Licensed to MSTCA - Championship Meet                     HY-TEK's Meet Manager
                      James Kalperis MSTCA Indoor Relays                      
                           Division III  - 1/17/2010                          
                     Reggie Lewis Track & Athletic Center                     
                               Performance List                               
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  9:16.79  2008        Lincoln-Sudbury                           
Division III:  9:22.9h  1980        SEEKONK HS                                
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         9:42.88
     1) Thomas, Jen 12                  2) Powell, Katie 10              
     3) Murphy, Erin 12                 4) Arsenault, Anisa 12           
     5) Svenson, Erin 10                6)                               
  2  Westwood  'A'                                        9:49.25
     1) Keating, Rachael 12             2) Pettit, Nicole 11             
     3) Campion, Alison 11              4) Smith, Nora 10                
     5) Beaty, Misha 12                 6) Lally, Anne 11                
  3  Hopkinton  'A'                                       9:50.00
     1) Lodge, Kellie 11                2) Anderson, Haley 11            
     3) Dourney, Devin 11               4) Mills, Tamara 10              
     5) Bolick, Kim 11                  6)                               
  4  Pembroke  'A'                                        9:55.00
     1) Savage, Chelsea 10              2) James, Sarah 10               
     3) Cavalear, Sarah 12              4) Scanlan, Mary 11              
     5) Everson, Stephanie 09           6) Leary, Jessica 11             
  5  Hingham  'A'                                        10:05.00
     1) Lumbert, Allyssa 11             2) Leonard, Caroline 10          
     3) Middleton, Sarah 11             4) Pinkham, Samantha 10          
     5) Sypek, Elizabeth 10             6)                               
  6  Triton Reg.-Byfield  'A'                            10:14.00
     1) Loughlin, Colleen 12            2) Norton, Jenna 11              
     3) Reiniger, Emily 10              4) Loughlin, Erin 12             
     5) Kneeland, Adele 11              6)                               
  7  Gardner  'A'                                        10:15.00
     1) Dotterweich, Courtney 10        2) Ellis, Stephanie 12           
     3) Penney, Lauren 11               4) Mallowzzi, Erica 10           
     5) Gravel, Danielle 12             6) Rodgerson, Elise 09           
  8  Burlington  'A'                                     10:15.00
     1) Hamvas, Jennifer 11             2) Pasquarella, Julia 12         
     3) Jensen, Jacklyn 11              4) Humphreys, Kristin 11         
     5) Gregory-Cox, Shanica 11         6)                               
  9  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                           10:22.00
     1) Lyons, Brittany 12              2) Barry, Megan 12               
     3) Miller, Chelsea 12              4) O'Dea, Jordan 09              
     5) Hardigan, Signe 12              6)                               
 10  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                     10:25.00
     1) Rocha, Beth 12                  2) Marshall, Chelsea 12          
     3) Karam, Deanna 11                4) Martin, Claire 12             
 11  Hopkinton  'B'                                      10:25.00
     1) Holmes, Leah 09                 2) Perrault, Abigail 10          
     3) Gendron, Andrea 11              4) Govoni, Becca 10              
 12  Stoneham  'A'                                       10:28.00
     1) Havican, Taylor 11              2) DeStefano, Alison 12          
     3) McNamara, Emily 10              4) Kennedy, Lauren 12            
     5) Zeitlin, Melissa 11             6)                               
 13  Melrose  'A'                                        10:30.00
     1) Halligan, Kelli 10              2) Millstrom, Alex 11            
     3) McGowan, Emma 11                4) Foulser, Alban 11             
     5) McDonald, Sarah 09              6) Downey, Olivia 09             
 14  Milton  'A'                                         10:35.00
     1) Heiden, Clara 11                2) Pizzi, Angelica 11            
     3) MacNeil, Caeleigh 10            4) Maher, Amy 10                 
     5) Berry, Ardara 10                6) Collins, Olivia 12            
 15  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                            10:35.20
     1) Bemis, Abby 10                  2) Batson, Shara 11              
     3) Hamill, Chelsea 12              4) Adams, Nicole 10              
 16  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                        10:38.00
     1) Magyar, Shelly 09               2) Vogt, Catlyn 10               
     3) MacBeth, Abbie 10               4) Donahue, Katie 12             
     5) Demers - Peele, Meg 10          6)                               
 17  East Longmeadow  'A'                                10:44.00
     1) Mazza, Lexi 10                  2) Richards, Sarah 11            
     3) Madison, Ashley 11              4) Bengston, Giorgi 10           
 18  Marblehead  'A'                                     10:45.00
     1) Johnston, Lillie 10             2) Gerard, Alex 11               
     3) Henrich, Kristy 12              4) Kauffman, Mary 10             
 19  Somerset  'A'                                       10:46.36
     1) Mello, Victoria 11              2) McGinnis, Kelsey 09           
     3) Smith, Abbey 09                 4) Roderigues, Samantha 11       
     5) Lazaro, Megan 09                6) Geppner, Brianna 10           
 20  Wilmington  'A'                                     10:55.00
     1) Fisher, Amy 11                  2) Fletcher, Lori 11             
     3) Kelly, Hannah 11                4) Fillippi, Michelle 11         
     5) Michelle, Barnes 09             6) Richardson, Katelyn 09        
 21  Foxborough  'A'                                     11:00.00
     1) Carnino, Michaela 09            2) Rathgeb, Sami 09              
     3) Laubenstein, Taylor 09          4) Schoener, Julie 10            
 22  Danvers  'A'                                        11:04.00
     1) Barker, Erin 11                 2) Godfrey, Courtney 11          
     3) Krisko, Perrin 10               4) Perkins, Abigail 09           
 23  Medfield  'A'                                       11:10.00
     1) Scannell, Caroline 12           2) Gursha, Lauren 12             
     3) Joseph, Gina 09                 4) Gair, Kelly 09                
 24  Holliston  'A'                                      11:10.00
     1) Paolillo, Stephanie 10          2) Blackmore, Julie 11           
     3) Lingham, Claire 11              4) Tau, Allison 11               
     5) Bergen, Brianna 10              6) Gabour, Lizzy 11              
 25  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                       11:12.00
     1) Porter, Marissa 09              2) Lozier, Shannon 10            
     3) Pratt, Kelsey 10                4) Mosley, Sarah 11              
 26  Quabbin Reg.-Barre  'A'                             11:20.00
     1) Allaby, Kaitlyn 11              2) Haynes, Erin 11               
     3) Bardin, Haley 09                4) Pietrowski, Ashley 11         
 27  Wayland  'A'                                        12:00.00
     1) Kopp, Emily 12                  2) Blahut, Hannah 11             
     3) Tobin, Kristen 11               4) Abdul-Aziz, Sama 12           
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  7:53.3h  1984        Cambridge Rindge & Latin                  
Division III:  7:57.4h  1982        SCITUATE HS                               
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Pembroke  'A'                                        8:15.00
     1) Gallagher, Wesley 10            2) Kelley, Ryan 11               
     3) Vercollone, Joe 10              4) Cina, Paul 12                 
     5) Adams, Brendan 11               6) Moran, Ryan 11                
  2  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         8:16.00
     1) Moschella, Rich 10              2) Clerx, William 11             
     3) O'Brien, Kevin 11               4) McShane, Bobby 12             
  3  Burlington  'A'                                      8:20.00
     1) Savage, Brian 12                2) Dutton, Trevor 11             
     3) Kasirye, Gideon 10              4) Taranto, David 10             
     5) Geary, Kevin 12                 6) Mercier, Evan 12              
  4  Westwood  'A'                                        8:30.00
     1) McDonald, John 12               2) O'Donnell, Patrick 11         
     3) Sleight, Patrick 11             4) Hawes, Nick 11                
     5) Brakke, Erik 10                 6) Emerson, Conor 10             
  5  Wilmington  'A'                                      8:30.00
     1) Warren, Joe 12                  2) Flaherty, Kevin 12            
     3) Sears, Zack 11                  4) Valente, Tom 12               
  6  Hopkinton  'A'                                       8:30.00
     1) Fairbanks, Cam 12               2) Ronan, Mike 11                
     3) Carrai, Dan 12                  4) Hutchinson, Zach 11           
     5) Driscoll, Brendan 11            6)                               
  7  Medfield  'A'                                        8:32.00
     1) Brown, Jeff 12                  2) Hill, Joe 12                  
     3) Smith, Joey 11                  4) Creedon, Mike 11              
     5) Berry, Evan 10                  6) Murby, Dan 12                 
  8  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             8:33.74
     1) Hodge, Miles 10                 2) Sullivan, Reid 10             
     3) Cruikshank, Jair 10             4) Horowitz, Coby 12             
     5) Kirschbaum, Samuel 09           6) Couture, Bradley 09           
  9  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                         8:35.00
     1) Marcotte, Thomas 11             2) McAllister, Jim 10            
     3) Conway, Alex 11                 4) Vogel, Jeff 12                
 10  Canton  'A'                                          8:36.55
     1) Bates, Christian 12             2) Ward, Joey 12                 
     3) Ha, Chris 12                    4) Amelchenko, Nikita 12         
     5) Bronstein, Michael 11           6) Leopard, Vladimir 11          
 11  Hingham  'A'                                         8:44.00
     1) Blanchard, Brian 10             2) King, Ryan 10                 
     3) McConville, Mike 10             4) Nevins, Chris 10              
     5) Eckerson, Henry 11              6) Bacarri, Michael 11           
 12  Sandwich  'A'                                        8:48.00
     1) Allen, David 10                 2) MACDONALD, Stephen 12         
     3) Lefavor, Jason 12               4) Goins, Jamie 12               
 13  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            8:48.00
     1) Lopes, Josh 11                  2) Muse, Andrew 12               
     3) Connolly, Kevin 12              4) Nee, Sean 10                  
     5) Brown, Alfred 11                6)                               
 14  Triton Reg.-Byfield  'A'                             8:50.00
     1) Buckless, Andrew 11             2) Bashaw, Ben 10                
     3) Mirandi, Tony 12                4) Saunders, Patrick 11          
 15  Milton  'A'                                          8:55.00
     1) Manning, Stephen 12             2) Maher, John 10                
     3) Alerton, Darner 12              4) Saur, Brendan 11              
 16  Scituate  'A'                                        9:00.00
     1) Kupchella, Chet 12              2) Mingels, Brian 11             
     3) Anderson, Paul 12               4) Newkirk, Bradley 12           
     5) Concannon, Sean 11              6)                               
 17  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      9:02.83
     1) Lake, Nick 12                   2) Krajewski, Cory 11            
     3) McNeil, Collin 12               4) Murphy, Kirk 11               
 18  Holliston  'A'                                       9:05.00
     1) Snow, Zak 11                    2) Mysliwiec, Andy 11            
     3) Reseska, Evan 11                4) Calhoun, John 12              
     5) Gentile, Aaron 10               6)                               
 19  Marblehead  'A'                                      9:10.00
     1) Neumann, Chris 11               2) Casey, Pat 10                 
     3) Bittermann, Noah 10             4) Miller, Tyson 11              
     5) Fowler, Nate 09                 6) Mitchell, Sean 12             
 20  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          9:12.00
     1) Vincelette, Nick 12             2) Hoye, Colin 11                
     3) Ford, Thomas 12                 4) Branagan, Alex 11             
     5) Thompson, Erick 09              6)                               
 21  Melrose  'A'                                         9:15.00
     1) Fink, Victor 12                 2) Driscoll, John 12             
     3) Henchey, Chris 12               4) Kaynor, Nickolas 11           
     5) Conn, Donny 10                  6)                               
