  'A'                                     12:28.50
     1) Tejada, Vanessa 09              2) Kernan, Maeve 09              
     3) Louis-Jean, Angele 11           4) Urquiza, Delmis 11            
 31  Waltham HS  'A'                                     13:00.00
     1) Saint-Hilaire, Dafne 10         2) Kelleher, Michelle 10         
     3) Macedo, Carolina 11             4) Stewart, Skyler 09            
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  7:53.3h  1984        Cambridge Rindge & Latin                  
  Division I:  7:53.3h  1984        CAMBRIDGE RINDGE & LATIN                  
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      8:04.23
     1) Vetere, Adam 12                 2) Waller, Scott 12              
     3) Voorees, Simon 11               4) Goodwin, Chris 12             
  2  Methuen HS  'A'                                      8:10.00
     1) Stamatopulos, Andrew 12         2)                               
     3) Pare, Ben 12                    4) Reddy, Jared 12               
  3  Weymouth HS  'A'                                     8:12.00
     1) Detommaso, Anthony 10           2) Crawford, Kody 12             
     3) Sollowin, Steve 11              4) Parsley, Nolan 09             
  4  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        8:15.00
     1) Barnes, Robbie 12               2) Clervil, Woodrick 11          
     3) Villarreal-Halprin, Ruben 12    4) Greenberg, Sam 12             
  5  Newton South HS  'A'                                 8:16.93
     1) Uruci, Xhulio 11                2) Melly, David 11               
     3) O' Brien, Connor 11             4) Wakimoto, Yuji 12             
  6  Durfee HS - Fall River  'A'                          8:18.50
     1) Cabral, Antonio 11              2) Whitty, Chris 10              
     3) Folger, Jeremy 10               4) Quinerly, D'Andre 11          
  7  St John's Prep. - Danvers  'A'                       8:20.00
     1) Halpin, Ben 11                  2) Harrigan, Jarrett 11          
     3) Murphy, patrick 11              4) Touchette, Jon 11             
  8  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        8:25.00
     1) Sullivan, James 10              2) Durkee, Alex 11               
     3) Lemire, Brendan 11              4) Cantrell, Alex 12             
  9  New Bedford HS  'A'                                  8:28.00
     1) Honohan, Tevin 12               2) Andre, Filipe 12              
     3) Backiel, Patryk 11              4) Duarte, Paulo 12              
 10  Brookline HS  'A'                                    8:32.50
     1) Shore, Max 10                   2) Perry, Mark 10                
     3) Weersinghe, Tharindu 10         4) Pratt-Otto, Sam 12            
 11  Franklin HS  'A'                                     8:33.00
     1) Gutkowski, alex 12              2) Hood, Andrew 10               
     3) Henry, Matt 11                  4) Butera, Jason 12              
 12  Lowell HS  'A'                                       8:35.00
     1) Mullen, Nick 12                 2) Coppinger, Patrick 09         
     3) McCarthy, Nathan 10             4) Gendron, Mike 11              
 13  Taunton HS  'A'                                      8:36.00
     1) Greenhalgh, Ryan 12             2) Nieuwenhuis, Tommy 12         
     3) Androski, Nick 12               4) Allen, Dan 12                 
 14  Westford Academy  'A'                                8:37.00
     1) Ryan, John 11                   2) Wells, John 12                
     3) Lacroix, Andre 10               4) McGee, Mike 11                
 15  Shrewsbury HS  'A'                                   8:37.90
     1) Lowrie, Jared 12                2) Williams, Christopher 09      
     3) Favulli, Christopher 12         4) Thompson, Kevin 12            
 16  St John's HS - Shrewsbury  'A'                       8:40.00
     1) Lucey, T 10                     2) McKeogh, B 11                 
     3) Crowley, A 09                   4) Raboin, D 12                  
 17  Haverhill HS  'A'                                    8:40.00
     1) Martinez, Jeremy 10             2) Goehring, Joshua 11           
     3) Hammond, Garret 11              4) McNaughton, Michael 10        
 18  Peabody Veterens HS  'A'                             8:40.00
     1) Terenzoni, Keane 11             2) Grenier, Casey 10             
     3) Mahoney, Colin 10               4) Gallo, Joe 12                 
 19  Revere HS  'A'                                       8:45.00
     1) Panzini, Chris 12               2) DeMarco, Nicholas 11          
     3) Sahila, Karim 09                4) Tartaglia, Francesco 12       
 20  Newton North HS  'A'                                 8:45.00
     1) Gleason, Jake 12                2) Keefe, Justin 10              
     3) Ranti, Dan 11                   4) Lichtman, Ezra 11             
 21  Attleboro  HS  'A'                                   8:45.00
     1) Ohrenberger, Joshua 11          2) Kelly, Connor 11              
     3) Murphy, Joe 11                  4) Arsenault, Jacob 12           
 22  Boston Latin School  'A'                             8:45.90
     1) Ward, Mike 09                   2) Mahoney, Brian 11             
     3) D'Agostino, Nick 11             4) Grover, Miles 11              
 23  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         8:50.00
     1) Hultin, Steve 11                2) Barnes, Matt 10               
     3) Daley, Conor 10                 4) Gossels, Dan 10               
 24  Wachusett Reg-Holden  'A'                            8:50.00
     1) MacPherson, Tom 11              2) Jagelsky, Ryan 11             
     3) Baker, Chris 12                 4) Frechette-McCall, Hayden 10   
 25  Lexington  HS  'A'                                   8:50.00
     1) Claflin, Lance 12               2) Adams, Nathaniel 09           
     3) Chung, Felix 09                 4) Ulmer, Cam 11                 
 26  Billerica Memorial HS  'A'                           8:50.00
     1) Ross, Lachey 12                 2) White, Kyle 11                
     3) Creeden, Zach 12                4) Rich, Derek 12                
 27  Somerville HS  'A'                                   8:56.00
     1) Sullivan, Tim 11                2) Huang, Danny 11               
     3) Pyakuryal, Bipul 11             4) Conte, Michael 11             
 28  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        9:00.00
     1) Marini, Nick 12                 2) Warish, Mike 12               
     3) Nee, Rob 10                     4) Goodhue, Nick 10              
 29  Lawrence HS  'A'                                     9:00.00
     1) Hernandez, Luis 11              2) Tavares, Carlos 11            
     3) Belliard, Marcose 12            4) Lara, Jonathan 11             
 30  Medford HS  'A'                                      9:15.50
     1) DeOliviera, Carlos 10           2) Lee, Steve 09                 
     3) Silva, Victor 12                4) Simas, Gillbert 10            
 31  Chelmsford HS  'A'                                   9:20.00
     1) LeFebvre, Evan 10               2) Pearce, Jack 10               
     3) Eastman, Gerard 11              4) Wilson, Todd 09               
 32  Doherty HS -  Worcester  'A'                         9:20.00
     1) David, Stigham 10               2) Jobe, Ryan 12                 
     3) Pizzaro, Jeff 11                4) Kearney, Paul 11              
 33  Everett HS  'A'                                      9:53.00
     1) Lones, John 11                  2) Huse, Matthew 11              
     3) Canillas, Ryan 12               4) Velev, Ivan 11                
 
Event 3  Girls 1600 Sprint Medley
===============================================================================
   All-Class:  4:06.6h  1980        Brookline HS                              
  Division I:  4:07.6h  1982        NEEDHAM HS                                
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      4:15.00
     1) Bishop, Eve 11                  2) Mullens, Maggie 10            
     3) Singleton, Vanessa 12           4) Salley, Jessica 11            
  2  Newton North HS  'A'                                 4:15.00
     1) Gillis, Margo 11                2) Tabatabaie, Ariana 12         
     3) Fugazzotto, Jess 12             4) Brown, Steph 10               
  3  Weymouth HS  'A'                                     4:18.00
     1) Corcoran, Jill 11               2) Clark, Emily 12               
     3) Darling, Melissa 10             4) Glover, Jillian 11            
  4  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        4:22.00
     1) Sullivan, Jessica 10            2) Barnett, Sarah 09             
     3) Roberts, Alicia 11              4) Laubi, Melissa 10             
  5  Billerica Memorial HS  'A'                           4:23.00
     1) Ulcena, Melissa 12              2) Norman, Kathryn 11            
     3) Vance, Stephanie 12             4) Czerwonka, Gosia 12           
  6  Westford Academy  'A'                                4:23.00
     1) Sheridan, Caitlin 11            2) Keys, Annie 12                
     3) Gozzo, Nora 11                  4) Brearley, Lexie 11            
  7  New Bedford HS  'A'                                  4:25.00
     1) neives, courtney 11             2) Isidor, Melissa 09            
     3) Freire, Braley 11               4) Offley, Kenzie 10             
  8  Lexington  HS  'A'                                   4:26.00
     1) Maeda, Saaya 09                 2) Snellings, Quincy 11          
     3) Caouette, Andrea 11             4) Oh, Jinah 11                  
  9  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        4:26.00
     1) Campo, Joling 09                2) Fries, Randi 10               
     3) Kulkarnia, Maya 12              4) Reichlin, Kristen 12          
 10  Haverhill HS  'A'                                    4:29.50
     1) Fullerton, Mary 12              2) Connolly, Erin 09             
     3) Surette, Rachel 11              4) Fitzgerald, Kaleigh 10        
 11  Waltham HS  'A'                                      4:30.00
     1) Watts, Ivy 11                   2) Williams, Emily 10            
     3) Zotlola, Sabrina 12             4) Walsh, Kara 11                
 12  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         4:30.00
     1) Kohler, Tori 11                 2) Lee, Brianna 09               
     3) Burk, Olivia 11                 4) Casey, Emily 10               
 13  Franklin HS  'A'                                     4:30.00
     1) Vetrano, Sarah 09               2) Nesmith, Brianna 09           
     3) Kinhart, Patricia 10            4) Coughlan, Kelly 12            
 14  Braintree HS  'A'                                    4:32.00
     1) Flaherty, Siobhan 12            2) Lo, Tiffany 10                
     3) Walsh, Victoria 10              4) MacLean, Kara 10              
 15  Attleboro  HS  'A'                                   4:33.00
     1) Jennings, Sarah 12              2) Haselton, Kaitlyn 11          
     3) Jeffery, Jessica 12             4) Cutler, Meghan 11             
 16  Franklin HS  'B'                                     4:35.00
     1) Calabrese, Catie 10             2) Takahata, Shannon 09          
     3) MacClellan, Sarah 10            4) Stickles, Emily 10            
 17  Wachusett Reg-Holden  'A'                            4:37.00
     1) Carlson, Katie 11               2) Cook, Jasmine 10              
     3) Person, Sarah 12                4) McElroy, Alix 12              
 18  Lexington  HS  'B'                                   4:38.00
     1) Jakob, Allison 09               2) Dumont, Sage 10               
     3) Breitenfeld, Sarah 11           4) Rutila, Kathryn 11            
 19  Wachusett Reg-Holden  'B'                            4:40.00
     1) Williams, Gabrielle 12          2) Dion, Katie 10                
     3) Tupper, Kaiti 12                4) Burgess, Caitlyn 12           
 20  Durfee HS - Fall River  'A'                          4:40.00
     1) Skillin, Sarah 09               2) Burns, Katelyn 12             
     3) Arruda, Kayla 12                4) Massoud, Nicole 11            
 21  Bridgewater-Raynham Reg.  'B'                        4:40.00
     1) Rosenberg, Aliya 11             2) Simonzi, Noah 11              
     3) Koczela, Lauren 10              4) Macmillan, Samantha 11        
 22  Revere HS  'A'                                       4:40.00
     1) Hough, Tayla 12                 2) Sigouin, Camden 11            
     3) Amaya, Chelsea 10               4) Kershaw, Taren 12             
 23  Newton South HS  'A'                                 4:42.00
     1) Ollivierre, Taylor 10           2) Thompson, Mei Lan 09          
     3) Zhang, Elaine 10                4) Laurence, Anna 10             
 24  Weymouth HS  'B'                                     4:44.00
     1) Murphy, Vanessa 11              2) Sheehan, Abby 10              
     3) Kelly, Julie 11                 4) Toro-McCue, Gabrielle 09      
 25  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         4:45.00
     1) Potter, Leah 10                 2) Lewis, Stephanie 10           
     3) Quirk, Codi 10                  4) Holden, Hannah 12             
 26  Peabody Veterens HS  'A'                             4:45.00
     1) Simoes, Christina 12            2) Dusablon, Nicole 12           
     3) Richard, Jenna 12               4) Sousa, Sarah 09               
 27  Revere HS  'B'                                       4:45.00
     1) Hough, Colby 12                 2) Nguyen, Ha 11                 
     3) Harris, Samantha 10             4) Simpson, Jessica 12           
 28  Lawrence HS  'A'                                     4:45.00
     1) Rodriguez, Keyla 11             2) Munoz, Giselle 12             
     3) Rivera, Shayna 11               4) Lilly, Melanie 12             
 29  Shrewsbury HS  'A'                                   4:45.00
     1) Gutekanst, Nora 10              2) Greene, Marissa 09            
     3) Lapeikas, Kathleen 10           4) Filiere, Kailey 10            
 30  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        4:47.00
     1) Purdom, Sophie 10               2) Benelli, Jessica 09           
     3) Whyte, Julia 11                 4) Li, Jamay 11                  
 31  Haverhill HS  'B'                                    4:48.50
     1) Clifford, Corinne 12            2) Nutter, Sydney 09             
     3) Comei, Angie 12                 4) Robertson, Kristy 09          
 32  Westford Academy  'B'                                4:50.00
     1) Caldwell, Tracy 12              2) Meurer, Sarah 09              
     3) LeBlanc, Alexandra 11           4) Burk, Kimberly 12             
 33  Medford HS  'A'                                      4:50.00
     1) Avella, Nicole 09               2) Alley, Jessica 10             
     3) Melo, Rebecca 10                4) Walsh, Lauren 09              
 34  Somerville HS  'A'                                   4:50.00
     1) Berger, Gelyne 09               2) Conde, Jackie 12              
     3) Kerr, Sabrina 10                4) Gilles, Sophia 12             
 35  Brookline HS  'A'                                    4:50.00
     1) Wise, Sophie 10                 2) Lazarus, Beth 10              
     3) Vianni, Julia 12                4) Shaughnessy, Sabine 10        
 36  Lowell HS  'A'                                       4:50.00
     1) Gallagher, Erin 12              2) Braga, Kristina 12            
     3) Crowe, Maggie 11                4) Silk, Rachael 10              
 37  Doherty HS -  Worcester  'A'                         4:56.00
     1) Davis, Maya 09                  2) Lamontange, Allie 10          
     3) Mulcahy, Emily 09               4) Le, Dalena 10                 
 38  Methuen HS  'A'                                      4:57.00
     1) Alfonso, Kirstin 09             2) Soucy, Chantel 09             
     3) Adams, Ashley 12                4) Kubiszewski, Caroline 12      
 39  Peabody Veterens HS  'B'                             5:00.00
     1) Incrovato, Kelsey 12            2) Richard, Jordan 09            
     3) Manzi, Katie 11                 4) Frangias, Joanne 09           
 40  Chelmsford HS  'A'                                   5:00.00
     1) Young, Kristen 09               2) Sementelli, Danielle 12       
     3) Brimley, Monica 11              4) Bentley, Jacque 12            
 41  Medford HS  'B'                                      5:10.00
     1) Mason, Taylor 11                2) Jacinthe, Janny 09            
     3) Forcier, Madeline 11            4) Cavallaro, Deanna 11          
 42  Taunton HS  'A'                                      5:15.00
     1) Kirby, Colleen 12               2) Myers, Jesslyn 12             
     3) Arikian, Tess 10                4) Maze, Chrissy 10              
 43  Framingham HS  'A'                                   5:25.00
     1) Gowan, Anne 09                  2) Mroz, Angela 11               
     3) Quesnel, Lindsey 11             4) Seales, Tessa 10              
 44  Lynn English HS  'A'                                15:00.00
     1) Arzu, Maria 11                  2) Hall, Leah 11                 
     3) Fowler, Bianca 12               4) Henry, Alexandra 11           
 
Event 4  Boys 1600 Sprint Medley
===============================================================================
   All-Class:  3:31.3h  1993        Brockton HS                               
  Division I:  3:31.3h  1993        BROCKTON HS                               
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      3:33.00
     1) Vetere, Adam 12                 2) McConnell, Christopher 12     
     3) Caynon, Troy 11                 4) O'Neil, Connor 12             
  2  Chelmsford HS  'A'                                   3:37.00
     1) Burgess, Lee 11                 2) Travaglini, Jim 11            
     3) DiCecca, Ricky 12               4) Al Harbi, Sam 11              
  3  Xaverian Brothers - Westwood  'A'                    3:37.10
     1) Bleday, John 12                 2) Cavanaugh, Rob 11             
     3) Phalen, Alex 12                 4) Lockhart, Mike 12             
  4  Lawrence HS  'A'                                     3:38.00
     1) Cruz, Luis 11                   2) Cuesta, Francesco 12          
     3) Nova, Francis 12                4) Ventura, Juan 11              
  5  St John's Prep. - Danvers  'A'                       3:38.00
     1) Crosby, Chris 12                2) Galasso, Mike 11              
     3) Pesaturo, Nick 11               4) Oesterlin, Chris 12           
  6  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        3:38.50
     1) Owen, Curt 11                   2) O'Neil, Colin 12              
     3) Olson, Neal 11                  4) Forgo, Stephen 12             
  7  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        3:39.30
     1) Mullen, Tom 12                  2) Harrington, Neil 12           
     3) Reid, Kyle 12                   4) Norgaard, Mike 11             
  8  Weymouth HS  'A'                                     3:40.00
     1) Dooley, Chris 12                2) Rhodes, Chris 11              
     3) Stuart, Zak 11                  4) Mulcahy, Tyler 10             
  9  Durfee HS - Fall River  'A'                          3:40.00
     1) Souza, Steven 12                2) Sevier, Cameron 11            
     3) Caron, Zachary 12               4) Brown, Enrique 11             
 10  Billerica Memorial HS  'A'                           3:42.60
     1) Moules, Tyler 12                2) Horan, Matt 12                
     3) Hunter, Steve 12                4) Vaughan, Chris 12             
 11  Brookline HS  'A'                                    3:45.50
     1) Jackson, William 11             2) Zhou, Alan 10                 
     3) Mancusi, Dan 8                  4) Scott, Irvin S 12             
 12  St John's HS - Shrewsbury  'A'                       3:46.00
     1) Zawalich, D 11                  2) Loomer, Cory 12               
     3) Zarozny, Adam 11                4) Cafarelia, A 12               
 13  Attleboro  HS  'A'                                   3:46.00
     1) Keefer, Jake 11                 2) Gillard, Steven 10            
     3) Pike, Steve 11                  4) Keefer, Justin 11             
 14  Wachusett Reg-Holden  'A'                            3:47.96
     1) Jagelsky, Alex 11               2) McDavitt, Connor 11           
     3) Muchugu, Dennis 11              4) Galotta, Mike 12              
 15  Shrewsbury HS  'A'                                   3:48.00
     1) Murray, John 11                 2) Blakeslee, Alexander 12       
     3) Baum, Jeff 11                   4) Thompson, John 12             
 16  Framingham HS  'A'                                   3:48.00
     1) Fitzpatrick, Sean 12            2) Wing, Jesse 10                
     3) Toure, Abou 12                  4) Groleau, Benjamin 10          
 17  Doherty HS -  Worcester  'A'                         3:50.00
     1) Guidry, Xavier 11               2) Truong, Duy 11                
     3) Munn, Jamal 10                  4) Dalton-Hoffman, Tom 10        
 18  Lowell HS  'A'                                       3:50.00
     1) Andujar, Alex 10                2) McGlauflin, Josh 11           
     3) Brown, Gilberto 10              4) Ouellette, Josh 11            
 19  Medford HS  'A'                                      3:50.00
     1) Dumbuya, John 10                2) Perez, Jean 11                
     3) Clenord, Stevenson 12           4) DeAlmedia, Kenny 12           
 20  Peabody Veterens HS  'A'                             3:50.00
     1) Cronin, Corey 12                2) McCarthy, Ryan 12             
     3) Czerepica, Josh 12              4) Richardson, Dave 12           
 21  Brockton HS  'A'                                     3:54.00
     1) Wish, Alex 11                   2) Hurte, Joshua 11              
     3) Stewart, JaJaun 11              4) Smith, Albert 11              
 22  Haverhill HS  'A'                                    3:55.00
     1) Joseph, Jonas 12                2) Zuber, Zach 10                
     3) Harvey, Ned 12                  4) Sullivan, Taylor 10           
 23  Somerville HS  'A'                                   3:56.00
     1) Coleman, Danny 12               2) Sciuto, Zach 10               
     3) Nazaire, Jerry 10               4) Maldonado, Norberto 10        
 24  Peabody Veterens HS  'B'                             3:57.00
     1) D'Amato, T.J. 10                2) Reardon, Mike 10              
     3) Brewster, Austin 10             4) Carbone, Joseph 10            
 25  Westford Academy  'A'                                3:58.00
     1) O'Neal, Shane 12                2) Elliott, Max 12               
     3) Newman, Matt 12                 4) Peraner, Reed 10              
 26  Newton South HS  'A'                                 3:58.10
     1) Pearce, Alex 12                 2) Wong, Chris 10                
     3) Hjwang, Mike 09                 4) Voss-Kernan, Lucas 12         
 27  Franklin HS  'A'                                     3:58.50
     1) Pechtl, Charles 11              2) Wiech, John 10                
     3) Harvey, Michael 12              4) Dutton, Patrick 11            
 28  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        4:00.00
     1) Barrasso, Tom 10                2) Minoche, Johnson 10           
     3) Marchando, Alex 12              4) Rater, Samuel 09              
 29  Methuen HS  'A'                                      4:00.00
     1) Clark, Conor 10                 2) Baez, Josh 10                 
     3) O'Leary, Evan 11                4) Moschetto, Kyle 11            
 30  Newton South HS  'B'                                 4:03.70
     1) Olia, Cammy 12                  2) Wong, Steven 09               
     3) Ryu, Ben 10                     4) Lee, Joseph 11                
 31  Lexington  HS  'A'                                   4:05.00
     1) MA, Cody 10                     2) Katz, Dawit 10                
     3) Hsieh, Austin 12                4) Thomas, Aron 11               
 32  Lawrence HS  'B'                                     4:05.00
     1) Guillamo, Felix 11              2) Guillamo, Elvis 12            
     3) Molina, Derek 11                4) Lara, Jonathan 11             
 33  Westford Academy  'B'                                4:06.00
     1) Sciuto, Nick 09                 2) Cataldo, Jessie 10            
     3) Pappas, Alex 10                 4) Venkatesh, Rohan 11           
 34  Wachusett Reg-Holden  'B'                            4:09.00
     1) Bunker, Steven 11               2) Jones, Justin 10              
     3) Reardon, Connor 11              4) Mayo, Sam 10                  
 35  Methuen HS  'B'                                      4:10.00
     1) Parsons, Lucas 10               2) Crane, John 10                
     3) Sychampanakhone, Stephen 11     4) Hulme, Jake 10                
 36  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        4:12.00
     1) Sestrich, David 12              2) Sansone, Joseph 11            
     3) Mcmanus, Jeremy 12              4) Maher, Connor 12              
 37  Haverhill HS  'B'                                    4:12.00
     1) Mahan, Michael 10               2) Mahan, Tom 09                 
     3) Pham, Alex 10                   4) Garvey, Patrick 10            
 38  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         4:15.00
     1) Quint, Mike 10                  2) Dykes, Jeffrey 12             
     3) Blazewicz, Drew 09              4) Gray, Asher 10                
 39  Framingham HS  'B'                                   4:16.00
     1) Martinez, Brandon 10            2) Singer, Noah 10               
     3) Vincuilla, Andrew 10            4) Montouri, Matthew 10          
 40  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         4:30.00
     1) O' brien, Matt 10               2) Goodrich, Luke 09             
     3) Pace, Marc 11                   4) Shea, James 12                
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  1:44.0h  1987        Randolph HS                               
  Division I:  1:44.45  2005        CAMBRIDGE RINDGE & LATIN                  
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      1:45.23
     1) Singleton, Vanessa 12           2) Shields, Emily 11             
     3) Baldwin, Kayla 12               4) Bishop, Eve 11                
  2  Boston Latin School  'A'                             1:45.95
     1) Brooks, Meisha 12               2) Rice, Emma 11                 
     3) Moen, Wilhelmina 12             4) Williams, Alexandra 12        
  3  Waltham HS  'A'                                      1:47.21
     1) Watts, Ivy 11                   2) Sexton, Katherine 11          
     3) Williams, Emily 10              4) Zotlola, Sabrina 12           
  4  Newton South HS  'A'                                 1:47.91
     1) Sandson, Kathrine 12            2) Braver, Andrea 11             
     3) Frieze, Madeline 11             4) Banks, Ezra 12                
  5  Newton North HS  'A'                                 1:49.00
     1) Forbes, Carla 09                2) Brown, Steph 10               
     3) Wong, Kayla 10                  4) Cuccurullo, Julia 11          
  6  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        1:49.50
     1) Bien-Aime, Charmine 12          2) Bien-Aime, Jasmine 12         
     3) Chamblin, Nisa 12               4) Bernard, Anchella 09          
  7  Attleboro  HS  'A'                                   1:49.50
     1) Ouellette, Emilie 12            2) Robitaille, Briana 09         
     3) Belin, Terreyana 11             4) Gulino, Marie 12              
  8  Brookline HS  'A'                                    1:50.00
     1) Spence, Darcy 10                2) Hitchcock-Smith, Katie 09     
     3) Pronovost, Maddie 09            4) Weeresinghe, Amodhi 12        
  9  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         1:50.00
     1) Ready, Lauren 11                2) Georges, Caeleigh 11          
     3) Igwe-Kalu, Cecilia 12           4) Mepham, Sarah 09              
 10  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        1:50.30
     1) Gabriele, Kim 11                2) Bodensieck, Elisabeth 11      
     3) Cicalis, Krissy 10              4) Pomroy, Molly 12              
 11  Wachusett Reg-Holden  'A'                            1:50.30
     1) Leahy, Meghan 12                2) Nishino, Emi 12               
     3) Person, Sarah 12                4) Fagade, Titi 12               
 12  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        1:50.50
     1) Jarostchuk, Maya 09             2) Toulmin, Sarah 10             
     3) Fries, Randi 10                 4) Kulkarnia, Maya 12            
 13  Peabody Veterens HS  'A'                             1:50.70
     1) Digiacomo, Kara 09              2) Muscato, Bianca 09            
     3) Pelletrino, Laura 10            4) Saccardo, Andrea 12           
 14  Lexington  HS  'A'                                   1:50.89
     1) Diaz-MacInnis, Lindsey 12       2) Boudett, Shannon 10           
     3) Isern, Camila 09                4) Domings, Mary 09              
 15  Franklin HS  'A'                                     1:51.00
     1) Galasso, Becky 12               2) Anselmi, Karen 12             
     3) Soloman, Sarah 11               4) Walker, Kristen 12            
 16  Boston Latin School  'B'                             1:51.00
     1) Yoon, Danae 09                  2) Yoon, Denise 09               
     3) Crawford, Zoe 09                4) Hughes, Maggie 10             
 17  Shrewsbury HS  'A'                                   1:51.00
     1) Logan, Carolyn 10               2) Krumpoch, Megan 12            
     3) Beall, Kathryn 12               4) Benjamin, Emily 11            
 18  Andover HS  'B'                                      1:51.55
     1) Angelsanto, Chelsea 11          2) Organisciak, Terra 10         
     3) Petterutto, Abbey 12            4) Pien, Lauren 10               
 19  Somerville HS  'A'                                   1:52.00
     1) Berger, Gelyne 09               2) Ozit, Sabrina 12              
     3) meranda, michel-le 10           4) Genard, Nicole 10             
 20  Peabody Veterens HS  'B'                             1:52.20
     1) Moreschi, Deanna 11             2) Kruczkowski, Kristen 12       
     3) Petrosino, Katrina 10           4) Bucci, Cayla 09               