 22  Gardner  'A'                                         9:15.00
     1) O'Hara, Pat 12                  2) McHugh, Tim 10                
     3) Garndich, Matt 10               4) Tyros, George 12              
     5) Harty, Brandon 09               6)                               
 23  Wakefield  'A'                                       9:16.00
     1) Haddad, Christopher 10          2) Bucchieri, Marc 10            
     3) Wilson, David 12                4) Bridges, James 10             
     5) Bridges, Samuel 10              6) Bridges, Charles 10           
 24  Somerset  'A'                                        9:18.00
     1) Lafferty, Kevin 11              2) Lima, Ronald 11               
     3) Wallace, Joseph 11              4) McGuiness, Russell 11         
     5) McCormack, Andrew 12            6)                               
 25  Wayland  'A'                                         9:20.00
     1) Krakeur, Kevin 12               2) Halperin, Basil 11            
     3) Greenawalt, Caleb 11            4) Rajinikanth, Nitin 11         
     5) Turner, Bryce 09                6) Wilson, Nate 10               
 26  Danvers  'A'                                         9:32.00
     1) Hebert, Brian 10                2) Gikas, Nick 09                
     3) Walsh, Patrick 10               4) Medina, Javier 10             
     5) Wright, Jonathan 10             6) Panciocco, Anthony 10         
 27  East Longmeadow  'A'                                 9:40.00
     1) Harrington, Ryan 10             2) Hegarty, Dylan 12             
     3) Tryon, Matt 11                  4) Kuselias, John 11             
 28  Foxborough  'A'                                      9:45.00
     1) Bradley, Andrew 11              2) Aldrich, Kevin 09             
     3) Alden, Ben 11                   4) Tierney, Joe 10               
 29  Stoneham  'A'                                       10:15.00
     1) Deguzmen, Zach 09               2) Geer, Dylan 10                
     3) Andrews, Bob 12                 4) Aidonidis, Anthony 10         
 
Event 3  Girls 1600 Sprint Medley
===============================================================================
   All-Class:  4:06.6h  1980        Brookline HS                              
Division III:  4:09.1h  1987        STONEHAM HS                               
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         4:15.00
     1) Hanley, Viviana 11              2) Luongo, Tiffany 10            
     3) Luongo, Andrea 09               4) Martin, Elaine 12             
     5) Silveiro, Morgan 09             6)                               
  2  Scituate  'A'                                        4:20.00
     1) Sheehan, Katie 11               2) Murray, Michaela 11           
     3) Leonard, Kristen 10             4) Lazarovich, Hannah 12         
     5) Palmer, Shaia 09                6) MacDowell, Bridgette 10       
  3  Hopkinton  'A'                                       4:23.00
     1) Bolick, Kim 11                  2) DuPuy, Sheena 12              
     3) Curley, Jenny 11                4) Lynds, Jennifer 10            
     5) Hadley, Stephanie 11            6)                               
  4  Danvers  'A'                                         4:25.00
     1) Kaczynski, Christina 12         2) Pantazelos, Maria 12          
     3) Sundquist, Lauren 09            4) Kaczynski, Rachel 10          
     5) Barker, Erin 11                 6)                               
  5  Milton  'A'                                          4:28.00
     1) Lynch, Emily 12                 2) Brennan, Sammi 09             
     3) Cockrell, Kristen 12            4) Lawler, Emily 12              
  6  Hingham  'A'                                         4:30.00
     1) McCabe, Colleen 11              2) Dellot, Amanda 12             
     3) Eisenbeis, Carra 09             4) O Neill, Kathleen 12          
     5) Carroll, Annalise 09            6)                               
  7  Quabbin Reg.-Barre  'A'                              4:33.00
     1) Allaby, Kaitlyn 11              2) Carpenter, Kelsey 11          
     3) Baker, Dylan 11                 4) Freeman, Tove 10              
  8  Pembroke  'A'                                        4:35.00
     1) Ng, Michaela 10                 2) Cahill, Cara 12               
     3) Larkin, brianna 12              4) Pham, Vanessa 10              
     5) Everson, Stephanie 09           6)                               
  9  Melrose  'A'                                         4:35.10
     1) Downey, Olivia 09               2) Downey, Maeve 12              
     3) Viola, Christine 12             4) McGowan, Emma 11              
     5) Gilbert, Kaitlin 11             6) St Fleur, Bianca 09           
 10  Hopkinton  'B'                                       4:36.00
     1) Gendron, Andrea 11              2) Celia, Allison 09             
     3) Doherty, Jordan 10              4) Perrault, Abigail 10          
     5) Albanese, Kaylin 09             6) barron, angela 09             
 11  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          4:38.00
     1) Reddington, Samantha 12         2) Fleet, Erin 10                
     3) Hanson, Nicole 12               4) Lagasse, Rebeka 12            
     5) Gildea, Teal 12                 6)                               
 12  Stoneham  'A'                                        4:39.00
     1) Zeitlin, Melissa 11             2) Manfra, Christie 11           
     3) Mohammadi, Amanda 09            4) Kendall, Abby 09              
     5) Kruse, Alexandra 09             6)                               
 13  Marblehead  'A'                                      4:39.00
     1) Rowe, Gretchen 11               2) Heskett, Chloe 10             
     3) Kingsley, Julia 11              4) McGuirk, Emma 11              
     5) Tubridy, Maura 10               6)                               
 14  Wareham  'A'                                         4:40.00
     1) Grady, Kathleen 12              2) Debonise, Gracyn 09           
     3) Sullivan, Taylor 11             4) Vicino, Kayla 12              
 15  Holliston  'A'                                       4:40.00
     1) Cristofori, Anna 09             2) Dubin, Chelsea 09             
     3) Crowley, Briana 09              4) Slyne, Allison 11             
     5) McKunes, Meridith 11            6)                               
 16  Somerset  'A'                                        4:40.00
     1) Eisele, Samantha 11             2) Araujo, Courtney 12           
     3) Steele, Morgan 09               4) Shea, Molly 12                
     5) Chapdelaine, Liz 12             6) Bence, Desiree 09             
 17  Duxbury  'A'                                         4:41.00
     1) Nee, Laura 09                   2) Griffin, Katie 12             
     3) Runci, Liz 11                   4) Nee, Julia 11                 
     5) Williams, Jess 11               6) Doyle, Emily 10               
 18  Pembroke  'B'                                        4:42.00
     1) Leary, Jessica 11               2) Hall, Meagan 11               
     3) Ford, Meghan 11                 4) Everson, Stephanie 09         
     5) Romero, Jenn 09                 6) Rowell, jackie 09             
 19  Somerset  'B'                                        4:45.00
     1) Cabral, Cassidy 09              2) Steele, Morgan 09             
     3) Bence, Desiree 09               4) McGinnis, Kelsey 09           
     5) Smith, Abbey 09                 6) Lazaro, Megan 09              
 20  Wayland  'A'                                         4:45.00
     1) Murphy, Molly 12                2) Butts, Catherine 09           
     3) Foreman, Carly 11               4) Puleo, Lauren 11              
 21  Gardner  'A'                                         4:45.00
     1) Nguyen, Lisa 10                 2) Thompson, Emily 09            
     3) Puchol, Kelsey 12               4) DaMour, Jessica 10            
     5) Croteau, Jessica 10             6) Dorias, Cameo 09              
 22  Westwood  'A'                                        4:49.00
     1) Smith, Nora 10                  2) Allen, Tayla 11               
     3) Beaty, Misha 12                 4) Strickland, Santi 10          
     5) Keating, Rachael 12             6) Ribas, Anna 12                
 23  Melrose  'B'                                         4:49.50
     1) Munro, Shannon 09               2) Gilbert, Kaitlin 11           
     3) Scofield, Haley 11              4) Bellfield, Ashley 11          
     5) St Fleur, Jamina 11             6) MacDonald, Taylor 10          
 24  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            4:50.00
     1) Macleod, Meghan 09              2) Journet, Kaitlin 11           
     3) Feeney, Meghan 11               4) Ryan, Emily 12                
     5) Dixon, Eva 12                   6)                               
 25  Hingham  'B'                                         4:50.00
     1) Allen, Rachel 09                2) Dolphin, Annie 09             
     3) O Hanley, Beth 10               4) DiPesa, Malorie 10            
     5) Waldecker, Jaime 12             6) Paven, Lia 11                 
 26  Canton  'A'                                          4:54.00
     1) D'Orazio, Kate 11               2) Costello, Mellyn 09           
     3) Cody, Emily 09                  4) White, Kori 12                
     5) Winter, Lauren 09               6)                               
 27  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                          4:55.00
     1) Delaney, Lia 11                 2) Delaney, Veronica 09          
     3) Mullin, Lindsey 09              4) Woodard, Kella 12             
     5) Porter, Shaney 11               6)                               
 28  Burlington  'A'                                      4:57.00
     1) Thorstensen, Erin 11            2) Grasso, Alexandra 11          
     3) Iodice, Renee 11                4) Gregory-Cox, Shanica 11       
     5) O'Neill, Ashley 10              6)                               
 29  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             4:57.40
     1) McCormack, Kara 09              2) Vannasse, Aubrie 11           
     3) Bailey, Prudence 11             4) Campana, Cassandra 10         
 30  Marblehead  'B'                                      4:59.00
     1) Maher, Courtney 11              2) Goetz, Mimi 09                
     3) Pennock, Olivia 11              4) Adee, Micailah 12             
     5) Johnston, Lillie 10             6) Summers, Alex 10              
 31  Milton  'B'                                          4:59.00
     1) Berry, Ardara 10                2) Concoran, Aisling 10          
     3) Simy, Emily 12                  4) Ogamba, Maureen 11            
 32  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      5:00.00
     1) Carroll, Grace 11               2) ainsworth, corinne 12         
     3) Shaker, Taylor 09               4) Crosby, Amanda 09             
 33  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                            5:05.00
     1) Drown, Lee 09                   2) Mavorides, Kelly 12           
     3) Currier, Jessica 10             4) Gatchell, Audrey 09           
     5) Burns, Brooke 09                6)                               
 34  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                        5:10.00
     1) Kopaciewicz, Sarah 12           2) Beauregard, Elizabeth 10      
     3) Fitzgerald, Stephanie 12        4) Wallace, Allyson 12           
 35  Wilmington  'A'                                      5:15.00
     1) Michelle, Barnes 09             2) Richardson, Katelyn 09        
     3) Fisher, Amy 11                  4) Fillippi, Michelle 11         
     5) Burke, Jessica 12               6) McLaughlin, Britney 12        
 36  Medfield  'A'                                        5:15.00
     1) Elcock, Amanda 11               2) Bodozian, Angie 12            
     3) Grech, Chrissy 10               4) Maider, Emma 11               
 37  Foxborough  'A'                                      5:15.00
     1) Bailey, Jacqueline 10           2) Carleton, Devon 09            
     3) Septelka, Jessica 10            4) Schoener, Julie 10            
     5) Laubenstein, Taylor 09          6)                               
 38  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                        5:17.00
     1) Mansfield, Sarah 10             2) Kennefick, Sarah 10           
     3) Spofford, Tori 09               4) Meehan, Jennifer 12           
 39  Bourne  'A'                                          5:18.00
     1) Aldredge, Cecelia 10            2) Kalbach, Miranda 10           
     3) Kent, Danielle 11               4) Faria, Rebecca 12             
     5) Sullivan, Kaleigh 11            6)                               
 40  Triton Reg.-Byfield  'A'                             5:20.00
     1) Kealey, Chloe 12                2) Braun, Laura 10               
     3) Short, Vanessa 12               4) Estes, Madison 09             
     5) Ciaramitaro, Tayla 10           6)                               
 41  Wayland  'B'                                         5:20.00
     1) Ramsey, Brianna 12              2) Maccini, Kim 11               
     3) Sailor, Anna 10                 4) Cohen, Taylor 11              
 42  Burlington  'B'                                      5:20.00
     1) MacDonald, Brianna 09           2) Klesaris, Eleni 09            
     3) Christie, Michaela 09           4) MacDonald, Amy 09             
 43  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             5:27.00
     1) McMullen, Madison 09            2) Livoli, Morgan 09             
     3) Casey, Danielle 09              4) Orlando, Tina 09              
 44  East Longmeadow  'A'                                 5:30.00
     1) Henderson, Nikki 12             2) Phillips, Kristin 12          
     3) Butcher, Amanda 11              4) Rooney, Taylor 11             
 
Event 4  Boys 1600 Sprint Medley
===============================================================================
   All-Class:  3:31.3h  1993        Brockton HS                               
Division III:  3:34.7h  1990        DORCHESTER HS                             
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Pembroke  'A'                                        3:40.00
     1) Adams, Brendan 11               2) Chapman, Andrew 12            
     3) Horn, Kris 10                   4) Romero, Mike 11               
     5) Cullity, Tim 12                 6) Stoller-Sepeck, Pat 12        
  2  Somerset  'A'                                        3:40.00
     1) Cordeiro, Tim 12                2) Salpeitro, Jacob 10           
     3) Park, Jeremy 12                 4) Johnson, Mike 11              
     5) Correia, Shawn 12               6) Baker, Matthew 11             
  3  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            3:43.00
     1) Tuohy-Bedford, Evan 12          2) Davis, Steven 12              
     3) Furness, Joe 10                 4) Whatley, Aaron 11             
     5) Lopes, Josh 11                  6) Brown, Alfred 11              
  4  Randolph  'A'                                        3:43.00
     1) Crawford, Devlin 12             2) Kinuthia, Steven 12           
     3) Mason, Nick 11                  4) Mbengam, Godfred 11           
     5) Walters, Ashton 11              6) Reed, Armani 10               
  5  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         3:43.00
     1) Looney, Billy 11                2) Legare, Mark 12               
     3) Albert, Mike 12                 4) Wood, Kevin 12                
     5) Firth, Liam 11                  6)                               
  6  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          3:45.00
     1) Medeiros, Jake 11               2) Harrington, Thomas 11         
     3) Espinosa, Brian 12              4) Miller, Jeff 10               
     5) Rose, Keith 12                  6)                               
  7  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      3:47.00
     1) Costanzo, Ian 11                2) Custadio, Eric 11             
     3) Garant, Nick 12                 4) Hickey, Taylor 12             
  8  Canton  'A'                                          3:48.00
     1) Bates, Christian 12             2) Guyton, Jordan 12             
     3) Vaughn, Jonathon 11             4) Fauche, Marty 12              
     5) Briggs, Tyler 11                6)                               
  9  Scituate  'A'                                        3:50.00
     1) Pettinelli, Max 12              2) Wicks, Sam 12                 
     3) Barnard, Michael 10             4) Newkirk, Bradley 12           
 10  Bourne  'A'                                          3:50.00
     1) White, Matt 12                  2) Epps, Joseph 10               
     3) Marshall, Robert 10             4) Silva, Hunter 10              
     5) Jackson, Nigel 10               6)                               
 11  Triton Reg.-Byfield  'A'                             3:50.00
     1) Peabody, Zach 12                2) Hill, Matt 10                 
     3) Cruz, Louis 11                  4) White, Jared 11               
     5) Mantarian, Mike 10              6)                               
 12  East Longmeadow  'A'                                 3:50.00
     1) Benoit, Matt 12                 2) Martin, Cam 12                
     3) Allum, Chris 12                 4) Florence, Zac 11              
 13  Milton  'A'                                          3:50.10
     1) Cockrell, Cullen 11             2) Roye, Jeremy 11               
     3) Jones, Kemari 11                4) Trafford, Justin 10           
 14  Medfield  'A'                                        3:51.00
     1) Smith, Joey 11                  2) Dipisa, Chris 11              
     3) Mancuso, Peter 11               4) Gill, Peter 11                
     5) Berry, Evan 10                  6) Murby, Dan 12                 
 15  Danvers  'A'                                         3:52.00
     1) Chapruet, Christopher 12        2) Burgos, Eric 12               
     3) Harris, Michael 12              4) Pasquariello, Ben 12          
 16  Stoneham  'A'                                        3:53.00
     1) Spadorcia, Nico 10              2) Deangelo, Anthony 10          
     3) Canavan, Pat 11                 4) Young, Zach 10                
 17  Holliston  'A'                                       3:54.00
     1) Murray, Justin 12               2) Ikuma, Daniel 12              
     3) Donovan, Thomas 12              4) Roffo, Dino 12                
     5) Fadden, Isaac 09                6)                               
 18  Pembroke  'B'                                        3:54.00
     1) Karstunen, Eric 11              2) Stoller-Sepeck, Pat 12        
     3) Cullity, Tim 12                 4) Cullity, Stephen 10           
     5) Madden, Andrew 11               6)                               
 19  Burlington  'A'                                      3:55.00
     1) Geary, Kevin 12                 2) Mayo, David 12                
     3) Ciardi, Nick 10                 4) Costner, Chris 12             
     5) O'Connell, Tom 12               6)                               
 20  Quabbin Reg.-Barre  'A'                              3:55.00
     1) Andrews, Brenton 11             2) Charter, Anthony 11           
     3) Keosung, Witchaya 12            4) Tambolleo, Steven 12          
     5) Howe, Timothy 12                6)                               
 21  Hudson  'A'                                          3:55.00
     1) McDowell, Johnny 11             2) Muller, Brian 12              
     3) Volk, Steve 12                  4) St. Cyr, Derick 11            
     5) Joyce, Derick 10                6)                               
 22  Wakefield  'A'                                       4:00.00
     1) Graham, Michael 12              2) D'Arco, Matthew 12            
     3) Zolud, Zachary 11               4) Miksis, Jonathan 10           
     5) Wilson, David 12                6) Bridges, Samuel 10            
 23  O'Bryant-Roxbury  'A'                                4:00.00
     1) Missick, Alvarez 12             2) JeanBaptiste, Jessen 11       
     3) King, Conway 12                 4) Brown, Charles 12             
     5) Okubo, Takashige 12             6) Owumi, Justin 12              
 24  Marblehead  'A'                                      4:04.00
     1) Mitchell, Sean 12               2) Frankel, Matt 12              
     3) Etholm, Nikolai 12              4) Herlihy, Will 11              
     5) Levine, Ethan 10                6) Quinlan, Kevin 12             
 25  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                          4:04.00
     1) Thompson, Erick 09              2) Medeiros, John 09             
     3) Robert, Ron 09                  4) Silvia, Colton 09             
 26  Duxbury  'A'                                         4:05.00
     1) Angell, Jason 10                2) Schneiderhan, Matt 12         
     3) Kimball, Ben 12                 4) Jewell, Billy 11              
     5) Kangos, Nick 10                 6) Wojciechowski, Lucas 12       
 27  Hingham  'A'                                         4:06.00
     1) Wilkinson, Colin 09             2) Lumbert, Bill 09              
     3) Thomas, John 10                 4) Burleigh, Duncan 09           
     5) David, Sami 12                  6) MacKay, Conner 09             
 28  Burlington  'B'                                      4:09.00
     1) Stanley, Kyle 11                2) Owens, Connor 11              
     3) Corsino, Matt 10                4) Boeri, Michael 12             
     5) O'Connell, Tom 12               6)                               
 29  Wayland  'A'                                         4:12.00
     1) Delle, Gifford 12               2) James, Daniel 11              
     3) Abbott, Jon 12                  4) Picard, Matt 12               
     5) Halperin, Basil 11              6)                               
 30  Wayland  'B'                                         4:15.00
     1) Turner, Bryce 09                2) Gardel, Robert 10             
     3) Ma, Alex 10                     4) Hoopes, Tommy 10              
     5) Wilson, Nate 10                 6)                               
 31  Foxborough  'A'                                      4:19.00
     1) Abidin, Zain 12                 2) Tally, Mike 09                
     3) Johns, Chris 11                 4) Carleton, Ben 09              
 32  Wareham  'A'                                         4:20.00
     1) Sanderson, Ryan 10              2) Searles, Ian 10               
     3) Gomes, Marcus 11                4) Liffers, Tim 10               
     5) Pina, Tyler 11                  6) Rodriguez, Angel 09           
 33  Triton Reg.-Byfield  'B'                             4:24.00
     1) Auwerda, Sam 09                 2) Collins, Drew 09              
     3) Willis, Chris 10                4) Skoniecki, Joe 12             
     5) Colbert, Tyler 10               6)                               
 34  Foxborough  'B'                                      4:25.00
     1) Elliot, Scott 11                2) Roche, Nick 10                
     3) Grossmith, Tom 11               4) Echols-Jones, Duncan 10       
 35  Wilmington  'A'                                      4:30.00
     1) Valente, Tyler 11               2) Fino, Andrew 10               
     3) O'Rourke, Ryan 11               4) Sirois, Alex 12               
 36  Gardner  'A'                                         4:45.00
     1) Bouochard, Josh 12              2) Martel, Tony 10               
     3) McHugh, Patrick 12              4) Magalliaes, Nick 11           
     5) Harty, Brandon 09               6)                               
 37  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             4:49.00
     1) Couture, Bradley 09             2) Harmon, Markish 09            
     3) McNally, Ben 10                 4) Gjesteby, Lars 12             
     5) Laite, Corey 09                 6)                               
 38  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             4:50.00
     1) Ursuliak, Conor 09              2) Cushing, Alexander 09         
     3) Green, Robert 10                4) Stewart-Owen, David 12        
     5) Kirschbaum, Samuel 09           6)                               
 39  Melrose  'A'                                         7:10.00
     1) Tagan, Matt 10                  2) Covino, James 12              
     3) Savarino, Jeff 12               4) Johnson, Dan 11               
     5) Kaynor, Nickolas 11             6) Persons, Kevin 10             
 
Event 5  Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  1:44.0h  1987        Randolph HS                               
Division III:  1:47.1h  1998        NORWELL HS                                
   Co-holder:  1:47.1h  2002        IPSWICH/GEORGETOWN                        
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Pembroke  'A'                                        1:48.05
     1) Hall, Berkeley 12               2) Coate, Michelle 11            
     3) Fatemi, Teressa 12              4) Stoyle, Becky 11              
  2  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         1:50.00
     1) Perreault, Alyssa 11            2) Dodge, Maddie 11              
     3) Casey, Erin 12                  4) Akinyemi, Betsy 12            
     5) Luongo, Tiffany 10              6)                               
  3  Hingham  'A'                                         1:51.00
     1) Clark, Molly 10                 2) Jackson, Lily 11              
     3) Patrolia, Meghan 10             4) O Dea, Molly 12               
     5) Arcement, Lauren 12             6) Eisenbeis, Carra 09           
  4  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            1:51.00
     1) Dunakin, Joslyn 12              2) Hardigan, Signe 12            
     3) Zurn, Kylie 12                  4) Maloney, Megan 12             
     5) Rolfe, Alison 10                6)                               
  5  Canton  'A'                                          1:51.00
     1) Armstrong, Keishorea 09         2) Amico, Anna 11                
     3) Tondre, Victoria 10             4) Smith, Samantha 12            
     5) Costello, Mellyn 09             6)                               
  6  Burlington  'A'                                      1:51.96
     1) Digman, Jackie 12               2) O'Connor, Katie 11            
     3) Landry, Erika 12                4) McCarthy, Jessica 12          