 21  Brockton HS  'A'                                     1:53.42
     1) Clerveaux, Vanessa 10           2) Mizell, Alicia 12             
     3) Freeman, Arianna 10             4) Igbokwe, Yvette 11            
 22  Taunton HS  'A'                                      1:53.97
     1) Trappier, Anisha 10             2) Morrissey, Katelin 09         
     3) Correa, Siara 10                4) Trappier, Shannel 10          
 23  Newton South HS  'B'                                 1:54.50
     1) Lee, Christie 12                2) Thompson, Mei Lan 09          
     3) Chin, Michelle 12               4) Testa, Mary 10                
 24  Haverhill HS  'A'                                    1:54.50
     1) Connolly, Erin 09               2) Surette, Rachel 11            
     3) Comei, Angie 12                 4) Fitzgerald, Kaleigh 10        
 25  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        1:54.50
     1) Feit, Molly 11                  2) Shie, Vivian 12               
     3) Hayes, Amanda 11                4) Liu, Lily 12                  
 26  Barnstable HS - Hyannis  'A'                         1:55.00
     1) Henson, Amanda 8                2) Woolery, Dasia 09             
     3) Fitzsimons, Hannah 12           4) Salmon, Lamoy 12              
 27  Medford HS  'A'                                      1:55.00
     1) Fiorello, Ariana 10             2) Ferjuste, Kelly 10            
     3) Mason, Tyesha 12                4) Hawkins, Jasmyn 12            
 28  Doherty HS -  Worcester  'A'                         1:55.00
     1) Pellegrini, Liz 10              2) Fluet, Courtney 10            
     3) Le, Thao 12                     4) Janeczak, Hannah 12           
 29  Newton North HS  'B'                                 1:56.00
     1) Nadeau, Madison 09              2) Larkin, Maeve 09              
     3) McLaughlin, Bridget 09          4) Liu, Jen 12                   
 30  Everett HS  'A'                                      1:56.00
     1) Faia, Cristian 12               2)                               
     3) Nicholson, Tracey 12            4) Steeves, Katie 10             
 31  Framingham HS  'A'                                   1:56.00
     1) Cohen, Lauren 10                2) Egesi, Amanda 12              
     3) Pearl, Hannah 12                4) Wagner, Jenny 10              
 32  Wachusett Reg-Holden  'B'                            1:56.70
     1) Cook, Jasmine 10                2) Blakeney, Casey 10            
     3) Tangney, Olivia 10              4) Burgess, Caitlyn 12           
 33  Billerica Memorial HS  'A'                           1:56.70
     1) Vance, Stephanie 12             2) Norman, Kathryn 11            
     3) D'Urso, Jen 11                  4) Barbas, Caitlin 10            
 34  Lexington  HS  'B'                                   1:57.00
     1) Tate, Claudia 10                2) Tiani, Kendra 10              
     3) Lin, Jessica 11                 4) Wright, Emily 10              
 35  Franklin HS  'B'                                     1:58.00
     1) Droney, Shannon 10              2) Addi, Sarah 10                
     3) Harvey, Rachael 10              4) MacClellan, Sarah 10          
 36  Durfee HS - Fall River  'A'                          1:58.00
     1) Bonanca, Jalyn 09               2) Burns, Katelyn 12             
     3) Dupont, Andrea 10               4) Roberts, Bianca 11            
 37  Chelmsford HS  'A'                                   1:58.00
     1) Burgess, Alex 10                2) Pindara, Sam 12               
     3) Coughlin, Caroline 11           4) Barooshian, Shamiram 12       
 38  Revere HS  'A'                                       1:58.63
     1) Digitale, Amanda 12             2) Nguyen, Ha 11                 
     3) Sigouin, Camden 11              4) Santiano-McHatton, Theresa 12 
 39  Lowell HS  'A'                                       2:00.00
     1) Vaughn, Sydney 09               2) Brown, Chloe 11               
     3) Rosario, Danae 10               4) Burgess, Alyson 10            
 40  Somerville HS  'B'                                   2:00.00
     1) Gilles, Sophia 12               2) Henrique, Jennifer 12         
     3) Henrique, Natalie 09            4) Kerr, Sabrina 10              
 41  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         2:00.00
     1) Weisberg, Elsey 10              2) Kelly, Allison 09             
     3) Lewis, Stephanie 10             4) Kelly, Anna 09                
 42  Bridgewater-Raynham Reg.  'B'                        2:01.00
     1) Simonzi, Noah 11                2) Frye, Sarah 10                
     3) Curtin, Chelsey 10              4) Tabaczynski, Allyson 10       
 43  Attleboro  HS  'B'                                   2:01.00
     1) Lacsmana, Pauline 12            2) Rogers, Jena 12               
     3) Jeffery, Jessica 12             4) Bushey, Katie 09              
 44  Weymouth HS  'A'                                     2:02.00
     1) Welch, Lauren 11                2) Bianco, Cristiana 12          
     3) Perriello, May 10               4) Donovan, Ashley 10            
 45  Methuen HS  'A'                                      2:02.00
     1) Platz, Julie 12                 2) Dizoglio, Elena 09            
     3) Bruneau, Amy 10                 4) Bodenrader, Ashley 09         
 46  Westford Academy  'A'                                2:02.00
     1) Whitcomb, Alyssa 12             2) LeBlanc, Alexandra 11         
     3) Meurer, Sarah 09                4) Ditchum, Bailey 09            
 47  North Quincy HS  'A'                                 2:02.50
     1) Abban, Jessica 09               2) Anderson, Evelyn 10           
     3) McCleary, Shannon 09            4) Paschall, Danielle 09         
 48  Haverhill HS  'B'                                    2:04.60
     1) Arsenault, Morgan 09            2) Faircloth, Caroline 09        
     3) Faircloth, Elizabeth 09         4) DeWitt, Carolyn 09            
 49  Methuen HS  'B'                                      2:07.00
     1) Goerke, Bridget 10              2) Melvin, Rebecca 10            
     3) Thibault, Gabby 09              4) Rogers, Angelina 09           
 50  Barnstable HS - Hyannis  'B'                         2:09.00
     1) Ashe, Victoria 10               2) Mahibar, Rani 10              
     3) Rich, Rebecca 10                4) Mesirow, Robin 09             
 51  Leominster HS  'A'                                   2:09.70
     1) Angelina, Gabriella 12          2) Bliss, Norma 11               
     3) Kirouac, Jillian 12             4) Randall, Adrienne 11          
 52  Durfee HS - Fall River  'B'                          2:10.00
     1) Massoud, Hannah 09              2) Massoud, Kate 09              
     3) Carrita, Lindsey 10             4) Duval, Rebecca 09             
 53  Chelmsford HS  'B'                                   2:10.00
     1) Cardonne, Amanda 10             2) Hoffman, Kaleigh 09           
     3) Adams, Ali 10                   4) Goodmen, Natalie 11           
 54  Westford Academy  'B'                                2:16.00
     1) Raczelowski, Emily 11           2) Callahan, Catherine 10        
     3) Burk, Kristen 09                4) Stevens, Kendall 11           
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  1:30.4h  1990        Brockton HS                               
  Division I:  1:30.4h  1990        BROCKTON HS                               
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      1:31.93
     1) McConnell, Christopher 12       2) Vetere, Mark 12               
     3) Osberne, Andrew 12              4) Stevens, Kerrick 12           
  2  New Bedford HS  'A'                                  1:32.00
     1) Callander, Justin 10            2) Gondre, Phito 11              
     3) Dixon, Xavier 12                4) Williams, Jonathan 12         
  3  Lawrence HS  'A'                                     1:32.50
     1) Ventura, Juan 11                2) Cuesta, Francesco 12          
     3) Severino, Kelvin 10             4) Nova, Francis 12              
  4  Brockton HS  'A'                                     1:32.80
     1) Anifowose, Joel 12              2) McIntosh, Kadeem 12           
     3) Chambers, Sidney 12             4) Louis-Jean, Albert 11         
  5  Newton North HS  'A'                                 1:33.00
     1) Kiley, Ben 12                   2) Doyle, Terrell 10             
     3) Penn, Isiaih 11                 4) Wu, Hao-Kai 12                
  6  Lexington  HS  'A'                                   1:33.62
     1) Beaumont, Daishawn 12           2) Hunter, Matt 11               
     3) Everett, Stefon 11              4) Daley, John 11                
  7  Franklin HS  'A'                                     1:34.00
     1) Dassau, paul 12                 2) Fasano, Andrew 11             
     3) Williams, Kyle 12               4) Donahue, Connor 10            
  8  Xaverian Brothers - Westwood  'A'                    1:34.00
     1) McDaniels, Nick 11              2) Colton, Joe 11                
     3) Hyatt, Mike 12                  4) Tamasi, Chris 11              
  9  Peabody Veterens HS  'A'                             1:34.50
     1) Gaye, Nate 10                   2) Abu-hijleh, Jamal 12          
     3) Losanno, Bobby 10               4) Acquaviva, Jonathan 12        
 10  Framingham HS  'A'                                   1:35.10
     1) Daniel, D'Amani 11              2) Lewis Jr, Bo 10               
     3) Nikonchuk, Evan 12              4) Johnson, Richard 12           
 11  Durfee HS - Fall River  'A'                          1:35.50
     1) Botelho, Caleb 12               2) Silva, Nick 10                
     3) Rodriguez, David 12             4) Correia, Aaron 12             
 12  St John's HS - Shrewsbury  'A'                       1:36.00
     1) Feraco, Will 12                 2) Loomer, Cory 12               
     3) Zarozny, Adam 11                4) Cafarelia, A 12               
 13  Lawrence HS  'B'                                     1:36.50
     1) Guillamo, Elvis 12              2) Montanez, Devin 12            
     3) Sandovaal, Jose 12              4) Molina, Derek 11              
 14  Chelmsford HS  'A'                                   1:36.50
     1) Jaquint, Andrew 11              2) Imperillo, Nick 10            
     3) Brimely, Connor 09              4) Sheridan, Eddie 10            
 15  Somerville HS  'A'                                   1:36.50
     1) Rolim, Andre 09                 2) Hairston, Devon 10            
     3) Carty, Jermaine 11              4) Chen, Edward 11               
 16  New Bedford HS  'B'                                  1:37.00
     1) Kilanowich, Graham 12           2) Goncalo, Nathanial 10         
     3) Wood, Jaraud 10                 4) Hill, Ron 12                  
 17  Peabody Veterens HS  'B'                             1:37.00
     1) Doyle, Brady 10                 2) Vittini, Ramses 11            
     3) Reardon, Mike 10                4) Freedman, Jacob 10            
 18  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        1:37.20
     1) Schlatz, Nick 10                2) Palmieri, Tom 11              
     3) Delsignor, Dan 11               4) Morin, Brendan 10             
 19  Lowell HS  'A'                                       1:37.40
     1) Courtois, Anthony 11            2) Consolo, Anthony 09           
     3) Hoey, Colin 09                  4) Bahou, Jonathan 11            
 20  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        1:37.50
     1) Barnes, Darren 10               2) Mardell, Sam 11               
     3) Kasperowski, Jacob 10           4) Vincent, Yovanni 11           
 21  Westford Academy  'A'                                1:37.50
     1) Pickersgill, Adam 12            2) Park, Jung 12                 
     3) Elliott, Max 12                 4) Santos, Tyler 11              
 22  Lynn English HS  'A'                                 1:37.64
     1) Adie, Zak 11                    2) Ducasse, Camy 12              
     3) Flowa, Nick 10                  4) Kimber, Ricky 12              
 23  Shrewsbury HS  'A'                                   1:37.75
     1) Blakeslee, Alexander 12         2) Stambler, Jordan 12           
     3) Manley-O'Brien, Andrew 11       4) Baum, Jeff 11                 
 24  Wachusett Reg-Holden  'A'                            1:37.76
     1) McDavitt, Connor 11             2) O'Neil, Kris 10               
     3) Rooke, Jon 11                   4) Muchugu, Dennis 11            
 25  Attleboro  HS  'A'                                   1:37.90
     1) Jarousky, Brandon 10            2) Cao, Tom 12                   
     3) George, Zach 11                 4) Vo, Tri 12                    
 26  Madison Park HS - Roxbury  'A'                       1:38.00
     1) Mitchell, Marquis 12            2) philyaw, Christopher 11       
     3) brathwaite, Stevon 11           4) Campbell, Michael 11          
 27  Haverhill HS  'A'                                    1:38.01
     1) Hicks, Joe 12                   2) Mangrum, Erik 10              
     3) Hicks, Josh 12                  4) Nutter, Tim 12                
 28  Billerica Memorial HS  'A'                           1:38.05
     1) Norman, Kevin 12                2) Corum, Shaun 11               
     3) Garmon, Chris 11                4) Aquino, Robbie 12             
 29  Franklin HS  'B'                                     1:38.20
     1) Roy, Chris 12                   2) Smith, Riley 12               
     3) Seifert, Matt 12                4) Kent, Robert 11               
 30  Newton South HS  'A'                                 1:38.40
     1) McDonald, Ross 12               2) Park, Ray 10                  
     3) Parker, Julius 12               4) El Korchi, Youssef 10         
 31  St John's Prep. - Danvers  'A'                       1:38.50
     1) West, Brandan 11                2) Driscoll, Patrick 12          
     3) Jacques, Ethan 11               4) Dumas, Joey 10                
 32  Doherty HS -  Worcester  'A'                         1:38.60
     1) Truong, Duy 11                  2) Munn, Jamal 10                
     3) Perez, Bryan 12                 4) Baidoo, Manny 12              
 33  Boston Latin School  'A'                             1:38.90
     1) Simpson, Andre 11               2) Ding, Ian 09                  
     3) Goldklang, Jake 11              4) Cronin, Matt 12               
 34  Revere HS  'A'                                       1:39.00
     1) Rhazi, Brahim 11                2) Rich, John 12                 
     3) Mancia, Melvin 12               4) Guzman, Breny 10              
 35  Brockton HS  'B'                                     1:39.00
     1) Gomes, John 10                  2) Walker, Clarance 10           
     3) Marsh, Richard 10               4) Monteiro, Jesse 10            
 36  Taunton HS  'A'                                      1:39.00
     1) Joyner, Radcliffe 12            2) Bisio, Tyler 12               
     3) Tran, Richard 12                4) Greenhalgh, Ryan 12           
 37  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         1:39.00
     1) Sliwkowski, Matt 12             2) Chen, Sam 09                  
     3) Acton, Ed 12                    4) Jacobson, Andrew 09           
 38  Somerville HS  'B'                                   1:39.00
     1) Chacon, Geovanny 12             2) Scarry, Josh 11               
     3) Augustus, Keenan 12             4) Delpe, Elson 12               
 39  Brookline HS  'A'                                    1:39.25
     1) Zhou, Alan 10                   2) Trigo, Juan Pablo 10          
     3) Mancusi, Dan 8                  4) Greene, Marshall 09           
 40  Everett HS  'A'                                      1:39.80
     1) D'Angelo, Nicholas 11           2) Panarese, Brian 11            
     3) Mucci, Domenic 11               4) Duperier, Peter 11            
 41  Cambridge Rindge & Latin  'B'                        1:40.00
     1) Malcolm, Andre 11               2) Dascelin, Kisseindger 12      
     3) Jean-Baptiste, Stephan 10       4) Cazeau, Erwins 11             
 42  Framingham HS  'B'                                   1:40.10
     1) Ruiz, Daniel 12                 2) Lanzo, Raphel 09              
     3) Martins Jr., Elias 10           4) Tougas, Colin 10              
 43  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        1:41.00
     1) Sumner, Jake 12                 2) Kanevesky, Ben 12             
     3) Zhou, Henry 09                  4) Shea, Evan 11                 
 44  Boston Latin School  'B'                             1:41.00
     1) Chen, Kevin 09                  2) Chu, Chin 12                  
     3) Sitcawich, Michael 09           4) Shanahan, Ben 09              
 45  St John's Prep. - Danvers  'B'                       1:41.50
     1) Zucco, Andrew 09                2) Quezada, Sam 10               
     3) Galvez, Fernando 10             4) Capuano, Anthony 10           
 46  Brighton HS  'A'                                     1:42.00
     1) Allen, Ewon 12                  2) Moore, Chavez 12              
     3) Sabio, Gerson 10                4) Brown, Darnell 12             
 47  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         1:42.00
     1) Meltzer, Jeff 10                2) Gray, Asher 10                
     3) McCarthy, Tyler 10              4) McGinty, Mitchell 10          
 48  Chelmsford HS  'B'                                   1:42.00
     1) Kaskons, Gus 10                 2) Cue, Eric 10                  
     3) Barooshian, Adam 11             4) Jackson, Noah 11              
 49  Medford HS  'A'                                      1:42.00
     1) Burgess, Brian 11               2) Clenord, Stevenson 12         
     3) Willams, DeAundrey 12           4) Perez, Jean 11                
 50  Newton South HS  'B'                                 1:42.30
     1) Kropp, Nathan 11                2) Chin, Matthew 12              
     3) Peng, Eugene 12                 4) Park, Jung 09                 
 51  Lowell HS  'B'                                       1:43.70
     1) Wallace, Jack 10                2) Maloney, Jack 10              
     3) Roman, Roger 10                 4) Similien, Mitchell 12         
 52  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        1:44.00
     1) Kokkinos, Matt 09               2) Callahan, Evan 09             
     3) O'Neil, Ryan 09                 4) Brogie, Kevin 09              
 53  Methuen HS  'A'                                      1:45.00
     1) Harper, Mike 11                 2) Peralta, Pedro 12             
     3) Doucette, Dylan 10              4) Crane, John 10                
 54  Revere HS  'B'                                       1:45.00
     1) Cruz, Wilmer 09                 2) Reyes, Steve 09               
     3) Mancia, Diego 10                4) Fortuna, Derek 09             
 55  North Quincy HS  'A'                                 1:45.00
     1) Bottary, Jimmy 12               2) Hudson, Devin 12              
     3) Ung, Kevin 11                   4) Nelson, Greg 11               
 56  Haverhill HS  'B'                                    1:46.00
     1) Mayhew, Alex 09                 2) Pham, Alex 10                 
     3) Garvey, Patrick 10              4) Mahan, Tom 09                 
 57  Wachusett Reg-Holden  'B'                            1:46.40
     1) Chase, David 10                 2) Maresca, Eli 11               
     3) Braunig, Cam 12                 4) Carnazza, Peter 10            
 58  Westford Academy  'B'                                1:47.00
     1) Russo, Peter 11                 2) Peraner, Reed 10              
     3) Cataldo, Jessie 10              4) Meyer, Jason 12               
 59  Brighton HS  'B'                                     1:48.00
     1)                                 2) Desanero, Christopher 09      
     3) Carlos, Delrosario 09           4) Oyadiji, Victor 10            
 60  Methuen HS  'B'                                      1:50.00
     1) Charette, Kyle 11               2) Gordon, Matt 10               
     3) Baez, Jorian 09                 4) Page, Warren 12               
 61  Leominster HS  'A'                                   2:02.90
     1) Landry, Sean 12                 2) Bergeron, Nicholas 09         
     3) Correa, Jose 10                 4) Roy, Dillon 11                
 
Event 7  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  3:56.8h  1981        North Quincy HS                           
  Division I:  3:59.29  2008        LINCOLN-SUDBURY REG.                      
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Wachusett Reg-Holden  'A'                            4:02.00
     1) Williamson, Laura 10            2) Collins, Amy 09               
     3) Fagade, Titi 12                 4) Leahy, Meghan 12              
  2  Andover HS  'A'                                      4:06.10
     1) Singleton, Vanessa 12           2) Bishop, Eve 11                
     3) Bronenkant, Rae 11              4) Eberth, Sydney 11             
  3  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         4:08.00
     1) Acton, Madison 10               2) Mepham, Sarah 09              
     3) Crowe, Marika 10                4) Rudder, Emily 11              
  4  Weymouth HS  'A'                                     4:10.00
     1) Hopkins, Felicia 12             2) Manning, Madeline 11          
     3) Toro-McCue, Gabrielle 09        4) Darling, Melissa 10           
  5  Franklin HS  'A'                                     4:10.00
     1) Knous, Kendal 10                2) Giese, Alexandria 10          
     3) Galasso, Becky 12               4) Soloman, Sarah 11             
  6  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        4:10.00
     1) McGovern, Kelsey 12             2) Jarostchuk, Maya 09           
     3) Feit, Molly 11                  4) Morris, Katie 12              
  7  Lexington  HS  'A'                                   4:12.00
     1) Boudett, Shannon 10             2) Caouette, Andrea 11           
     3) Isern, Camila 09                4) Hammond, Caroline 11          
  8  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        4:13.40
     1) Sullivan, Jessica 10            2) Pomroy, Molly 12              
     3) Cicalis, Krissy 10              4) Laubi, Melissa 10             
  9  Attleboro  HS  'A'                                   4:15.00
     1) Belin, Terreyana 11             2) Jennings, Sarah 12            
     3) Haselton, Kaitlyn 11            4) Gulino, Marie 12              
 10  Newton North HS  'A'                                 4:16.00
     1) Bellerose, Meghan 09            2) Tabatabaie, Ariana 12         
     3) Gillis, Margo 11                4) Tripathi, Jaya 12             
 11  Lowell HS  'A'                                       4:17.00
     1) Maloney, Karley 11              2) McCarthy, Sheehan 12          
     3) Silk, Rachael 10                4) Allison, Brianna 09           
 12  Westford Academy  'A'                                4:18.00
     1) Sheridan, Caitlin 11            2) Keys, Annie 12                
     3) Brearley, Lexie 11              4) Gozzo, Nora 11                
 13  Andover HS  'B'                                      4:19.00
     1) Angelsanto, Chelsea 11          2) Eberth, Sydney 11             
     3) Salley, Jessica 11              4) Bronenkant, Rae 11            
 14  Shrewsbury HS  'A'                                   4:20.00
     1) Krumpoch, Megan 12              2) Campos, Rachel 12             
     3) Morana, Jessica 09              4) Benjamin, Emily 11            
 15  Peabody Veterens HS  'A'                             4:20.00
     1) Pelletrino, Laura 10            2) Kruczkowski, Kristen 12       
     3) Rocha, Catarina 09              4) Saccardo, Andrea 12           
 16  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        4:21.00
     1) Brew, Elizabeth 09              2) Coop, Molly 11                
     3) Bohmiller, Erin 10              4) Bachrach, Ellen 11            
 17  Wachusett Reg-Holden  'B'                            4:22.00
     1) Waltz-Peters, Rosalind 10       2) Nindl, Ashley 10              
     3) Tangney, Olivia 10              4) Williams, Gabrielle 12        
 18  Lexington  HS  'B'                                   4:25.00
     1) Domings, Mary 09                2) Fiore, Kristen 09             
     3) Lin, Jessica 11                 4) Tiani, Kendra 10              
 19  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         4:25.00
     1) Lowe, Jessica 10                2) Kohler, Tori 11               
     3) Whitney, Caitlin 10             4) Holden, Hannah 12             
 20  Brookline HS  'A'                                    4:26.00
     1) Weeresinghe, Amodhi 12          2) Gellineau, Leah 11            
     3) Perry, Laura 10                 4) White, Heather 12             
 21  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        4:27.00
     1) Bien-Aime, Charmine 12          2) Bien-Aime, Jasmine 12         
     3) Simmons, Azianna 10             4) Cronin, Dora 09               
 22  Newton South HS  'A'                                 4:29.80
     1) Frieze, Madeline 11             2) Caggiano, Emily 09            
     3) Cronin, Mary Kate 12            4) Gabriel, Lauren 12            
 23  Somerville HS  'A'                                   4:30.00
     1) Bonilla, Eimy 11                2) Aviles, Leslie 11             
     3) Henrique, Jennifer 12           4) Henrique, Natalie 09          
 24  Franklin HS  'B'                                     4:30.00
     1) Calabrese, Catie 10             2) Coughlan, Kelly 12            
     3) Vetrano, Sarah 09               4) Takahata, Shannon 09          
 25  Chelmsford HS  'A'                                   4:30.00
     1) Brimley, Monica 11              2) Oliver, Brittany 09           
     3) Sementelli, Danielle 12         4) McNamara, Meghan 10           
 26  Lawrence HS  'A'                                     4:30.00
     1) Lilly, Melanie 12               2) Munoz, Giselle 12             
     3) Rodriguez, Keyla 11             4) Pham, Kim 12                  
 27  Weymouth HS  'B'                                     4:30.00
     1) Bechtold, Belinda 10            2) Kelly, Julie 11               
     3) Racicot, Emily 11               4) Kimball, Jennifer 09          
 28  New Bedford HS  'A'                                  4:31.00
     1) Offley, Kenzie 10               2) Patten, Hadley 12             
     3) Freire, Braley 11               4) Medeiros, Alex 11             
 29  Bridgewater-Raynham Reg.  'B'                        4:32.00
     1) Roberts, Alicia 11              2) Macmillan, Samantha 11        
     3) Desrochers, Erin 12             4) Wyman, Jill 12                
 30  Haverhill HS  'A'                                    4:32.00
     1) Penney, Elyssa 12               2) Clifford, Corinne 12          
     3) Robertson, Kristy 09            4) Fullerton, Mary 12            
 31  Shrewsbury HS  'B'                                   4:34.00
     1) Filiere, Kailey 10              2) Benjamin, Natalie 09          
     3) Laramee, Brittany 09            4) Brenner, Maria 11             
 32  Revere HS  'A'                                       4:35.25
     1) Hough, Colby 12                 2) Simpson, Jessica 12           
     3) Kershaw, Taren 12               4) Hough, Tayla 12               
 33  Taunton HS  'A'                                      4:36.00
     1) Mizuno, Brenna 12               2) Mizuno, Shea 10               
     3) Myers, Jesslyn 12               4) Maze, Chrissy 10              
 34  Attleboro  HS  'B'                                   4:37.00
     1) Jennings, Allison 12            2) Ferzoco, Amanda 10            
     3) Cuddeback, Shelby 09            4) Cutler, Meghan 11             
 35  Peabody Veterens HS  'B'                             4:37.00
     1) Pimenta, Stephanie 10           2) Quarles, Tanja 11             
     3) Moreschi, Deanna 11             4) Muscato, Bianca 09            
 36  Doherty HS -  Worcester  'A'                         4:40.00
     1) Davis, Maya 09                  2) McBride, Tyanna 10            
     3) Mulcahy, Emily 09               4) Le, Thao 12                   
 37  Newton North HS  'B'                                 4:40.00
     1) Nadeau, Madison 09              2) Kruskal, Shoshana 12          
     3) Smith, Lauren 10                4) Spitaels, Kaylee 09           
 38  Haverhill HS  'B'                                    4:40.00
     1) Faircloth, Elizabeth 09         2) Faircloth, Caroline 09        
     3) Evancha, Nicole 11              4) Hennessey, Emma 12            
 39  Lowell HS  'B'                                       4:40.00
     1) Vaughn, Sydney 09               2) Burgess, Alyson 10            
     3) Abraham, kathryn 10             4) Brown, Chloe 11               
 40  Billerica Memorial HS  'A'                           4:41.00
     1) Brewster, Tina 10               2) Dangora, Anya 11              
     3) Moules, Cally 11                4) Horan, Meghan 10              
 41  Waltham HS  'A'                                      4:41.33
     1) Gladman, Alysa 11               2) McGann, Emily 09              
     3) Concetti, Victoria 09           4) Baras, Maria 09               
 42  Barnstable HS - Hyannis  'A'                         4:42.80
     1) Ashe, Victoria 10               2) Corliss, Rebecca 09           
     3) Dooley, Tarin 12                4) Rich, Rebecca 10              
 43  Westford Academy  'B'                                4:44.00
     1) Caldwell, Tracy 12              2) LeBlanc, Alexandra 11         
     3) Souza, Nicole 09                4) McCuster, Maura 12            
 44  Somerville HS  'B'                                   4:45.00
     1) Conde, Jackie 12                2) Kerr, Sabrina 10              
     3) Langwig, Maggie 10              4) Lopes, Jessica 11             
 45  Methuen HS  'A'                                      4:53.40
     1) Alfonso, Kirstin 09             2) Soucy, Chantel 09             
     3) Kim, Petty 10                   4) Bellegarde, Katisha 10        
 46  Leominster HS  'A'                                   4:53.60
     1) Gaudreault, Gabriella 12        2) Gaudreault, Alyssa 12         
     3) Marciano, Sadie 09              4) Richmond, Kimberly 12         
 47  Methuen HS  'B'                                      4:57.00