     5) Iodice, Renee 11                6)                               
  7  Melrose  'A'                                         1:52.40
     1) Bertrand Halidy, Jasmine 11     2) Gilbert, Kaitlin 11           
     3) Kupchaunis, Alex 12             4) Whelan, Laura 11              
     5) St Fleur, Bianca 09             6) Downey, Maeve 12              
  8  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          1:53.00
     1) Gildea, Teal 12                 2) Neville, Amy 11               
     3) Louro, Amanda 11                4) Fleet, Erin 10                
     5) Otto, Megan 10                  6)                               
  9  Hopkinton  'A'                                       1:53.00
     1) Kelci, O'Rourke 10              2) Curley, Jenny 11              
     3) DuPuy, Sheena 12                4) Mellor, Nicole 10             
     5) Raza, Mirelle 10                6) Dourney, Taylor 09            
 10  Wakefield  'A'                                       1:54.00
     1) Goodwin, Leanne 12              2) Salvati, Michelle 11          
     3) Bourque, Charnel 12             4) Wong, Rachel 11               
     5) Ingersoll, Sarah 10             6) Gibbons, Kate 12              
 11  Randolph  'A'                                        1:54.00
     1) Mbengam, Anna 10                2) Desir, Stephanie 09           
     3) Bamford, Kelsey 09              4) Pitts, Ashlee 12              
 12  Wareham  'A'                                         1:54.00
     1) DiGiantomaso, Tara 11           2) Gomes, Dereka 12              
     3) Brogioli, MaryGrace 11          4) Harunk, Marley 11             
 13  Stoneham  'A'                                        1:54.20
     1) Kotowski, Alissa 12             2) O'Neill, Lauren 09            
     3) Zizza, Leah 10                  4) Manfra, Christie 11           
 14  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      1:54.50
     1) Lanagan, Kayla 10               2) Degrazia, Danielle 09         
     3) Quann, Alyssa 12                4) Martin, Tess 10               
 15  Foxborough  'A'                                      1:55.00
     1) Parsons, Olivia 12              2) Ross, Tayla 11                
     3) Dorr, Caitlin 12                4) Pearson, Erin 09              
 16  Milton  'A'                                          1:55.00
     1) Brennan, Sammi 09               2) Dempsey, Molly 09             
     3) Gray, Abi 10                    4) Tran, Cheryl 12               
     5) Chinman, Miranda 11             6)                               
 17  Holliston  'A'                                       1:55.00
     1) Costello, Kendra 11             2) Sams, Sara 12                 
     3) McKunes, Morgan 09              4) Everett, Rachel 10            
     5) Crowley, Briana 09              6) Beidleman, Meghan 09          
 18  Hingham  'B'                                         1:55.00
     1) Arcement, Danielle 10           2) Eisenbeis, Carra 09           
     3) Stone, Madeleine 09             4) Carroll, Annalise 09          
 19  Somerset  'A'                                        1:55.00
     1) Araujo, Courtney 12             2) Bence, Desiree 09             
     3) Steele, Morgan 09               4) Chapdelaine, Liz 12           
     5) Pariseau, Marissa 11            6) Berthiaume, Jenna 10          
 20  Wilmington  'A'                                      1:55.00
     1) Maienza, Jessica 11             2) Kealos, Heather 11            
     3) Randell, Maye 11                4) Fryer, Catrina 11             
     5) Burke, Jessica 12               6) McLaughlin, Britney 12        
 21  Wayland  'A'                                         1:55.00
     1) Stern, Isabel 12                2) Flynn, Jen 11                 
     3) Adler, Jen 12                   4) Washek, Kathryn 12            
 22  Melrose  'B'                                         1:55.40
     1) Krasco, Stefanie 11             2) Downey, Olivia 09             
     3) Ried, Sarah 09                  4) Kupchaunis, Alex 12           
     5) Bellfield, Ashley 11            6) St Fleur, Jamina 11           
 23  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                        1:55.48
     1) Kitsakos, Alexis 11             2) Corrado, Bernadette 11        
     3) Yocum, Breanna 12               4) Adams, Brittany 12            
 24  Marblehead  'A'                                      1:56.00
     1) Rowe, Gretchen 11               2) Heskett, Chloe 10             
     3) Smith, Renee 12                 4) Price, Bronte 11              
     5) Summers, Alex 10                6)                               
 25  Pembroke  'B'                                        1:56.00
     1) Romero, Jenn 09                 2) Ford, Meghan 11               
     3) Hall, Meagan 11                 4) Pham, Vanessa 10              
     5) Ng, Michaela 10                 6) Rowell, jackie 09             
 26  Hopkinton  'B'                                       1:56.00
     1) Doherty, Jordan 10              2) martel, jessica 09            
     3) Dourney, Taylor 09              4) bond, samantha 12             
     5) peoples, marissa 11             6) Krueger, Hannah 10            
 27  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             1:56.20
     1) Busch, Rachel 11                2) Palis, Sara 10                
     3) Cozzens, Amanda 12              4) Abraham, Amanda 10            
 28  Westwood  'A'                                        1:56.54
     1) Allen, Tayla 11                 2) Strickland, Santi 10          
     3) Ribas, Anna 12                  4) Ralph, Liz 10                 
     5) Kitchen, Sam 09                 6) Beaty, Misha 12               
 29  Quabbin Reg.-Barre  'A'                              1:57.00
     1) Jones, Danielle 10              2) Carpenter, Kelsey 11          
     3) Freeman, Tove 10                4) Baker, Dylan 11               
 30  Wilmington  'B'                                      1:57.00
     1) Burke, Jessica 12               2) McLaughlin, Britney 12        
     3) Braid, Julie 12                 4) Kelly, Hannah 11              
     5) Fletcher, Lori 11               6)                               
 31  Quabbin Reg.-Barre  'B'                              1:58.00
     1) Trimby, Lisa 12                 2) Crockett, Haley 11            
     3) Navin, Ashley 11                4) delaGorgendiere, Corrine 12   
 32  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                          1:58.00
     1) Berthiaume, Samantha 10         2) Lynch, Tammy 09               
     3) Sousa, Emily 09                 4) Lundstrom, Nicole 09          
 33  Gardner  'A'                                         1:58.00
     1) Nguyen, Lisa 10                 2) Jackson, Elise 11             
     3) Puchol, Kelsey 12               4) DaMour, Jessica 10            
     5) Liddy, Alex 11                  6) Thompson, Emily 09            
 34  Danvers  'A'                                         1:59.80
     1) Bean, Lexy 09                   2) Behen, Emily 10               
     3) O'Brien, Kelsey 10              4) Pantazelos, Maria 12          
 35  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                            2:00.00
     1) Holohan, Jacklyn 11             2) Hathaway, Rachael 11          
     3) Arnold, Jennifer 10             4) Rolfe, Alison 10              
     5) Ryan, Emily 12                  6)                               
 36  Scituate  'A'                                        2:00.00
     1) Quenzer, Ellie 09               2) Palmer, Shaia 09              
     3) Tedeschi, Elizabeth 09          4) MacDowell, Bridgette 10       
     5) Lazarovich, Hannah 12           6)                               
 37  Stoneham  'B'                                        2:00.00
     1) Dannay, Rebecca 09              2) Silvestro, Sara 10            
     3) Eicher, Holly 11                4) Piccoli, Madison 09           
     5) Arno, Melissa 09                6)                               
 38  Foxborough  'B'                                      2:02.00
     1) Sullivan, Kassie 09             2) May, Michaela 10              
     3) Bromberg, Allie 09              4) Yerremreddy, Ananya 09        
 39  Marblehead  'B'                                      2:04.00
     1) Lauria, Kelsey 11               2) Cicoria, madeline 09          
     3) Zeff, Julianne 11               4) Henige, Rachel 11             
     5) Clark, Nikki 11                 6)                               
 40  Scituate  'B'                                        2:04.00
     1) Hurley, Jocelin 10              2) Finnegan, Sarah 09            
     3) Coppola, Karly 10               4) Mahoney, Kristina 09          
     5) Hodgkins, Anna 10               6) Henderson, Jenna 10           
 41  Burlington  'B'                                      2:09.00
     1) Han, Jodi 11                    2) Packard, Megan 10             
     3) Doherty, Devon 10               4) Burkhart, Elizabeth 10        
     5) Johnson, Kimberly 09            6)                               
 42  Wareham  'B'                                         2:10.00
     1) Silva, Tayla 09                 2) Modlowski, Katie 09           
     3) Gordon, Ali 09                  4) Crete, Hailey 09              
 43  Wayland  'B'                                         2:10.00
     1) Obermiller, Lauren 10           2) Weltie, Maddie 09             
     3) Rafuse, Katherine 12            4) Cowen, Lina 11                
 44  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             2:11.00
     1) Anderson, Liz 09                2) Dellana, Nicole 12            
     3) Hedstrom, Jane 12               4) Keenan, Fallon 11             
 45  East Longmeadow  'A'                                 2:14.00
     1) Grimes, Hayley 09               2) Bushway, Emily 09             
     3) Brewer, Danielle 09             4) Lambert, Carissa 11           
 46  Gardner  'B'                                         2:15.00
     1) Zagzoug, Cindy 12               2) Dorias, Cameo 09              
     3) Croteau, Jessica 10             4) Thompson, Emily 09            
     5) Liddy, Alex 11                  6) Sylvester, Taylor 09          
 47  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                        2:15.00
     1) Bresnahan, Shannan 11           2) Polcari, Gianna 10            
     3) Buckley, Hannah 10              4) Wellman, Nina 11              
 48  Triton Reg.-Byfield  'A'                             2:22.90
     1) Wear, Sierra 10                 2) O'Leary, Erin 10              
     3) Robert, Lauren 10               4) Clay, Tori 12                 
     5) Rodgers, Nicole 12              6)                               
 
Event 6  Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  1:30.4h  1990        Brockton HS                               
Division III:  1:32.3h  1987        WESTON HS                                 
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Randolph  'A'                                        1:34.00
     1) Huynh, Loi 12                   2) Mbengam, Godfred 11           
     3) Mason, Nick 11                  4) Crawford, Devlin 12           
     5) Miranda, Michael 12             6) Walters, Ashton 11            
  2  Wilmington  'A'                                      1:34.90
     1) Downs, Nate 11                  2) Shibilia, Marc 11             
     3) Barry, Rick 12                  4) Rogers, Caleb 12              
  3  Milton  'A'                                          1:35.80
     1) Lezama, Matt 10                 2) Jones, Kemari 11              
     3) Colon, Chris 09                 4) Donahue, Adrian 11            
  4  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          1:36.00
     1) Harrington, Thomas 11           2) Espinosa, Brian 12            
     3) Weeden, Jaquaar 10              4) Rose, Keith 12                
  5  Hingham  'A'                                         1:36.00
     1) Lindberg, Dana 12               2) Stone, Jack 11                
     3) Hobbs, Jack 12                  4) Lumbert, Bill 09              
     5) Thompson, Connor 12             6) Rein, Harry 11                
  6  Medfield  'A'                                        1:36.00
     1) Etzkorn, Derek 11               2) Gill, Peter 11                
     3) Williams, Justin 11             4) Dipisa, Chris 11              
     5) Whelan, Kevin 11                6) D'Amore, Brian 09             
  7  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         1:36.00
     1) Taylor, Matt 10                 2) Doherty, Liam 12              
     3) Boland, Kevin 12                4) Mitchell, Zack 12             
     5) Firth, Liam 11                  6)                               
  8  Westwood  'A'                                        1:36.00
     1) Pender, PJ 12                   2) Georgaklis, George 12         
     3) Liang, Yuanwen 12               4) Kenney, Matt 12               
     5) Emerson, Conor 10               6) Malonson, Sam 10              
  9  Melrose  'A'                                         1:36.00
     1) Persons, Kevin 10               2) Harvey, Troy 12               
     3) Chen, Winston 10                4) James, Wilson 12              
     5) Singer, Joe 12                  6) Covino, James 12              