     1) Melvin, Rebecca 10              2) Bodenrader, Ashley 09         
     3) Hamblet, Lindsey 10             4) Adams, Ashley 12              
 48  Durfee HS - Fall River  'A'                          5:00.00
     1) Cioe, Vanessa 12                2) O'Brien, Abaigeal 10          
     3) Massoud, Nicole 11              4) Skillin, Sarah 09             
 49  Everett HS  'A'                                      5:29.00
     1) Tejada, Vanessa 09              2) Nicholson, Tracey 12          
     3) Valmont, Guerdie 12             4) Steeves, Katie 10             
 
Event 8  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  3:18.3h  1979        Brockton HS                               
  Division I:  3:18.3h  1979        BROCKTON HS                               
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                      3:24.09
     1) Vetere, Mark 12                 2) Stevens, Kerrick 12           
     3) Caynon, Troy 11                 4) O'Neil, Connor 12             
  2  St John's Prep. - Danvers  'A'                       3:28.00
     1) Crosby, Chris 12                2) Galasso, Mike 11              
     3) West, Brandan 11                4) Kadich, Jared 12              
  3  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                        3:29.00
     1) Olson, Neal 11                  2) Sommers, Brian 09             
     3) Owen, Curt 11                   4) Forgo, Stephen 12             
  4  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                        3:29.50
     1) Reid, Kyle 12                   2) Mullen, Tom 12                
     3) MacDonald, Cam 12               4) Norgaard, Mike 11             
  5  New Bedford HS  'A'                                  3:33.00
     1) Araujo, Aaron 12                2) Cruz, Adrian 10               
     3) Duarte, Paulo 12                4) Kilanowich, Graham 12         
  6  Xaverian Brothers - Westwood  'A'                    3:33.40
     1) Prendergast, Dave 12            2) Cronin, Ian 12                
     3) Lockhart, Mike 12               4) Cavanaugh, Rob 11             
  7  Peabody Veterens HS  'A'                             3:34.00
     1) Acquaviva, Jonathan 12          2) Mejia, Edwin 12               
     3) Pimenta, Jake 12                4) Richardson, Dave 12           
  8  Attleboro  HS  'A'                                   3:34.00
     1) Keefer, Justin 11               2) Jarousky, Brandon 10          
     3) Pike, Steve 11                  4) Keefer, Jake 11               
  9  Newton North HS  'A'                                 3:35.00
     1) Kiley, Ben 12                   2) Doyle, Terrell 10             
     3) Penn, Isiaih 11                 4) Soran, Alan 12                
 10  Weymouth HS  'A'                                     3:36.00
     1) Tuplin, Trevor 10               2) Wallace, Matt 11              
     3) Jordan, Mike 10                 4) Kariuki, Franco 11            
 11  Framingham HS  'A'                                   3:36.20
     1) Lewis Jr, Bo 10                 2) Adley, Sean 12                
     3) Fitzpatrick, Sean 12            4) Nikonchuk, Evan 12            
 12  Newton South HS  'A'                                 3:36.90
     1) Murphy, Stephan 12              2) Potochnik, Cary 10            
     3) Lopci, Marini 09                4) Alkins, Jeffery 11            
 13  Cambridge Rindge & Latin  'A'                        3:38.00
     1) Vincent, Yovanni 11             2) Ovalle Arias, Earven 11       
     3) Kasperowski, Jacob 10           4) Mardell, Sam 11               
 14  Westford Academy  'A'                                3:38.00
     1) Wells, John 12                  2) Pickersgill, Adam 12          
     3) O'Neal, Shane 12                4) Russo, Peter 11               
 15  Haverhill HS  'A'                                    3:38.50
     1) Martinez, Jeremy 10             2) Hicks, Josh 12                
     3) Harvey, Ned 12                  4) Zuber, Zach 10                
 16  Madison Park HS - Roxbury  'A'                       3:38.50
     1) Rosa, Dennis 12                 2) Figueroa, juan 11             
     3) brathwaite, Stevon 11           4) Campbell, Michael 11          
 17  Billerica Memorial HS  'A'                           3:39.00
     1) Hunter, Steve 12                2) Ross, Lachey 12               
     3) Vaughan, Chris 12               4) Moules, Tyler 12              
 18  Brockton HS  'A'                                     3:40.00
     1) Guerrier, Berngy 11             2) James, Flores 11              
     3) Andrade, Marcus 11              4) Rojas, Joel 11                
 19  Chelmsford HS  'A'                                   3:40.00
     1) Brimely, Connor 09              2) Imperillo, Nick 10            
     3) Sheridan, Eddie 10              4) Maniscalco, Vinny 10          
 20  St John's Prep. - Danvers  'B'                       3:40.00
     1) Pesaturo, Nick 11               2) Jacques, Ethan 11             
     3) May, Connor 11                  4) Galvez, Fernando 10           
 21  St John's HS - Shrewsbury  'A'                       3:40.00
     1) Perkins, R 12                   2) Fenuccio, J 12                
     3) Hodskins, P 09                  4) Zawalich, D 11                
 22  New Bedford HS  'B'                                  3:40.00
     1) Williams, Ricky 11              2) Backiel, Patryk 11            
     3) Goncalo, Nathanial 10           4) Jerome, Derek 11              
 23  Peabody Veterens HS  'B'                             3:41.00
     1) Cronin, Corey 12                2) Brewster, Austin 10           
     3) Martinez, Tomas 10              4) Freedman, Jacob 10            
 24  Somerville HS  'A'                                   3:42.08
     1) Rolim, Andre 09                 2) Carty, Jermaine 11            
     3) Thomas, John 11                 4) Chen, Edward 11               
 25  Durfee HS - Fall River  'A'                          3:43.50
     1) Quinerly, D'Andre 11            2) Folger, Jeremy 10             
     3) Daddona, Jeff 11                4) Helley, Thomas 10             
 26  Brookline HS  'A'                                    3:43.50
     1) Jackson, William 11             2) Weersinghe, Tharindu 10       
     3) Klein, Aaron 09                 4) Trigo, Juan Pablo 10          
 27  Shrewsbury HS  'A'                                   3:44.20
     1) Mekhilef, Rammy 12              2) Lowrie, Jared 12              
     3) Horan, Sean 11                  4) Thompson, Kevin 12            
 28  Wachusett Reg-Holden  'A'                            3:44.60
     1) Pepin, Adam 11                  2) Frechette-McCall, Hayden 10   
     3) Rooke, Jon 11                   4) Galotta, Mike 12              
 29  Lexington  HS  'A'                                   3:45.00
     1) Daley, John 11                  2) Everett, Stefon 11            
     3) Beaulieu, Ronnie 10             4) Ballenthin, Thomas 11         
 30  Franklin HS  'A'                                     3:45.50
     1) Williams, Kyle 12               2) Fasano, Andrew 11             
     3) Donahue, Connor 10              4) Gutkowski, alex 12            
 31  Doherty HS -  Worcester  'A'                         3:46.23
     1) Guidry, Xavier 11               2) Ortiz, Bedward 12             
     3) Lamoureux, Connor 12            4) Dalton-Hoffman, Tom 10        
 32  Westford Academy  'B'                                3:48.00
     1) Ryan, John 11                   2) Breen, Matt 10                
     3) Sullivan, Brendan 10            4) Carasco, Adonis 11            
 33  Brighton HS  'A'                                     3:49.00
     1) Tavarez, Ivan 12                2) Sabio, Gerson 10              
     3) Brown, Darnell 12               4) Moore, Chavez 12              
 34  Newton South HS  'B'                                 3:49.30
     1) O'Hagan, Andrew 10              2) Hickey, Joseph 09             
     3) Remy, Brooks 10                 4) Dedeoglu, Ekin 10             
 35  Haverhill HS  'B'                                    3:49.50
     1) Sullivan, Taylor 10             2) Hammond, Garret 11            
     3) Goehring, Joshua 11             4) Joseph, Jonas 12              
 36  Methuen HS  'A'                                      3:50.00
     1) Pare, Ben 12                    2) Stamatopulos, Andrew 12       
     3) Clark, Conor 10                 4) Parsons, Lucas 10             
 37  Attleboro  HS  'B'                                   3:50.00
     1) Cao, Tom 12                     2) George, Zach 11               
     3) Deschenes, Pat 12               4) Chhor, Chheang 11             
 38  Lowell HS  'A'                                       3:50.00
     1) Courtois, Anthony 11            2) Consolo, Anthony 09           
     3) Bahou, Jonathan 11              4) O'Shaughnessy, Ryan 12        
 39  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                        3:52.00
     1) Shea, Evan 11                   2) O'Neil, Ryan 09               
     3) Sansone, Joseph 11              4) Forshay, Bradley 10           
 40  Brighton HS  'B'                                     3:55.00
     1) Desanero, Christopher 09        2) Mendoza, Diego 10             
     3) Stewart, Shakeen 11             4) Oyadiji, Victor 10            
 41  Lowell HS  'B'                                       3:55.00
     1) Wallace, Jack 10                2) Maloney, Jack 10              
     3) Roman, Roger 10                 4) Similien, Mitchell 12         
 42  Methuen HS  'B'                                      3:55.00
     1) Peralta, Pedro 12               2) Higgins, Kevin 11             
     3) Halaby, Jamil 12                4) Moschetto, Kyle 11            
 43  Wachusett Reg-Holden  'B'                            3:58.70
     1) Mayer, Adam 10                  2) Mayo, Sam 10                  
     3) Iacaboni, Eric 09               4) Reardon, Connor 11            
 44  Franklin HS  'B'                                     3:59.00
     1) Carden, Michael 09              2) Wardrop, Connor 09            
     3) Maietta, Ryan 11                4) Seifert, Matt 12              
 45  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                         3:59.00
     1) Hultin, Steve 11                2) Barnes, Matt 10               
     3) Dunne, Garrett 11               4) Pace, Marc 11                 
 46  Everett HS  'A'                                      4:03.90
     1) Lima, David 12                  2) Mucci, Domenic 11             
     3) Bourdeau, Jean 12               4) Duperier, Peter 11            
 47  Framingham HS  'B'                                   4:07.00
     1) Cohen, Travis 10                2) Martinez, Brandon 10          
     3) Adley, Michael 09               4) Montouri, Matthew 10          
 48  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                         4:14.00
     1) Deflorio, Dylan 09              2) Quint, Mike 10                
     3) Goodrich, Luke 09               4) Chen, Sam 09                  
 49  Leominster HS  'A'                                   4:22.50
     1) Ly, Chen Lee 11                 2) Puskas, Christopher 11        
     3) Chaban, Brandon 12              4) Johnson, Joshua 11            
 
Event 9  Girls Distance Medley
===============================================================================
   All-Class:  12:23.5h  2002        Cambridge Rindge & Latin                 
  Division I:  12:23.5h  2002        CAMBRIDGE RINDGE & LATIN                 
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                        12:20.00
     1) Clarke, Holly 12                2) Georges, Caeleigh 11          
     3) Arthur, Claire 12               4) Keklak, Andrea 11             
  2  Weymouth HS  'A'                                    12:28.00
     1) Corcoran, Jill 11               2) Glover, Jillian 11            
     3) Barker, Molly 09                4) Fitzgibbon, Morgan 09         
  3  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                       12:41.00
     1) Zambarano, Sierra 10            2) Conway, Ellen 10              
     3) Dao, Amy 12                     4) Davis, Christine 09           
  4  Newton South HS  'A'                                12:44.70
     1) O'Keefe, Kathy 11               2) Braver, Andrea 11             
     3) Remy, Kyle 12                   4) Fineman, Melanie 12           
  5  Newton North HS  'A'                                12:45.00
     1) Heffernan, Maggie 10            2) Tabatabaie, Ariana 12         
     3) Tripathi, Jaya 12               4) Gillis, Margo 11              
  6  Haverhill HS  'A'                                   12:58.50
     1) Twomey, Bridget 10              2) Stabile, Rebecca 11           
     3) Fullerton, Beth 12              4) Solimine, Julie 11            
  7  Wachusett Reg-Holden  'A'                           13:00.00
     1) Carlson, Katie 11               2) McElroy, Alix 12              
     3) Getchell, Katelynn 11           4) Beccia, Ariel 12              
  8  Franklin HS  'A'                                    13:00.00
     1) Hagen, Lauren 09                2) Anselmi, Karen 12             
     3) Cole, Mary 12                   4) Ross, Megan 11                
  9  Boston Latin School  'A'                            13:05.00
     1) Mello, Kathy 11                 2) Lambergs, Elza 11             
     3) Fonseca, Tiffany 11             4) Moen, Wilhelmina 12           
 10  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                       13:10.00
     1) Aveni, Kassandra 12             2) Esposito, Mikaela 10          
     3) McDonald, Megan 10              4) Ayers, Katie 11               
 11  Billerica Memorial HS  'A'                          13:12.00
     1) Mahoney, Megan 10               2) Czerwonka, Gosia 12           
     3) Moules, Cally 11                4) Ulcena, Melissa 12            
 12  Framingham HS  'A'                                  13:20.00
     1) Grandoni, Maria 11              2) Wagner, Jenny 10              
     3) Higgins, Kasey 11               4) Bowhill, Sarah 11             
 13  Lexington  HS  'A'                                  13:20.00
     1) Counsell, Corinne 11            2) Carter, Lauren 11             
     3) Jakob, Allison 09               4) Walker, Emily 10              
 14  Andover HS  'A'                                     13:30.52
     1) Chido, Hanna 11                 2) Long, Rebecca 10              
     3) Mullens, Maggie 10              4) Mcphee, Meagan 09             
 15  Shrewsbury HS  'A'                                  13:38.00
     1) Urso, Liliana 10                2) May, Kristen 12               
     3) Laramee, Michelle 12            4) Manning, Erin 11              
 16  Brookline HS  'A'                                   13:50.00
     1) Liebman-Palaez, Mariana 12      2) Gottlieb, Hannah 10           
     3) Cooley, Betsy 11                4) Scanlon, Christina 12         
 17  Methuen HS  'A'                                     14:00.00
     1) Cedeno, Crystal 09              2) Adams, Ashley 12              
     3) Garcia, Lindsey 11              4) Shelton, Nancie 09            
 18  Waltham HS  'A'                                     14:00.00
     1) Millan, Laura 11                2) Sexton, Katherine 11          
     3) Walsh, Kara 11                  4) Brophy, Meghan 11             
 19  North Quincy HS  'A'                                14:00.00
     1) Bonoli, Lia 09                  2) Schwartz, Mary 12             
     3) Brady, Erica 11                 4) Ross, Julie 11                
 20  Peabody Veterens HS  'A'                            14:00.00
     1) May, Sara 10                    2) Raymond, Stephanie 11         
     3) Ellison, Angela 11              4) Glowick, Saleena 11           
 21  Chelmsford HS  'A'                                  14:10.00
     1) Cossette, Amber 11              2) Labonte, Jackie 11            
     3) Sou, Sarynna 11                 4) Cooney, Kathryn 10            
 22  Lowell HS  'A'                                      14:43.00
     1) Cicarelli, Katie 09             2) Crowe, Maggie 11              
     3) Gallagher, Erin 12              4) Silk, Anna 11                 
 23  Somerville HS  'A'                                  15:00.00
     1) Conde, Jackie 12                2) Langwig, Maggie 10            
     3) Madden, Sheila 10               4) Mei, Emily 10                 
 24  Doherty HS -  Worcester  'A'                        15:00.00
     1) Kasla-Hallinan, Megan 12        2) Dagan, Abigail 10             
     3) Gatsois, Alex 12                4) Mulcahy, Megan 12             
 
Event 10  Boys Distance Medley
===============================================================================
   All-Class:  10:26.00  2006        Xaverian - Westwood                      
  Division I:  10:26.00  1994        XAVERIAN - WEST.                         
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                        10:30.00
     1) Russell, Clayton 11             2) Holtzman, Bryan 12            
     3) Earle, Jake 11                  4) Barnes, Alec 12               
  2  Methuen HS  'A'                                     10:31.85
     1) Pare, Ben 12                    2) Lilja, Stephen 10             
     3)                                 4) Reddy, Jared 12               
  3  Andover HS  'A'                                     10:35.56
     1) Voorees, Simon 11               2) Waller, Scott 12              
     3) Knapp, Brian 11                 4) Vetere, Adam 12               
  4  Cambridge Rindge & Latin  'A'                       10:40.00
     1) Clervil, Woodrick 11            2) Barnes, Robbie 12             
     3) Villarreal-Halprin, Ruben 12    4) Greenberg, Sam 12             
  5  Weymouth HS  'A'                                    10:44.00
     1) Dooley, Chris 12                2) Sollowin, Steve 11            
     3) Crawford, Kody 12               4) Stuart, Zak 11                
  6  Peabody Veterens HS  'A'                            10:45.00
     1) Braz, Evan 11                   2) Pimenta, Jake 12              
     3) Cronin, Shawn 12                4) Christenson, Nick 10          
  7  Newton North HS  'A'                                10:45.00
     1) Keefe, Justin 10                2) Lichtman, Ezra 11             
     3) Ranti, Dan 11                   4) Gleason, Jake 12              
  8  Lexington  HS  'A'                                  10:45.00
     1) Silver, Ben 12                  2) Herring, Andrew 12            
     3) Bernstein, John 12              4) Ballenthin, Thomas 11         
  9  Newton South HS  'A'                                10:46.70
     1) Uruci, Xhulio 11                2) Olson, Kyle 12                
     3) Wakimoto, Yuji 12               4) Melly, David 11               
 10  St John's Prep. - Danvers  'A'                      10:50.00
     1) Oesterlin, Chris 12             2) Touchette, Jon 11             
     3) Gourdeau, Jack 11               4) Flanagan, John 12             
 11  Lowell HS  'A'                                      10:50.50
     1) Donovan, Padraic 11             2) Mitchell, Matt 12             
     3) Gonzalez, Dominic 12            4) Giardina, Mike 11             
 12  Xaverian Brothers - Westwood  'A'                   10:54.00
     1) Bleday, John 12                 2) Richardson, James 11          
     3) Gesimondo, Eric 12              4) Amirault, Mike 12             
 13  Brookline HS  'A'                                   10:59.00
     1) Grove, Brendan 12               2) Scott, Irvin S 12             
     3) Sklar, Romey 11                 4) Sisay, Chernet 10             
 14  Chelmsford HS  'A'                                  11:02.00
     1) Bentley, Geoff 12               2) Boiko, Scott 12               
     3) Massey, Robert 10               4) Eagan, Nathaniel 12           
 15  Shrewsbury HS  'A'                                  11:02.90
     1) Murray, John 11                 2) Mekhilef, Rammy 12            
     3) Thompson, John 12               4) Favulli, Christopher 12       
 16  Andover HS  'B'                                     11:05.00
     1) Ossoff, Will 11                 2) Schumacher, Nick 12           
     3) Coone, Ryan                     4) Goodwin, Chris 12             
 17  New Bedford HS  'A'                                 11:06.00
     1) Andre, Filipe 12                2) Cruz, Adrian 10               
     3) Goncalves, Andrew 10            4) Honohan, Tevin 12             
 18  Brockton HS  'A'                                    11:08.00
     1) Mohammed, Liban 10              2) Rojas, Joel 11                
     3) Young, Michael 12               4) Sullivan, Thomas 12           
 19  Durfee HS - Fall River  'A'                         11:10.00
     1) Daddona, Jeff 11                2) Cabral, Antonio 11            
     3) Whitty, Chris 10                4) Folger, Jeremy 10             
 20  Attleboro  HS  'A'                                  11:24.00
     1) Murphy, Joe 11                  2) Ohrenberger, Joshua 11        
     3) Gillard, Steven 10              4) Kelly, Connor 11              
 21  Billerica Memorial HS  'A'                          11:28.00
     1) Derosier, Ryan 11               2) Mancini, Justin 12            
     3) Arsenault, Scott 09             4) White, Kyle 11                
 22  Doherty HS -  Worcester  'A'                        11:30.00
     1) David, Stigham 10               2) Jobe, Ryan 12                 
     3) Pizzaro, Jeff 11                4) Glover, Daniel 10             
 23  Wachusett Reg-Holden  'A'                           11:34.00
     1) Baker, Chris 12                 2) Jagelsky, Ryan 11             
     3) Cusak, Brian 09                 4) Jagelsky, Alex 11             
 24  Framingham HS  'A'                                  11:43.00
     1) Cohen, Travis 10                2) Cormier, Max 12               
     3) Gilligan, Brian 09              4) Groleau, Benjamin 10          
 25  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                       11:45.00
     1) Cox, Tim 09                     2) Sullivan, James 10            
     3) Chen, Brian 12                  4) Osgood, Chase 12              
 26  Franklin HS  'A'                                    11:47.00
     1) Parece, Stephen 10              2) Dutton, Patrick 11            
     3) Melfi, Nick 12                  4) Lazzeri, Sean 10              
 27  Lawrence HS  'A'                                    11:50.00
     1) Cruz, Luis 11                   2) Kim, Sam 12                   
     3) Belliard, Marcose 12            4) Guillamo, Felix 11            
 28  Somerville HS  'A'                                  11:55.00
     1) Pyakuryal, Bipul 11             2) Sullivan, Tim 11              
     3) Huang, Danny 11                 4) Conte, Michael 11             
 29  Taunton HS  'A'                                     12:00.00
     1) Silva, Matt 12                  2) Spencer, Pat 12               
     3) Scott, Tran 09                  4) Henrich, Jason 09             
 30  Westford Academy  'A'                               12:00.00
     1) auger, ryan 11                  2) Meyer, Jason 12               
     3) Lacroix, Andre 10               4) Inman, Alex 12                
 31  North Quincy HS  'A'                                12:00.00
     1) Nelson, Greg 11                 2) Green, Daniel 11              
     3) Green, John 11                  4) Gillespie, Nick 11            
 32  Revere HS  'A'                                      12:00.00
     1) Driscoll, Robert 12             2) Collins, Brian 10             
     3) Bonilla, Ernesto 10             4) Cantone-Heinze, Anthony 11    
 33  Boston Latin School  'A'                            12:00.00
     1) Paradis, Gabe 11                2) Flattery, Kyle 11             
     3) Ward, Mike 09                   4) Mahoney, Brian 11             
 34  Haverhill HS  'A'                                   12:17.00
     1) Danehy, Tim 12                  2) Mahan, Michael 10             
     3) McNaughton, Michael 10          4) Sherlock, Joe 10              
 
Event 11  Girls 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
   All-Class:  29.53  2007        New Bedford                                 
  Division I:  29.53  2007        NEW BEDFORD HS                              
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Newton North HS  'A'                                   28.50
     1) Ren, Amy 11                     2) Denn, Emily 12                
     3) Liu, Jen 12                     4) Wong, Kayla 10                
  2  Andover HS  'A'                                        30.00
     1) Belluche, Emily 11              2) Cronin, Moira 11              
     3) Forster, Rosie 12               4) Pollack, Jodi 10              
  3  Weymouth HS  'A'                                       31.00
     1) Clark, Emily 12                 2) Manning, Madeline 11          
     3) Welch, Lauren 11                4) Donovan, Ashley 10            
  4  Doherty HS -  Worcester  'A'                           31.00
     1) Dagan, Abigail 10               2) Edmond-Parkin, Brittany 10    
     3) Le, Dalena 10                   4) Pellegrini, Liz 10            
  5  Franklin HS  'A'                                       31.30
     1) Walker, Kristen 12              2) Coppola, Jennifer 10          
     3) Kinhart, Patricia 10            4) Plesh, Sarah 12               
  6  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                           31.50
     1) Faecher, Stephanie 10           2) Nash, Amanda 12               
     3) Ready, Lauren 11                4) Quirk, Codi 10                
  7  Lexington  HS  'A'                                     31.50
     1) Crooke, Allyson 12              2) Masterson, Emma 11            
     3) Salem, Shereen 12               4) Shum, Elizabeth 12            
  8  Wachusett Reg-Holden  'A'                              32.90
     1) Blakeney, Casey 10              2) Nindl, Ashley 10              
     3) Dion, Katie 10                  4) Nishino, Emi 12               
  9  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                          33.00
     1) Craib, Savanna 09               2) Toulmin, Sarah 10             
     3) Smith, Karoline 11              4) Katugam, Kavya 09             
 10  Lowell HS  'A'                                         33.00
     1) Rosario, Danae 10               2) McCarthy, Sheehan 12          
     3) Boyle, Tyler 12                 4) Harvey, Victoria 12           
 11  Newton South HS  'A'                                   33.41
     1) Gabriel, Lauren 12              2) Cronin, Mary Kate 12          
     3) He, Jessica 11                  4) Olins, Jennifer 09            
 12  New Bedford HS  'A'                                    33.41
     1) Isidor, Melissa 09              2) Medeiros, Alex 11             
     3) Sullivan, Haley 11              4) Leahy, Olyvia 11              
 13  Brookline HS  'A'                                      33.50
     1) Pronovost, Maddie 09            2) Hitchcock-Smith, Katie 09     
     3) Spence, Darcy 10                4) Gladysheva, Lisa 09           
 14  Weymouth HS  'B'                                       33.50
     1) Bell, Kathryn 10                2) Bianco, Cristiana 12          
     3) Kimball, Jennifer 09            4) Perriello, May 10             
 15  Chelmsford HS  'A'                                     34.00
     1) Barooshian, Shamiram 12         2) Coughlin, Caroline 11         
     3) Coddaire, Casey 11              4) McNamara, Meghan 10           
 16  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                           35.00
     1) Faecher, Stephanie 10           2) Klein, Maddie 10              
     3) Pransky, Lena 10                4) Sadowsky, Rachel 10           
 17  Westford Academy  'A'                                  35.00
     1) Fowler, Meghan 09               2) Raczelowski, Emily 11         
     3) Kaul, Richa 10                  4) Shafer, Courtney 10           
 18  Franklin HS  'B'                                       35.40
     1) Zaccardi, Angela 11             2) Loughlin, Jenny 09            
     3) Spolidoro, Brenna 09            4) Dixon, Alicia 10              
 19  Peabody Veterens HS  'A'                               35.80
     1) Marnell, Ashley 11              2) Overheiser, Taylor 12         
     3) Figueira, Brittney 12           4) Nihan, Kirsten 11             
 20  Wachusett Reg-Holden  'B'                              36.20
     1) McGowan, Shawna 11              2) Catalucci, Gena 10            
     3) Prifti, Antonella 10            4) Erickson, Briana 12           
 21  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                          36.50
     1) Perkins, Jaqui 11               2) Murray, Andrea 12             
     3) Garcia, Emily 11                4) Hood, Annabelle 10            
 22  Revere HS  'A'                                         37.00
     1) Gurska, Lindsay 09              2) Boukdad, Sara 11              
     3) Rizzo, Leanne 09                4) Nutile, Liz 12                
 23  Barnstable HS - Hyannis  'A'                           38.00
     1) Burbank, Meredith 12            2) Dooley, Taylor 10             
     3) McDonough, Molly 0              4) Myers, Hannah 8               
 24  Revere HS  'B'                                         40.00
     1) Dandrow, Jennifer 09            2) Telfort, Mondy 10             
     3) Kane, Chanyce 11                4) Rudecindo, Paola 12           
 25  Framingham HS  'A'                                     43.50
     1) Grant, Alexis 10                2) Rusch, Kelly 11               
     3) Seales, Tessa 10                4) Wilkins, Ariel 11             
 26  Methuen HS  'A'                                        46.00
     1) Hamblet, Lindsey 10             2) Ramos, Catherine 10           
     3) Rosson, Alyssa 10               4) Rivera, Monica 10             
 27  Waltham HS  'A'                                        48.00
     1) Gladman, Alysa 11               2) Neshe, Alyssa 11              
     3) O'Brien, Anna 12                4) Debernardi, Nikki 12          
 
Event 12  Boys 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
   All-Class:  26.08  2007        St. John's Prep.                            