 10  Wakefield  'A'                                       1:36.00
     1) Mitchell, Cameron 12            2) D'Arco, Matthew 12            
     3) Tassinari, Brett 10             4) Bridges, Samuel 10            
     5) Pisani, Christopher 12          6) Miksis, Jonathan 10           
 11  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      1:36.50
     1) Clements, Devon 11              2) Custadio, Eric 11             
     3) Garant, Nick 12                 4) Pratt, Tyler 10               
 12  Pembroke  'A'                                        1:36.50
     1) Cullity, Tim 12                 2) Stoller-Sepeck, Pat 12        
     3) Chapman, Andrew 12              4) Horn, Kris 10                 
     5) Cullity, Stephen 10             6)                               
 13  Wareham  'A'                                         1:37.00
     1) Pimental, Matt 11               2) Harrison, Stephen 10          
     3) Pina, Tyler 11                  4) Anthony, Ronald 10            
     5) Santiago, Joe 11                6) Zine, Jimmy 10                
 14  Wayland  'A'                                         1:37.00
     1) Brisbane, Manwon 11             2) Kim, Dennis 12                
     3) Pesaturo, Ryan 12               4) Spinale, David 12             
 15  Hopkinton  'A'                                       1:37.70
     1) Hacunda, Joshua 10              2) McNulty, Joseph 10            
     3) Bransfield, Peter 11            4) Whittles, Jake 11             
     5) Wilson, Jeffrey 11              6) Gately, Adam 10               
 16  Sandwich  'A'                                        1:37.90
     1) Regan, Timothy 12               2) Ellis, Samuel 12              
     3) Murphy, Dana 11                 4) Regan, David 10               
 17  Marblehead  'A'                                      1:38.00
     1) Frankel, Matt 12                2) Quinlan, Kevin 12             
     3) Etholm, Nikolai 12              4) Okereke, Chijoke 12           
     5) Williams, Tyree 10              6)                               
 18  Canton  'A'                                          1:38.00
     1) Briggs, Tyler 11                2) Guyton, Jordan 12             
     3) Fauche, Marty 12                4) Vaughn, Jonathon 11           
     5) Seto, Derek 10                  6)                               
 19  Stoneham  'A'                                        1:38.00
     1) Deangelo, Anthony 10            2) Goulding, Taylor 10           
     3) Canavan, Pat 11                 4) Kelley, Michael 11            
 20  Foxborough  'A'                                      1:38.00
     1) Neville, Malcolm 11             2) May, John 11                  
     3) Cabao-an, Lester 11             4) Bronsdon, Nick 12             
 21  Burlington  'B'                                      1:39.00
     1) Guerrier, Eventz 09             2) McDermott, Dan 10             
     3) Dube, Jonathan 10               4) Muzembe, Takunda 10           
     5) Ciardi, Nick 10                 6)                               
 22  Burlington  'A'                                      1:39.00
     1) Farrell, Chris 12               2) Minghella, Eric 11            
     3) Pierre-Louis, Clifford 11       4) Fahey, Jake 12                
     5) Ciardi, Nick 10                 6) Owens, Connor 11              
 23  Danvers  'A'                                         1:39.50
     1) Amico, Nicholas 12              2) Harris, Michael 12            
     3) Burgos, Eric 12                 4) Cote, Joe 12                  
     5) Mazola, Michael 09              6) Ouellette, Rob 10             
 24  Scituate  'A'                                        1:40.00
     1) Wicks, Sam 12                   2) Barnard, Michael 10           
     3) Travena, Keaton 09              4) Walker, Nick 09               
     5) Pettinelli, Max 12              6)                               
 25  Holliston  'A'                                       1:40.00
     1) Ikuma, Daniel 12                2) Donovan, Thomas 12            
     3) Krauss, Andrew 10               4) Chaput, Mike 10               
     5) Sanford, Devin 10               6)                               
 26  Melrose  'B'                                         1:40.00
     1) Singer, Joe 12                  2) McKinley, Shane 09            
     3) Pham, Sam 11                    4) Killilea, Billy 11            
     5) Chen, Winston 10                6) Savarino, Jeff 12             
 27  Triton Reg.-Byfield  'A'                             1:40.00
     1) Franson, Peder 10               2) Carter, Terrance 11           
     3) Cruz, Louis 11                  4) Hill, Matt 10                 
 28  Wayland  'B'                                         1:41.00
     1) Butler, Steve 12                2) Efrat, Or 12                  
     3) Fujita, Nate 11                 4) Allen, Kadeem 11              
 29  Wareham  'B'                                         1:41.00
     1) Zine, Jimmy 10                  2) Santiago, Joe 11              
     3) Cote, Nick 10                   4) Moretti, Evan 10              
 30  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                         1:41.00
     1) Salvaggio, Paul 10              2) Romero, Tom 12                
     3) Creed, Mike 09                  4) Hammill, P.J. 09              
 31  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             1:41.03
     1) DeBenedetto, Justin 12          2) Deufel, James 12              
     3) Quirk, Joeseph 12               4) Schryver, Alex 11             
     5) Piantadosi, Michael 10          6)                               
 32  East Longmeadow  'A'                                 1:42.00
     1) Castonguay, Andrew 12           2) Conant, Kevin 11              
     3) McAllister, Cam 12              4) Robbins, James 10             
 33  Hingham  'B'                                         1:43.00
     1) Osborne, Doug 10                2) MacKay, Conner 09             
     3) Thomas, John 10                 4) Greene, Sean 10               
     5) Harlow, Will 10                 6) David, Sami 12                
 34  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            1:43.00
     1) Dean, Evan 10                   2) Smithers, Mike 12             
     3) Brown, Alfred 11                4) Peters, Ben 12                
     5) Oppedisano, Hunter 10           6)                               
 35  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                            1:44.00
     1) Burns, Shane 11                 2) Lundquist, Kevin 09           
     3) Neves, Richard 12               4) Nelson, Robert 12             
     5) Wood, Ben 10                    6)                               
 36  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                          1:44.00
     1) Renaud, Trace 10                2) Pine, Nate 12                 
     3) Medeiros, John 09               4) Robert, Ron 09                
 37  O'Bryant-Roxbury  'A'                                1:44.60
     1) Brown, Charles 12               2) JeanBaptiste, Jessen 11       
     3) Owumi, Justin 12                4) Louiseize, Nelzir 11          
     5) King, Conway 12                 6) PerezTejada, Kevin 11         
 38  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             1:45.00
     1) Carlson, Jake 12                2) Davis, Evan 10                
     3) Pelland, Jake 10                4) Harmon, Markish 09            
 39  Stoneham  'B'                                        1:45.00
     1) Landers, Seamus 10              2) Alie, Peter 12                
     3) O'Connor, David 09              4) Geer, Dylan 10                
 40  Randolph  'B'                                        1:45.00
     1) Little, Tevin 11                2) Reed, Armani 10               
     3) Acacia, Jerry 11                4) Menard, Byrce 11              
     5) Talawilie, Adu 10               6) Sissy, John 11                
 41  Canton  'B'                                          1:45.00
     1) Feldman, Evan 10                2) Lenkei, Alex 10               
     3) Hobbes, Jared 11                4) Seto, Derek 10                
     5) Briggs, Tyler 11                6) Kerikas, Tom 11               
 42  Somerset  'A'                                        1:45.00
     1) Baker, Matthew 11               2) Micalewich, Miles 09          
     3) Correia, Shawn 12               4) Kozma, Tyler 12               
     5) Park, Jeremy 12                 6) Salpeitro, Jacob 10           
 43  Gardner  'A'                                         1:45.34
     1) Martel, Tony 10                 2) McHugh, Patrick 12            
     3) Magalliaes, Nick 11             4) Harty, Brandon 09             
     5) Santana, Joe 11                 6)                               
 44  Triton Reg.-Byfield  'B'                             1:47.00
     1) CJ, Reusch 09                   2) Mulkern, Mike 10              
     3) Poto, Nick 11                   4) Eldridge, Luke 10             
 45  Quabbin Reg.-Barre  'A'                              1:50.00
     1) Norton, Michael 12              2) Tambolleo, Steven 12          
     3) Howe, Timothy 12                4) Brekka, Patrick 11            
 46  Foxborough  'B'                                      1:52.00
     1) Ross, Dan 11                    2) Tally, Mike 09                
     3) Snow, Nick 09                   4) Vogel, Jason 09               
 47  Gardner  'B'                                         1:55.00
     1) Jackson, Dan 09                 2) Viles, Chance 09              
     3) Martinez, Lius 09               4) Dilling, Roy 11               
     5) Parsons, Adam 12                6)                               
 48  Quabbin Reg.-Barre  'B'                              1:55.00
     1) Horsung, Andrew 10              2) Erickson, Michael 12          
     3) Boggs, Brandon 09               4) Andrews, Brenton 11           
 49  Wilmington  'B'                                      2:10.00
     1) Hurley, William 10              2) Fothergill, Daniel 09         
     3) MacCorkle, Patrick 09           4) Valente, Tom 12               
     5) Maienza, Adam 09                6) Wong, Brandon 09              
 
Event 7  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  3:56.8h  1981        North Quincy HS                           
Division III:  3:57.9h  1984        WEST ROXBURY HS                           
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Pembroke  'A'                                        4:10.00
     1) Fatemi, Teressa 12              2) James, Sarah 10               
     3) Coate, Michelle 11              4) Scanlan, Mary 11              
     5) Cahill, Cara 12                 6)                               
  2  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         4:13.00
     1) Galvin, Annie 10                2) Luongo, Andrea 09             
     3) Gendron, Serena 12              4) Martin, Elaine 12             
     5) Silveiro, Morgan 09             6)                               
  3  Burlington  'A'                                      4:13.02
     1) Merlino, Kierstin 11            2) Pasquarella, Julia 12         
     3) Humphreys, Kristin 11           4) McCarthy, Jessica 12          
     5) Peterson, Caroline 11           6)                               
  4  Hopkinton  'A'                                       4:14.00
     1) Bolick, Kim 11                  2) Lynds, Jennifer 10            
     3) Jarvis, Emily 10                4) Cavedon, Dana 12              
     5) Dourney, Devin 11               6)                               
  5  Marblehead  'A'                                      4:17.00
     1) Kingsley, Julia 11              2) McGuirk, Emma 11              
     3) Keroack, Mary 12                4) Bitterman, Sarah 12           
     5) Rowe, Gretchen 11               6)                               
  6  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             4:17.80
     1) Pokorney, Siobhan 11            2) Vannasse, Aubrie 11           
     3) Bailey, Prudence 11             4) Clark, Emily 11               
     5) Batson, Shara 11                6) Campana, Cassandra 10         
  7  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                      4:18.00
     1) Darmody, Katie 12               2) Martin, Tess 10               
     3) Roderick, Mackenzie 11          4) murphy, sara 12               
  8  Scituate  'A'                                        4:20.00
     1) Sheehan, Katie 11               2) Murray, Michaela 11           
     3) Leonard, Kristen 10             4) Soucey, Cassandra 10          
     5) Murray, Katie 11                6) Ghergurovich, Megan 12        
  9  Holliston  'A'                                       4:22.00
     1) Costello, Kendra 11             2) McKunes, Morgan 09            
     3) Slyne, Allison 11               4) Everett, Rachel 10            
     5) Dubin, Chelsea 09               6) Beidleman, Meghan 09          
 10  Stoneham  'A'                                        4:24.40
     1) Havican, Taylor 11              2) Havican, Morgan 09            
     3) Kendall, Abby 09                4) Mohammadi, Amanda 09          
 11  Somerset  'A'                                        4:25.80
     1) Cabral, Cassidy 09              2) Lazaro, Kelsie 10             
     3) Chapdelaine, Elizabeth 12       4) Eisele, Samantha 11           
     5) Pariseau, Marissa 11            6) Araujo, Courtney 12           
 12  Duxbury  'A'                                         4:26.00
     1) Nee, Julia 11                   2) Doyle, Emily 10               
     3) Williams, Jess 11               4) Nee, Laura 09                 
     5) Runci, Liz 11                   6) Griffin, Katie 12             
 13  Wayland  'A'                                         4:27.00
     1) Puleo, Lauren 11                2) Butts, Catherine 09           
     3) Foreman, Carly 11               4) Washek, Kathryn 12            
 14  Wareham  'A'                                         4:27.04
     1) DiGiantomaso, Tara 11           2) Bourgeois, Stephanie 10       
     3) Brogioli, MaryGrace 11          4) Harunk, Marley 11             
 15  Canton  'A'                                          4:30.00
     1) Han, Shirley 12                 2) Tondre, Victoria 10           
     3) Healey, Colleen 12              4) D'Orazio, Kate 11             
     5) White, Kori 12                  6)                               
 16  Hingham  'A'                                         4:30.00
     1) Dellot, Amanda 12               2) Barrett, Abbe 10              
     3) Leahy, Julia 10                 4) O Neill, Kathleen 12          
 17  Westwood  'A'                                        4:31.00
     1) O'Brien, Molly 10               2) O'Flaherty, Annmarie 11       
     3) Beaty, Misha 12                 4) Kitchen, Sam 09               
     5) Schroeder, Leah 11              6) Keating, Rachael 12           
 18  Triton Reg.-Byfield  'A'                             4:31.61
     1) Clay, Tori 12                   2) Murphy, Taelour 11            
     3) Estes, Madison 09               4) Loughlin, Colleen 12          
 19  Hopkinton  'B'                                       4:34.00
     1) Dourney, Taylor 09              2) Labriola, Jordyn 09           
     3) Doherty, Jordan 10              4) O'Connor, Kelly 12            
     5) Maloney, Kaelynn 10             6)                               
 20  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                        4:34.20
     1) Porter, Marissa 09              2) Fitzgerald, Stephanie 12      
     3) Corrado, Bernadette 11          4) Yocum, Breanna 12             
 21  Randolph  'A'                                        4:35.00
     1) Mbengam, Anna 10                2) Pitts, Ashlee 12              
     3) Desir, Stephanie 09             4) Bamford, Kelsey 09            
 22  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            4:35.00
     1) Feeney, Rebecca 09              2) Thompson, Taylor 11           
     3) Waldron, Kelly 12               4) Zurn, Kylie 12                
     5) Harney, Emma 09                 6) Macleod, Meghan 09            
 23  East Longmeadow  'A'                                 4:35.61
     1) Rhinehart, Maya 11              2) Rybacki, Kayla 11             
     3) Bengston, Giorgi 10             4) McMahon, Ali 11               
 24  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          4:36.00
     1) Lagasse, Rebeka 12              2) Porter, Shaney 11             
     3) Whitford, Hannah 10             4) Delaney, Lia 11               
 25  Wilmington  'A'                                      4:37.00
     1) Burke, Jessica 12               2) McLaughlin, Britney 12        
     3) Maienza, Jessica 11             4) Fletcher, Lori 11             
     5) Kelly, Hannah 11                6) Fisher, Amy 11                
 26  Milton  'A'                                          4:43.00
     1) Lynch, Emily 12                 2) Phelan, Olivia 09             
     3) O'Brien, Julia 11               4) Lynch, Katherine 10           
 27  Hingham  'B'                                         4:44.00
     1) Dolphin, Annie 09               2) DiPesa, Malorie 10            
     3) O Hanley, Beth 10               4) Waldecker, Jaime 12           
     5) McMichael, Madeline 10          6)                               
 28  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                         4:45.00
     1) Nametz, Marybeth 09             2) Garrity, Brigid 11            
     3) Fitzgerald, Colleen 09          4) Finan, Shelby 11              
     5) Donahue, Katie 12               6)                               
 29  Burlington  'B'                                      4:45.00
     1) Alison, Pflanz 09               2) O'Neill, Ashley 10            
     3) Sutherland, Colleen 12          4) Girouard, Meghan 09           
     5) Rustenburg, Chelsea 12          6)                               
 30  Foxborough  'A'                                      4:47.00
     1) Dorr, Caitlin 12                2) Carleton, Devon 09            
     3) Carnino, Michaela 09            4) Pearson, Erin 09              
 31  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                          4:48.00
     1) Delaney, Veronica 09            2) Morrow, Cassidy 09            
     3) Lundstrom, Nicole 09            4) Lynch, Tammy 09               
 32  Stoneham  'B'                                        4:48.00
     1) D'Amore, Lisa 12                2) Lanzilli, Victoria 10         
     3) Badger, Emily 09                4) Rafferty, Julie 11            
 33  Wareham  'B'                                         4:55.00
     1) Grady, Kathleen 12              2) Vicino, Kayla 12              
     3) Crete, Hailey 09                4) Tierney, Eileen 11            
     5) Jones, Caitlin 10               6)                               
 34  Bourne  'A'                                          4:55.00
     1) Weeks, Amy 12                   2) Kent, Danielle 11             
     3) Faria, Rebecca 12               4) Aldredge, Cecelia 10          
     5) Kalbach, Miranda 10             6) Sullivan, Kaleigh 11          
 35  Medfield  'A'                                        4:55.00
     1) Worthy, Taylor 09               2) Baird, Cassie 10              
     3) Maider, Emma 11                 4) Gair, Kelly 09                
     5) Nixon, Kallie 12                6) Stanton, Alex 11              
 36  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             4:56.00
     1) Campana, Cassandra 10           2) Orlando, Tina 09              
     3) Casey, Danielle 09              4) McCormack, Kara 09            
 37  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                        5:00.00
     1) Jenkins, Rachel 11              2) Poretta, Tayla 10             
     3) Begin, Carleigh 10              4) Jayne, Liz 09                 
 38  Gardner  'A'                                         5:10.00
     1) Tarra, Liz 10                   2) Renaud, Candice 09            
     3) Rodgerson, Elise 09             4) Gravel, Danielle 12           
     5) Dorias, Cameo 09                6)                               
 39  Hudson  'A'                                          5:13.00
     1) Vinciullo, Laurie 11            2) Osmecki, Ashley 10            
     3) Fortin, Jackie 10               4) St.Cyr, Shelby 09             
     5) Scanlon, Cori 8                 6)                               
 
Event 8  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
   All-Class:  3:18.3h  1979        Brockton HS                               
Division III:  3:24.4h  1980        OLIVER AMES-N.EASTN                       
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Randolph  'A'                                        3:29.00
     1) Mbengam, Godfred 11             2) Mbengam, John 11              
     3) Crawford, Devlin 12             4) Miranda, Michael 12           
     5) Kinuthia, Steven 12             6) Mason, Nick 11                
  2  Hopkinton  'A'                                       3:33.00
     1) Johnson, Andrew 10              2) Hutchinson, Zach 11           
     3) Franke, Kevin 11                4) Ronan, Mike 11                
     5) Hacunda, Joshua 10              6)                               
  3  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                         3:35.00
     1) Wood, Kevin 12                  2) Barnes, Adam 11               
     3) Looney, Billy 11                4) Albert, Mike 12               
     5) Legare, Mark 12                 6) Firth, Liam 11                
  4  Sandwich  'A'                                        3:35.97
     1) Regan, Timothy 12               2) Ellis, Samuel 12              
     3) Murphy, Dana 11                 4) Regan, David 10               
  5  Milton  'A'                                          3:36.20
     1) Alerton, Darner 12              2) Major, Joe 12                 
     3) Taugher, Braedy 11              4) Trafford, Justin 10           
  6  Wilmington  'A'                                      3:38.40
     1) Downs, Nate 11                  2) Shibilia, Marc 11             
     3) Barry, Rick 12                  4) Rogers, Caleb 12              
  7  Westwood  'A'                                        3:40.00
     1) McDonald, John 12               2) Brakke, Erik 10               
     3) O'Donnell, Patrick 11           4) Kenney, Matt 12               
     5) Emerson, Conor 10               6) Malonson, Sam 10              
  8  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                            3:40.00
     1) Tuohy-Bedford, Evan 12          2) Brown, Alfred 11              
     3) Whatley, Aaron 11               4) Dempsey, David 11             
     5) Peters, Ben 12                  6)                               
  9  Burlington  'A'                                      3:40.00
     1) Taranto, David 10               2) Mayo, David 12                
     3) Savage, Brian 12                4) Kasirye, Gideon 10            
     5) Minghella, Eric 11              6) Ovian, Zaven 10               
 10  Somerset  'A'                                        3:41.60
     1) Cordeiro, Tim 12                2) Johnson, Mike 11              
     3) McGuiness, Russell 11           4) White, Thomas 11              
     5) Salpeitro, Jacob 10             6) Quinn, Kyle 11                
 11  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                         3:43.00
     1) Scannell, Dan 12                2) Driscoll, Donovan 11          
     3) Legare, Mark 12                 4) Ward, Billy 09                
 12  East Longmeadow  'A'                                 3:45.00
     1) Martin, Cam 12                  2) Florence, Zac 11              
     3) Benoit, Matt 12                 4) Allum, Chris 12               
 13  Triton Reg.-Byfield  'A'                             3:45.00
     1) Buckless, Andrew 11             2) Peabody, Zach 12              
     3) White, Jared 11                 4) Saunders, Patrick 11          
 14  Bourne  'A'                                          3:46.00
     1) Silva, Hunter 10                2) Griggs, Maxwell 11            
     3) Epps, Joseph 10                 4) White, Matt 12                
     5) Jackson, Nigel 10               6) Blankenship, Damon 09         
 15  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                             3:46.26
     1) Peduzzi, Noah 11                2) Deufel, James 12              
     3) Payson, Cody 12                 4) Doucette, Alexander 12        
     5) Gjesteby, Lars 12               6)                               
 16  Duxbury  'A'                                         3:49.00
     1) Bray, Greg 11                   2) Kimball, Ben 12               
     3) Hemingway, John 12              4) McKinley, Jonathan 11         
     5) Kangos, Nick 10                 6) Wojciechowski, Lucas 12       
 17  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                          3:49.52
     1) Angell, Eric 12                 2) Moitozo, Nolan 10             
     3) Silvia, Colton 09               4) Vincelette, Nick 12           
 18  Danvers  'A'                                         3:50.00
     1) Amico, Nicholas 12              2) Hennessey, Steven 12          
     3) Chapruet, Christopher 12        4) Pasquariello, Ben 12          
     5) Walker, Corey 12                6) Mazola, Michael 09            
 19  Pembroke  'A'                                        3:50.90
     1) Carter, Michael 11              2) LaMarre, robert 11            
     3) Nee, Alec 11                    4) Madden, Andrew 11             
     5) Sullivan, Brandon 12            6) Schissel, Jacob 11            
 20  Sandwich  'B'                                        3:52.00
     1) Allen, David 10                 2) Lefavor, Jason 12             
     3) MACDONALD, Stephen 12           4) Goins, Jamie 12               
 21  Burlington  'B'                                      3:53.00
     1) Minghella, Eric 11              2) Saledas, Christos 09          
     3) Healey, Steven 11               4) Ovian, Zaven 10               
     5) O'Connell, Tom 12               6)                               
 22  Canton  'A'                                          3:53.00
     1) Briggs, Tyler 11                2) Kerikas, Tom 11               
     3) Sidney, Matt 11                 4) Seto, Derek 10                
     5) Feldman, Evan 10                6) Ward, Joey 12                 