  Division I:  26.08  2007        ST. JOHN'S PREP (D)                         
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  New Bedford HS  'A'                                    26.90
     1) Dixon, Xavier 12                2) Hill, Ron 12                  
     3) N'Guia, Zach 12                 4) Araujo, Aaron 12              
  2  Brockton HS  'A'                                       26.90
     1) Chambers, Sidney 12             2) Guerrier, Berngy 11           
     3) Monteiro, Jesse 10              4) Lambert, Roody 10             
  3  Lowell HS  'A'                                         27.09
     1) McGlauflin, Josh 11             2) Ouellette, Josh 11            
     3) Hoey, Colin 09                  4) Mitchell, Matt 12             
  4  St John's HS - Shrewsbury  'A'                         27.50
     1) Feraco, Will 12                 2) Zawadski, L 12                
     3) Falkowski, E 10                 4) Milar, L 12                   
  5  Durfee HS - Fall River  'A'                            27.60
     1) Rodriguez, David 12             2) Kalunga, Leandro 11           
     3) Silva, Nick 10                  4) Peixinho, Todd 10             
  6  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                           27.80
     1) Halsted, Chris 12               2) Sadowsky, Dave 12             
     3) Earle, Jake 11                  4) Blazewicz, Drew 09            
  7  Westford Academy  'A'                                  27.80
     1) Park, Jung 12                   2) Sullivan, Brendan 10          
     3) Carasco, Adonis 11              4) Newman, Matt 12               
  8  Peabody Veterens HS  'A'                               28.00
     1) Mejia, Edwin 12                 2) Losanna, Joe 12               
     3) Grube, Zachary 10               4) Votto, Joe 12                 
  9  Newton North HS  'A'                                   28.00
     1) Mayanja, Faisal 12              2) Guang, Young 10               
     3) Dickey, Matthew 11              4) Silverman, Eliot 12           
 10  Billerica Memorial HS  'A'                             28.10
     1) Horan, Matt 12                  2) Aquino, Robbie 12             
     3) Johnson, Conor 11               4) Hughes, Eric 11               
 11  Newton South HS  'A'                                   28.14
     1) Park, Jung 09                   2) Park, Ray 10                  
     3) Connolly, Dan 11                4) Weissman, Ben 12              
 12  Framingham HS  'A'                                     28.20
     1) Brooks, Curtis 12               2) Walcott, Nicholas 12          
     3) Singer, Noah 10                 4) Wing, Jesse 10                
 13  Somerville HS  'A'                                     28.70
     1) Thomas, John 11                 2) LaFortune, Herby 11           
     3) Choephel, Tenzin 11             4) Maldonado, Norberto 10        
 14  Chelmsford HS  'A'                                     29.00
     1) Barooshian, Adam 11             2) Kaskons, Gus 10               
     3) Eagan, Nathaniel 12             4) Maniscalco, Vinny 10          
 15  Shrewsbury HS  'A'                                     29.10
     1) Dixon, Sean 11                  2) Nelson-Maney, Nathan 10       
     3) Maliakal, Vinay 10              4) Matthews, Robert 10           
 16  St John's Prep. - Danvers  'A'                         29.50
     1) Driscoll, Patrick 12            2) Ha, Tae 10                    
     3) Shea, James 12                  4) Kelly, Connor 11              
 17  Cambridge Rindge & Latin  'A'                          30.00
     1) Cazeau, Erwins 11               2) Malcolm, Andre 11             
     3) Garcia, David 11                4) Peterson, Michael 10          
 18  Doherty HS -  Worcester  'A'                           30.00
     1) Destin, Angelito 12             2) Gichohii, Jeffery 11          
     3) Gow, Samual 09                  4) Gregoire, Andrew 10           
 19  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                          30.00
     1) Shea, Evan 11                   2) Kanevesky, Ben 12             
     3) Dichristina, Andrew 12          4) Chen, Brian 12                
 20  Lexington  HS  'A'                                     30.00
     1) Hunter, Matt 11                 2) Batty, Chris 11               
     3) Huang, David 12                 4) Sharma, Ben 11                
 21  Haverhill HS  'A'                                      30.00
     1) Copeland, Dylan 09              2) Nutter, Tim 12                
     3) Garvey, Patrick 10              4) Hicks, Josh 12                
 22  Revere HS  'A'                                         30.46
     1) Pineda, Ariel 11                2) Herrera, Andres 11            
     3) Rizzo, Paul 11                  4) Tran, Tuyen 10                
 23  Peabody Veterens HS  'B'                               30.50
     1) Stokes, Travis 09               2) Martinez, Tomas 10            
     3) Duni, Vlasi 09                  4) Diaz, Danny 09                
 24  Franklin HS  'A'                                       30.60
     1) Chaput, Eric 12                 2) Charest, Dan 11               
     3) Herlitz, Stefan 10              4) Shropshire, Clay 09           
 25  Framingham HS  'B'                                     32.20
     1) Martins Jr., Elias 10           2) Donaghey, Phillip 12          
     3) Vincuilla, Andrew 10            4) Adley, Michael 09             
 26  St John's Prep. - Danvers  'B'                         32.50
     1) Hayes, Mike 10                  2) O'Brien, Brendan 10           
     3) Byman, James 12                 4) Webber, Mike 10               
 27  Taunton HS  'A'                                        33.00
     1) Grady, Zack 10                  2) Campbell, Kevin 12            
     3) Sauzo, Josh 10                  4) martins, cory 10              
 28  Westford Academy  'B'                                  34.00
     1) Breen, Matt 10                  2) Ford, John 10                 
     3) Kreig, Jack 11                  4) Peraner, Reed 10              
 29  Brookline HS  'A'                                      40.00
     1) Cullinane, Teddy 10             2) Mamata, Hikari 10             
     3) Krane, Daniel 09                4) Coopersmith, Ari 09           
 
Event 13  Girls 4x50 Yard Relay
===============================================================================
   All-Class:  24.71  1/17/2009   Newton South HS, Newton South               
  Division I:  24.71  1/17/2009   NEWTON SOUTH H.S., NEWTON SOUTH             
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Boston Latin School  'A'                               25.00
     1) Williams, Alexandra 12          2) Brooks, Meisha 12             
     3) Reid, Tamika 12                 4) Rice, Emma 11                 
  2  Andover HS  'A'                                        25.00
     1) Baldwin, Kayla 12               2) Shields, Emily 11             
     3) Pien, Lauren 10                 4) Lynch, Molly 10               
  3  Newton South HS  'A'                                   25.11
     1) Sandson, Kathrine 12            2) Lee, Christie 12              
     3) Frieze, Madeline 11             4) Banks, Ezra 12                
  4  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                          25.50
     1) Gabriele, Kim 11                2) Bodensieck, Elisabeth 11      
     3) Barnett, Sarah 09               4) Lindsey, Reilly 11            
  5  Attleboro  HS  'A'                                     25.50
     1) Robitaille, Briana 09           2) Jeffery, Jessica 12           
     3) Rogers, Jena 12                 4) Ouellette, Emilie 12          
  6  Somerville HS  'A'                                     26.00
     1) Genard, Nicole 10               2) Henrique, Natalie 09          
     3) Ozit, Sabrina 12                4) meranda, michel-le 10         
  7  Newton North HS  'A'                                   26.10
     1) Brown, Steph 10                 2) Forbes, Carla 09              
     3) Prior, Kayla 10                 4) Wong, Kayla 10                
  8  Peabody Veterens HS  'A'                               26.10
     1) Digiacomo, Kara 09              2) Dusablon, Nicole 12           
     3) Petrosino, Katrina 10           4) Bucci, Cayla 09               
  9  Brookline HS  'A'                                      26.50
     1) Hitchcock-Smith, Katie 09       2) Gellineau, Leah 11            
     3) Poole, Emma 09                  4) Pronovost, Maddie 09          
 10  Brockton HS  'A'                                       26.50
     1) Clerveaux, Vanessa 10           2) Mizell, Alicia 12             
     3) Freeman, Arianna 10             4) Igbokwe, Yvette 11            
 11  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                          26.50
     1) Benelli, Jessica 09             2) Hayes, Amanda 11              
     3) Shie, Vivian 12                 4) Adadja, Rivka 12              
 12  Taunton HS  'A'                                        26.60
     1) Trappier, Anisha 10             2) Morrissey, Katelin 09         
     3) Correa, Siara 10                4) Trappier, Shannel 10          
 13  Franklin HS  'A'                                       27.00
     1) Droney, Shannon 10              2) Coppola, Jennifer 10          
     3) Addi, Sarah 10                  4) Loughlin, Jenny 09            
 14  Barnstable HS - Hyannis  'A'                           27.00
     1) Henson, Amanda 8                2) Woolery, Dasia 09             
     3) Fitzsimons, Hannah 12           4) Salmon, Lamoy 12              
 15  Billerica Memorial HS  'A'                             27.10
     1) Norman, Kathryn 11              2) D'Urso, Jen 11                
     3) Maceachern, Tayla 12            4) Canfield, Marissa 11          
 16  New Bedford HS  'A'                                    27.20
     1) Costa, Sydney 09                2) DeOliveira, Bryanna 11        
     3) Ledbetter, Danyelle 12          4) Offley, Kelynn 11             
 17  Newton North HS  'B'                                   27.50
     1) McLaughlin, Bridget 09          2) Pursley, Meghan 11            
     3) Fugazzotto, Jess 12             4) Larkin, Maeve 09              
 18  Lexington  HS  'A'                                     27.50
     1) Oh, Jinah 11                    2) Wang, Joanna 11               
     3) Diaz-MacInnis, Lindsey 12       4) Domings, Mary 09              
 19  Peabody Veterens HS  'B'                               27.80
     1) Nihan, Kirsten 11               2) Manzi, Katie 11               
     3) Overheiser, Taylor 12           4) Richard, Jenna 12             
 20  Boston Latin School  'B'                               27.90
     1) Yoon, Danae 09                  2) Yoon, Denise 09               
     3) Crawford, Zoe 09                4) Hughes, Maggie 10             
 21  Lowell HS  'A'                                         28.00
     1) Braga, Kristina 12              2) Quiles, Joelle 10             
     3) Carolan, Briana 11              4) Boyle, Tyler 12               
 22  Haverhill HS  'A'                                      28.00
     1) Billings, Melissa 10            2) Evancha, Nicole 11            
     3) Nutter, Sydney 09               4) Hennessey, Emma 12            
 23  Franklin HS  'B'                                       28.00
     1) Spolidoro, Brenna 09            2) Fitzgerald, Kathleen 10       
     3) Fitzgerald, Sarah 10            4) Zaccardi, Angela 11           
 24  Bridgewater-Raynham Reg.  'B'                          28.50
     1) Koczela, Lauren 10              2) Frye, Sarah 10                
     3) Curtin, Chelsey 10              4) Ilacqua, Dominique 11         
 25  Revere HS  'A'                                         28.50
     1) Santiano-McHatton, Theresa 12   2) Amaya, Chelsea 10             
     3) Harris, Samantha 10             4) Digitale, Amanda 12           
 26  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                          28.50
     1) Chen, Katherine 09              2) Bulpin, Morgane 09            
     3) Colbert, Annie 10               4) Atadja, Louise 10             
 27  Doherty HS -  Worcester  'A'                           28.50
     1) Lamontange, Allie 10            2) Janeczak, Hannah 12           
     3) Mulcahy, Emily 09               4) O'Donnell, Sarah 11           
 28  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                           28.80
     1) Igwe-Kalu, Cecilia 12           2) Roberts, Caitlin 09           
     3) Sax, Leah 12                    4) Weisberg, Elsey 10            
 29  Shrewsbury HS  'A'                                     29.00
     1) Beall, Kathryn 12               2) Campos, Rachel 12             
     3) Logan, Carolyn 10               4) Morana, Jessica 09            
 30  Lexington  HS  'B'                                     29.00
     1) McCarthy, Shannon 10            2) Hong, Jessica 09              
     3) Brosnan, Emmy 12                4) Oh, Jessica 11                
 31  Chelmsford HS  'A'                                     29.30