 23  Hingham  'A'                                         3:55.00
     1) Brown, Carter 11                2) Whitney, Grant 09             
     3) Burleigh, Duncan 09             4) Eckerson, Henry 11            
     5) LoBianco, Chris 12              6) Stevens, Andrew 11            
 24  Randolph  'B'                                        3:55.00
     1) Walters, Ashton 11              2) Reed, Armani 10               
     3) Little, Tevin 11                4) Kinuthia, Steven 12           
 25  Holliston  'A'                                       3:55.00
     1) Sanford, Devin 10               2) Fadden, Isaac 09              
     3) Chaput, Mike 10                 4) Foley, Brian 10               
     5) Mysliwiec, Andy 11              6) Snow, Zak 11                  
 26  Foxborough  'A'                                      3:57.00
     1) McGahan, Joe 12                 2) Tierney, Joe 10               
     3) Waters, James 11                4) Cardarelli, Mike 11           
 27  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                             3:59.00
     1) Kirschbaum, Samuel 09           2) Cross, Dyllan 11              
     3) Duchi, Nolan 11                 4) Pirez, Alex 11                
 28  Triton Reg.-Byfield  'B'                             4:00.00
     1) Mirandi, John 10                2) Tzitzon, Demitri 10           
     3) Kaspryzyk, John 11              4) Mirandi, Tony 12              
 29  Danvers  'B'                                         4:00.00
     1) Drew, Mike 10                   2) Ouellette, Rob 10             
     3) Mazola, Michael 09              4) Medina, Javier 10             
 30  Marblehead  'A'                                      4:00.00
     1) Sloss, Dan 12                   2) Worth, Greg 11                
     3) Smith, Jake 11                  4) Williams, Tyree 10            
     5) Herlihy, Fred 12                6)                               
 31  Stoneham  'A'                                        4:01.00
     1) Spadorcia, Nico 10              2) Richardson, Charlie 09        
     3) Badger, Dylan 10                4) Young, Zach 10                
 32  Stoneham  'B'                                        4:09.00
     1) Trant, Eric 12                  2) McNamara, Scott 12            
     3) Griffin, Kevin 12               4) Calkins, Brogan 09            
 33  Scituate  'A'                                        4:15.00
     1) Garman, Ben 09                  2) Pettinelli, Cal 09            
     3) Murray, Jeff 09                 4) Geary, Evan 09                
 34  Gardner  'A'                                         4:15.00
     1) O'Hara, Pat 12                  2) McHugh, Tim 10                
     3) Santana, Joe 11                 4) Morse, Ben 11                 
     5) Parsons, Adam 12                6)                               
 35  Wareham  'A'                                         4:15.00
     1) Reed, Rhett 11                  2) Sanderson, Ryan 10            
     3) Liffers, Tim 10                 4) Rodriguez, Angel 09           
 36  Wilmington  'B'                                      4:16.00
     1) Fitzgerald, Joe 11              2) Hayes, Linden 11              
     3) Halas, Brian 11                 4) Terlaga, Jonathan 11          
 
Event 9  Girls Distance Medley
===============================================================================
   All-Class:  12:23.5h  2002        Cambridge Rindge & Latin                 
Division III:  12:38.10  1999        WAKEFIELD                                
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                        12:45.00
     1) Svenson, Erin 10                2) Silveiro, Morgan 09           
     3) Thomas, Jen 12                  4) Arsenault, Anisa 12           
     5) MacBeth, Abbie 10               6)                               
  2  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                        12:45.10
     1) Murphy, Erin 12                 2) Demers - Peele, Meg 10        
     3) Powell, Katie 10                4) Hanley, Viviana 11            
  3  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                       12:46.68
     1) Morse, Rebecca 10               2) Grim, Valerie 12              
     3) Babeu, Amy 12                   4) Poretta, Alanna 12            
  4  Milton  'A'                                         12:48.00
     1) Hughes, Emily 12                2) Kiernan, Mairead 11           
     3) Collins, Olivia 12              4) Lawler, Emily 12              
  5  Stoneham  'A'                                       12:55.00
     1) DeStefano, Alison 12            2) Havican, Morgan 09            
     3) Kruse, Alexandra 09             4) Kennedy, Lauren 12            
     5) McNamara, Emily 10              6) Rafferty, Julie 11            
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                           13:00.00
     1) Barry, Megan 12                 2) O'Dea, Jordan 09              
     3) Lyons, Brittany 12              4) Ryan, Emily 12                
     5) Harney, Emma 09                 6)                               
  7  Hopkinton  'A'                                      13:01.00
     1) Lodge, Kellie 11                2) Anderson, Haley 11            
     3) Mills, Tamara 10                4) Labriola, Jordyn 09           
     5) Holmes, Leah 09                 6) Bolick, Kim 11                
  8  Marblehead  'A'                                     13:05.00
     1) Tubridy, Maura 10               2) Keroack, Mary 12              
     3) Bitterman, Sarah 12             4) Piela, Madeline 10            
     5) Rowe, Gretchen 11               6)                               
  9  Pembroke  'A'                                       13:10.00
     1) Cavalear, Sarah 12              2) Cahill, Cara 12               
     3) Ng, Michaela 10                 4) Savage, Chelsea 10            
     5) Everson, Stephanie 09           6) Leary, Jessica 11             
 10  Danvers  'A'                                        13:15.00
     1) Kaczynski, Rachel 10            2) Caldarone, Amanda 11          
     3) Kaczynski, Christina 12         4) Dyer, Haley 10                
     5) Krisko, Perrin 10               6)                               
 11  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                     13:20.00
     1) Karam, Deanna 11                2) Martin, Claire 12             
     3) Marshall, Chelsea 12            4) Darmody, Katie 12             
 12  Hingham  'A'                                        13:30.00
     1) Sypek, Elizabeth 10             2) Leonard, Caroline 10          
     3) McCabe, Colleen 11              4) McConville, Julie 09          
     5) Pinkham, Samantha 10            6) Allen, Rachel 09              
 13  Foxborough  'A'                                     13:30.00
     1) Andres, Sarah 11                2) Ross, Tayla 11                
     3) Carleton, Emma 09               4) Ketchum, Kristina 10          
 14  Burlington  'A'                                     13:50.00
     1) Hamvas, Jennifer 11             2) Landry, Erika 12              
     3) Peterson, Caroline 11           4) Jensen, Jacklyn 11            
     5) Pasquarella, Julia 12           6) Gregory-Cox, Shanica 11       
 15  Westwood  'A'                                       13:50.00
     1) Reilly, Caite 10                2) Kitchen, Sam 09               
     3) Groton, Kate 10                 4) Smith, Nora 10                
     5) Schroeder, Leah 11              6) Lally, Anne 11                
 16  Scituate  'A'                                       14:00.00
     1) Murray, Katie 11                2) Soucey, Cassandra 10          
     3) Ghergurovich, Megan 12          4) Finnegan, Sarah 09            
     5) Hurley, Jocelin 10              6)                               
 17  Wayland  'A'                                        14:00.00
     1) Tehranian, Nina 11              2) Van Sceiver, Erica 12         
     3) Ponsetto, MaryLou 11            4) Jacques, Chloe 11             
 18  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                         14:05.00
     1) Whitford, Hannah 10             2) Zabinski, Morgan 10           
     3) Frazier, Lindsay 12             4) Reddington, Samantha 12       
 19  Medfield  'A'                                       14:05.00
     1) Nixon, Kallie 12                2) Worthy, Taylor 09             
     3) Stanton, Alex 11                4) Hunter, Allie 12              
 20  Gardner  'A'                                        14:10.00
     1) Penney, Lauren 11               2) Jackson, Elise 11             
     3) Mallowzzi, Erica 10             4) Ellis, Stephanie 12           
     5) Bliss, Megan 10                 6) Gravel, Danielle 12           
 21  Canton  'A'                                         14:30.00
     1) Bagley, Mairead 10              2) Crowley, Amanda 09            
     3) McGonigle, Emily 12             4) Singer-Berk, Lila 12          
     5) Winter, Lauren 09               6)                               
 22  Somerset  'A'                                       14:30.00
     1) Eisele, Samantha 11             2) Shea, Molly 12                
     3) Cabral, Cassidy 09              4) Roderigues, Samantha 11       
     5) McGinnis, Kelsey 09             6) Smith, Abbey 09               
 23  Holliston  'A'                                      14:40.00
     1) Bergen, Brianna 10              2) McKunes, Meridith 11          
     3) Mannello, Anna 10               4) Gabour, Lizzy 11              
     5) Rosati, Jill 10                 6) Paolillo, Stephanie 10        
 24  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                            14:42.00
     1) Bemis, Abby 10                  2) Batson, Shara 11              
     3) Adams, Nicole 10                4) Hamill, Chelsea 12            
     5) McCormack, Kara 09              6)                               
 25  Quabbin Reg.-Barre  'A'                             14:43.00
     1) Bardin, Haley 09                2) Navin, Ashley 11              
     3) Pietrowski, Ashley 11           4) Haynes, Erin 11               
 26  Duxbury  'A'                                        14:45.00
     1) Steele, Anne 12                 2) Griffin, Katie 12             
     3) McKenzie, Madison 11            4) Bittrich, Lauren 10           
     5) Nee, Laura 09                   6) Williams, Jess 11             
 27  Hudson  'A'                                         15:00.00
     1) Vinciullo, Laurie 11            2) Osmecki, Ashley 10            
     3) Fortin, Jackie 10               4) St.Cyr, Shelby 09             
     5) Scanlon, Cori 8                 6)                               
 28  East Longmeadow  'A'                                15:30.00
     1) Kane, Jocelyn 11                2) Hobbs, Breanna 09             
     3) Mack, Maggie 10                 4) O'Shea, Kathleen 10           
 29  Triton Reg.-Byfield  'A'                            16:00.00
     1) Kneeland, Adele 11              2) Norton, Jenna 11              
     3) Reiniger, Emily 10              4) Loughlin, Erin 12             
     5) Kealey, Chloe 12                6)                               
 
Event 10  Boys Distance Medley
===============================================================================
   All-Class:  10:26.00  2006        Xaveriam - Westwood                      
Division III:  10:36.58  2009        OLIVER AMES-N.EASN                       
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                            10:41.00
     1) Hodge, Miles 10                 2) Cruikshank, Jair 10           
     3) Sullivan, Reid 10               4) Horowitz, Coby 12             
     5) Couture, Bradley 09             6)                               
  2  Pembroke  'A'                                       10:45.00
     1) Cina, Paul 12                   2) Romero, Mike 11               
     3) Vercollone, Joe 10              4) Kelley, Ryan 11               
  3  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                        10:50.00
     1) O'Brien, Kevin 11               2) Firth, Liam 11                
     3) Moschella, Rich 10              4) McShane, Bobby 12             
  4  Pembroke  'B'                                       11:04.00
     1) Gallagher, Wesley 10            2) Cullity, Stephen 10           
     3) Moran, Ryan 11                  4) Adams, Brendan 11             
  5  Hopkinton  'A'                                      11:05.00
     1) Bolick, Timothy 09              2) Franke, Kevin 11              
     3) Driscoll, Brendan 11            4) Fairbanks, Cam 12             
     5) Kelley, Matt 12                 6)                               
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                           11:05.00
     1) Tuohy-Bedford, Evan 12          2) Whatley, Aaron 11             
     3) Dempsey, David 11               4) Muse, Andrew 12               
     5) Connolly, Kevin 12              6)                               
  7  Burlington  'A'                                     11:15.00
     1) Perloff, David 11               2) Dutton, Trevor 11             
     3) Cao, Ben 12                     4) Mercier, Evan 12              
     5) Geary, Kevin 12                 6) O'Connell, Tom 12             