     1) Burgess, Alex 10                2) Pindara, Sam 12               
     3) Goodmen, Natalie 11             4) Bentley, Jacque 12            
 32  Braintree HS  'A'                                      29.40
     1) Lo, Tiffany 10                  2) Bean, Olivia 10               
     3) Morse, Tory 10                  4) Nguyen, Kathy 10              
 33  Westford Academy  'A'                                  30.00
     1) Whitcomb, Alyssa 12             2) Steinhauser, Kayla 12         
     3) Souza, Nicole 09                4) Ditchum, Bailey 09            
 34  Somerville HS  'B'                                     30.00
     1) Gilles, Sophia 12               2) Gullage, Stephanie 10         
     3) Kerr, Sabrina 10                4) Louis, Vanine 11              
 35  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                           30.00
     1) Faecher, Stephanie 10           2) Hayes, Courtney 10            
     3) Kelly, Allison 09               4) Lee, Brianna 09               
 36  Barnstable HS - Hyannis  'B'                           30.00
     1) Gorrill, Elizabeth 8            2) Remie, Amanda 8               
     3) Mudie, Maeve 8                  4) Horn, Mary 09                 
 37  Wachusett Reg-Holden  'A'                              30.10
     1) Avakian, Nairi 11               2) McGowan, Shawna 11            
     3) Catalucci, Gena 10              4) Tupper, Kaiti 12              
 38  Framingham HS  'A'                                     31.00
     1) Cohen, Lauren 10                2) Egesi, Amanda 12              
     3) Pearl, Hannah 12                4) Rusch, Kelly 11               
 39  Chelmsford HS  'B'                                     32.00
     1) Thomas, Ashley 12               2) Adams, Ali 10                 
     3) Doiron, Whitney 11              4) Cardonne, Amanda 10           
 40  Shrewsbury HS  'B'                                     32.00
     1) Greene, Marissa 09              2) Rollins, Jennifer 09          
     3) Hom, Danielle 10                4) Zayas, Michelle 11            
 41  Waltham HS  'A'                                        32.00
     1) Baras, Maria 09                 2) Higgins, Melissa 11           
     3) Hickey, Lindsey 09              4) Hayden, Allyson 12            
 42  Durfee HS - Fall River  'A'                            32.40
     1) Bonanca, Jalyn 09               2) Burns, Katelyn 12             
     3) Darby, Angelia 10               4) Dupont, Andrea 10             
 43  Westford Academy  'B'                                  33.00
     1) Fowler, Meghan 09               2) Kaul, Richa 10                
     3) Shafer, Courtney 10             4) Stevens, Kendall 11           
 44  Methuen HS  'A'                                        35.20
     1) Ross, Allison 12                2) Thibault, Gabby 09            
     3) Platz, Julie 12                 4) Anderson, Julia 12            
 45  North Quincy HS  'A'                                   36.00
     1) Abban, Jessica 09               2) Anderson, Evelyn 10           
     3) Bennett, Rose 09                4) Paschall, Danielle 09         
 46  Framingham HS  'B'                                     37.00
     1) Dias, Jessica 10                2) Neves, Jordyn 09              
     3) Nguyen, Tiffany 10              4) Walcott, Nicole 09            
 47  Methuen HS  'B'                                        38.50
     1) Rogers, Angelina 09             2) Valentino, Madison 09         
     3) Goerke, Bridget 10              4) Rosson, Alyssa 10             
 
Event 14  Boys 4x50 Yard Relay
===============================================================================
   All-Class:  22.12  2006        Xaverian - Westwood                         
  Division I:  22.12  2006        XAVERIAN - WESTWOOD                         
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Andover HS  'A'                                        20.50
     1) Verette, Max 11                 2) Zarl, Mark 09                 
     3) Flaherty, Jake 09               4) Lugo, Christopher 11          
  2  Framingham HS  'A'                                     21.90
     1) Adley, Sean 12                  2) Johnson, Richard 12           
     3) Daniel, D'Amani 11              4) Hayes, Travis 11              
  3  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'A'                           22.50
     1) Sliwkowski, Matt 12             2) Holtzman, Bryan 12            
     3) Sadowsky, Dave 12               4) Halsted, Chris 12             
  4  Xaverian Brothers - Westwood  'A'                      22.65
     1) McDaniels, Nick 11              2) Colton, Joe 11                
     3) Tamasi, Chris 11                4) Hyatt, Mike 12                
  5  Peabody Veterens HS  'A'                               22.70
     1) Abu-hijleh, Jamal 12            2) Gaye, Nate 10                 
     3) Losanno, Bobby 10               4) Bettencourt, Brian 12         
  6  Brockton HS  'A'                                       22.89
     1) Anifowose, Joel 12              2) Hurte, Joshua 11              
     3) Louis-Jean, Albert 11           4) McIntosh, Kadeem 12           
  7  Boston Latin School  'A'                               22.90
     1) Simpson, Andre 11               2) Ding, Ian 09                  
     3) Ding, Kevin 10                  4) Cronin, Matt 12               
  8  Lawrence HS  'A'                                       22.90
     1) Severino, Kelvin 10             2) Sandovaal, Jose 12            
     3) Elwell, Nicholas 12             4) Montanez, Devin 12            
  9  New Bedford HS  'A'                                    23.00
     1) Williams, Jonathan 12           2) Callander, Justin 10          
     3) Williams, Ricky 11              4) Gondre, Phito 11              
 10  Newton North HS  'A'                                   23.00
     1) Doyle, Terrell 10               2) Lucken, Ryan 09               
     3) Han, Kevin 12                   4) Mayanja, Swardick 10          
 11  Durfee HS - Fall River  'A'                            23.10
     1) Caron, Zachary 12               2) Botelho, Caleb 12             
     3) Roque, Eric 12                  4) Dupont, Tresley 11            
 12  Franklin HS  'A'                                       23.20
     1) Dassau, paul 12                 2) Chaput, Eric 12               
     3) Wiech, John 10                  4) Smith, Riley 12               
 13  Peabody Veterens HS  'B'                               23.30
     1) McCarthy, Ryan 12               2) Vittini, Ramses 11            
     3) Czerepica, Josh 12              4) Doyle, Brady 10               
 14  Acton-Boxborough Reg. HS  'A'                          23.40
     1) O'Neil, Colin 12                2) Sumner, Jake 12               
     3) Yuan, Riley 11                  4) Kanevesky, Ben 12             
 15  Framingham HS  'B'                                     23.50
     1) Toure, Abou 12                  2) Lanzo, Raphel 09              
     3) Tougas, Colin 10                4) Ruiz, Daniel 12               
 16  St John's HS - Shrewsbury  'A'                         23.50
     1) Vasser, J 11                    2) Murphy, G 12                  
     3) Zawadski, L 12                  4) Evans, L 12                   
 17  Shrewsbury HS  'A'                                     23.70
     1) Baum, Jeff 11                   2) Manley-O'Brien, Andrew 11     
     3) Blakeslee, Alexander 12         4) Stambler, Jordan 12           
 18  Cambridge Rindge & Latin  'A'                          23.80
     1) Barnes, Darren 10               2) Jean-Baptiste, Stephan 10     
     3) Minoche, Johnson 10             4) Marchando, Alex 12            
 19  Boston Latin School  'B'                               24.00
     1) Chu, Chin 12                    2) Sitcawich, Michael 09         
     3) Goldklang, Jake 11              4) Shanahan, Ben 09              
 20  Lexington  HS  'A'                                     24.00
     1) Beaumont, Daishawn 12           2) Mizerak, Jordan 12            
     3) Lin, Jeff 12                    4) Chew, Eric 09                 
 21  Attleboro  HS  'A'                                     24.00
     1) Vo, Tri 12                      2) Kuffery, Derek 10             
     3) Chhor, Chheang 11               4) Cao, Tom 12                   
 22  Somerville HS  'A'                                     24.10
     1) Sciuto, Zach 10                 2) Maldonado, Norberto 10        
     3) Namgyal, Tenzin 12              4) Delpe, Elson 12               
 23  Billerica Memorial HS  'A'                             24.20
     1) Norman, Kevin 12                2) Garmon, Chris 11              
     3) Corum, Shaun 11                 4) Sargent, Sean 12              
 24  Haverhill HS  'A'                                      24.20
     1) Hicks, Joe 12                   2) Nutter, Tim 12                
     3) Mangrum, Erik 10                4) Mayhew, Alex 09               
 25  Cambridge Rindge & Latin  'B'                          24.50
     1) Thomas, Jordan 10               2) Cazeau, Erwins 11             
     3) Malcolm, Andre 11               4) Dascelin, Kisseindger 12      
 26  Acton-Boxborough Reg. HS  'B'                          24.50
     1) Jackson, Todd 12                2) Zhou, Henry 09                
     3) Baker, Keefe 09                 4) Cogan, Drew 10                
 27  Franklin HS  'B'                                       24.80
     1) Harvey, Brian 11                2) Charest, Dan 11               
     3) Roy, Chris 12                   4) Kent, Robert 11               
 28  Everett HS  'A'                                        25.40
     1) Panarese, Brian 11              2) Jean, Jepthe 12               
     3) Fdal, Soufiane 10               4) D'Angelo, Nicholas 11         
 29  Revere HS  'A'                                         25.60
     1) Arachiche, Souhil 12            2) DiChiara, Vincent 11          
     3) Amaya, Jose 11                  4) Bones, Brendon 12             
 30  Wachusett Reg-Holden  'A'                              25.80
     1) Conor, Justin 10                2) Maresca, Eli 11               
     3) Braunig, Cam 12                 4) LeBlanc, Matt 11              
 31  Lincoln-Sudbury Reg. HS  'B'                           25.80
     1) Dunne, Garrett 11               2) Acton, Ed 12                  
     3) Jacobson, Andrew 09             4) Meltzer, Jeff 10              
 32  Somerville HS  'B'                                     26.00
     1) Maldonado, Eddy 09              2) Funes, Doug 10                
     3) Lao, Jose 12                    4) Laurent, Georges 09           
 33  Chelmsford HS  'A'                                     26.00
     1) Travaglini, Jim 11              2) Bordonaro, Mike 11            
     3) Cue, Eric 10                    4) Jackson, Noah 11              
 34  Westford Academy  'A'                                  26.00
     1) Townsend, Michael 12            2) Satish, Srivats 11            
     3) Martell, Pat 12                 4) Meredith, Eric 11             
 35  Wachusett Reg-Holden  'B'                              26.60
     1) Jones, Justin 10                2) Otchere, Mario 10             
     3) Carnazza, Peter 10              4) Chase, David 10               
 36  Revere HS  'B'                                         26.70
     1) Ortez, Christian 09             2) Graciani, Ben 09              
     3) Romano, Nick 09                 4) Glylam, Qais 09               
 37  Bridgewater-Raynham Reg.  'A'                          28.00
     1) Schlatz, Nick 10                2) Palmieri, Tom 11              
     3) Morin, Brendan 10               4) Delsignor, Dan 11             
 38  Brookline HS  'A'                                      28.00
     1) Kodama, Shohei 12               2) Zhou, Alan 10                 
     3) Mancusi, Dan 8                  4) Greene, Marshall 09           
 39  Doherty HS -  Worcester  'A'                           28.00
     1) Appiah, Julius 11               2) Munn, Jamal 10                
     3) Saydee, Ben 10                  4) Saydee, Charles 10            
 40  Chelmsford HS  'B'                                     29.00
     1) Ashley, Jake 09                 2) Bottomley, Alex 09            
     3) Lattimore, Zack 09              4) O'Brien, Paul 09              
 41  Methuen HS  'A'                                        29.00
     1) Harper, Mike 11                 2) Baez, Josh 10                 
     3) O'Leary, Evan 11                4) Higgins, Kevin 11             
 42  Methuen HS  'B'                                        30.00
     1) Sychampanakhone, Stephen 11     2) Baez, Jorian 09               
     3) Charette, Kyle 11               4) Page, Warren 12               
 43  Westford Academy  'B'                                  30.00
     1) Sinha, Pratik 12                2) Huynh, Aldwin 11              
     3) Ford, John 10                   4) Vu, Tue 09                    
 44  Lynn English HS  'A'                                   35.00
     1) Adie, Zak 11