  8  Wayland  'A'                                        11:19.00
     1) Zizza, Max 12                   2) Tuckerman, Ryan 12            
     3) FitzGerald, Spencer 12          4) Baker, Brett 11               
  9  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                         11:20.00
     1) Medeiros, Jake 11               2) Moitozo, Nolan 10             
     3) Angell, Eric 12                 4) Hoye, Colin 11                
 10  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                     11:20.00
     1) Costanzo, Ian 11                2) Clegg, Ian 11                 
     3) Hickey, Taylor 12               4) Cardin, Andrew 12             
 11  Medfield  'A'                                       11:25.00
     1) Hill, Joe 12                    2) Etzkorn, Derek 11             
     3) Brown, Jeff 12                  4) Creedon, Mike 11              
 12  Foxborough  'A'                                     11:30.00
     1) Lorenz, Tyler 11                2) Cabao-an, Lester 11           
     3) Foley, Connor 11                4) Sullivan, Brendan 10          
 13  Marblehead  'A'                                     11:35.00
     1) Pratt, Henry 11                 2) Herlihy, Will 11              
     3) Graf, Andrew 12                 4) Reece, Tucker 12              
 14  Duxbury  'A'                                        11:35.00
     1) Bray, Greg 11                   2) Kimball, Ben 12               
     3) Wojciechowski, Lucas 12         4) McKinley, Jonathan 11         
     5) Kangos, Nick 10                 6) Jewell, Billy 11              
 15  Wakefield  'A'                                      11:36.00
     1) Nixon, Conor 12                 2) Zolud, Zachary 11             
     3) Graham, Michael 12              4) Robertson, Stephen 10         
     5) Bucchieri, Marc 10              6) Wilson, David 12              
 16  Holliston  'A'                                      11:50.00
     1) Murray, Justin 12               2) Roffo, Dino 12                
     3) Losurdo, Chris 12               4) Reseska, Evan 11              
     5) Calhoun, John 12                6)                               
 17  Hingham  'A'                                        11:55.00
     1) Bacarri, Michael 11             2) Noble, Drew 11                
     3) McCallum, Kevin 10              4) Stevens, Andrew 11            
     5) Eckerson, Henry 11              6) LoBianco, Chris 12            
 18  Stoneham  'A'                                       12:00.00
     1) Trant, Eric 12                  2) McNamara, Scott 12            
     3) Badger, Dylan 10                4) Griffin, Kevin 12             
 19  Scituate  'A'                                       12:00.00
     1) Kupchella, Chet 12              2) Mingels, Brian 11             
     3) Newkirk, Bradley 12             4) Noenickx, Peter 09            
     5) Noenickx, Patrick 12            6) Anderson, Paul 12             
 20  Somerset  'A'                                       12:00.00
     1) Blake, Nick 12                  2) McCormack, Andrew 12          
     3) McGuiness, Russell 11           4) Wallace, Joseph 11            
     5) Correia, Shawn 12               6)                               
 21  Canton  'A'                                         12:02.00
     1) Paschal, Jimmy 11               2) Madineedi, Gautam 12          
     3) Ha, Chris 12                    4) Bronstein, Michael 11         
     5) Vossoughi, Saeed 11             6) Amelchenko, Nikita 12         
 22  Triton Reg.-Byfield  'A'                            12:05.00
     1) Auwerda, Zach 11                2) Tzitzon, Demitri 10           
     3) Kaspryzyk, John 11              4) Lojek, Neal 12                
 23  Gardner  'A'                                        12:25.00
     1) Morse, Ben 11                   2) Tyros, George 12              
     3) Garndich, Matt 10               4) Bouochard, Josh 12            
     5) Santana, Joe 11                 6) Harty, Brandon 09             
 24  East Longmeadow  'A'                                12:30.00
     1) Kuselias, John 11               2) Hegarty, Dylan 12             
     3) Tryon, Matt 11                  4) Harrington, Ryan 10           
 25  Wareham  'A'                                        12:50.00
     1) Cavicchi, Andrew 12             2) Pina, Tyler 11                
     3) Enos, Joe 10                    4) Dunphy, Frank 10              
     5) Reed, Rhett 11                  6)                               
 26  Wilmington  'A'                                     13:02.00
     1) Sears, Andrew 09                2) Kannally, Jeff 12             
     3) Warren, Peter 09                4) Alatalo, Erik 09              
 27  Melrose  'A'                                        14:00.00
     1) Driscoll, Andy 09               2) Lind, Matt 10                 
     3) Conn, Donny 10                  4) Mancini, Matt 10              
     5) Carson, James 09                6)                               
 
Event 11  Girls 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
   All-Class:  29.1h  2002        Hopkinton HS                                
Division III:  30.78  2009        HOPKINTON                                   
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Hingham  'A'                                           31.00
     1) Arcement, Lauren 12             2) Patrolia, Meghan 10           
     3) Lumbert, Allyssa 11             4) Paffet, Charlotte 12          
     5) Middleton, Sarah 11             6) Arcement, Danielle 10         
  2  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                              31.45
     1) Miller, Chelsea 12              2) Dixon, Eva 12                 
     3) Feeney, Meghan 11               4) Feeney, Rebecca 09            
  3  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                        31.50
     1) murphy, sara 12                 2) Kuphal, Annie 10              
     3) Lanagan, Kayla 10               4) Brown, Cara 11                
  4  Hopkinton  'A'                                         31.60
     1) Cavedon, Dana 12                2) Prescott, Samantha 12         
     3) O'Connor, Kelly 12              4) Raza, Mirelle 10              
     5) Maloney, Kaelynn 10             6) Albanese, Kaylin 09           
  5  Milton  'A'                                            31.81
     1) Beaulieu, Olivia 11             2) Tran, Cheryl 12               
     3) Madigan, Kate 12                4) Luscinskas, Clare 12          
     5) Corley, Janelle 11              6) LeBlanc, Julia 10             
  6  East Longmeadow  'A'                                   32.00
     1) Lambert, Carissa 11             2) Foley, Casey 10               
     3) Stack, Mary 11                  4) McMahon, Ali 11               
  7  Hopkinton  'B'                                         32.50
     1) Maloney, Kaelynn 10             2) Albanese, Kaylin 09           
     3) Mellor, Nicole 10               4) Raza, Mirelle 10              
     5) martel, jessica 09              6)                               
  8  Holliston  'A'                                         32.80
     1) Sams, Sara 12                   2) Paolillo, Stephanie 10        
     3) Watling, Britany 12             4) Brockert, Stephanie 12        
     5) Stebbins, Emily 10              6)                               
  9  Triton Reg.-Byfield  'A'                               33.00
     1) Braun, Laura 10                 2) Rodgers, Nicole 12            
     3) Short, Vanessa 12               4) Latham, Deanna 12             
     5) O'Leary, Erin 10                6)                               
 10  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                           33.00
     1) Cataldo, Katie 11               2) Long, Alyssa 11               
     3) Mulligan, Rosemary 10           4) Clemmey, Allison 12           
     5) Valley, Ellen 11                6)                               
 11  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                            33.50
     1) Hanson, Nicole 12               2) Renaud, Brooke 10             
     3) Farias, Kathy 12                4) Otto, Jessica 12              
 12  Foxborough  'A'                                        33.60
     1) Parsons, Olivia 12              2) MacCallum, Kerry 11           
     3) Septelka, Jessica 10            4) Bridges, Kayla 11             
 13  Somerset  'A'                                          33.80
     1) Thibault, Meredith 12           2) Brouiliard, Ashley 11         
     3) Kozma, Kaitlyn 10               4) Berthiaume, Jenna 10          
     5) Roderigues, Samantha 11         6) Geppner, Brianna 10           
 14  Bishop Stang-No. Dartmouth  'B'                        34.00
     1) Ferrari, Maggie 10              2) Paiva, Katrina 11             
     3) Rodriguez, Coral 10             4) Crosby, Amanda 09             
 15  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                          34.50
     1) Jenkins, Colleen 11             2) Travers, Rachael 12           
     3) Donovan, Erin 11                4) Knight, Victoria 12           
 16  Canton  'A'                                            34.50
     1) Healey, Colleen 12              2) Costello, Mellyn 09           
     3) Cody, Emily 09                  4) Pezzone, Ashley 12            
     5) Darrow, Taylor 12               6)                               
 17  Marblehead  'A'                                        34.80
     1) Butler, Morgan 12               2) Price, Bronte 11              
     3) Dinnes, Hannah 11               4) Kaplan, Elizabeth 10          
     5) Cicoria, madeline 09            6)                               
 18  Hingham  'B'                                           35.00
     1) Arcement, Danielle 10           2) Middleton, Sarah 11           
     3) McMichael, Madeline 10          4) Risko, Hannah 10              
     5) Ross, Megan 11                  6)                               
 19  Wakefield  'A'                                         35.00
     1) Bourque, Charnel 12             2) Ingersoll, Sarah 10           
     3) Wong, Rachel 11                 4) Gibbons, Kate 12              
     5) Salvati, Michelle 11            6) Goodwin, Leanne 12            
 20  Scituate  'A'                                          35.00
     1) Lazarovich, Hannah 12           2) Barthold, Meredith 11         
     3) Mahoney, Kristina 09            4) Demetriades, Alece 09         
     5) Finnegan, Sarah 09              6) Ghergurovich, Megan 12        
 21  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                           36.50
     1) Ryan, Ellie 11                  2) Ezbery, Danielle 11           
     3) McClintock, Molly 11            4) Valley, Ellen 11              
     5) Houlihan, Amanda 11             6)                               
 22  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                          38.00
     1) Pope, Charlotte 10              2) Zimmerman, Kaitlyn 11         
     3) Rheault, Emma 11                4) Marcotte, Chase 09            
 23  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                38.50
     1) Trimby, Lisa 12                 2) Crockett, Haley 11            
     3) LaRosa, Kelsey 10               4) Deforge-Zarza, Erica 09       
 24  Melrose  'A'                                           39.00
     1) Viola, Christine 12             2) Heislein, Emily 10            
     3) Scofield, Haley 11              4) Bellfield, Ashley 11          
     5) Fountain, Amanda 09             6) Casey, Caroline 09            
 25  Burlington  'A'                                        39.20
     1) Merlino, Kierstin 11            2) Sheldon, Jenn 11              
     3) O'Connor, Katie 11              4) Jones, Alison 12              
 26  Wayland  'A'                                           40.00
     1) Stern, Isabel 12                2) Rafuse, Katherine 12          
     3) Lidington, Jenny 11             4) Tehranian, Nina 11            
 27  Melrose  'B'                                           40.00
     1) Scofield, Haley 11              2) Waaramaa, Alyssa 09           
     3) Fountain, Amanda 09             4) Casey, Caroline 09            
     5) Horne, Jessica 09               6) Ried, Sarah 09                
 28  Pembroke  'A'                                          43.00
     1) Hall, Meagan 11                 2) Larkin, brianna 12            
     3) Romero, Jenn 09                 4) Edwards, Jane 09              
     5) Hackett, Kesley 10              6) Rowell, jackie 09             
 29  Burlington  'B'                                        44.50
     1) Hubbard, Katie 09               2) Tolliday, Courtney 11         
     3) Desmond, Katie 10               4) Riggs, Catie 11               
 30  Milton  'B'                                            45.00
     1) Kohlman, Latresse 10            2) Chinman, Miranda 11           
     3) Smith, Isabelle 09              4) Ogamba, Maureen 11            
 31  Wayland  'B'                                           45.00
     1) Qian, Jane 11                   2) Butler, Caroline 11           
     3) Coffin, Jill 11                 4) Maccini, Kim 11               
 32  Danvers  'A'                                           45.60
     1) Caldarone, Amanda 11            2) Staaf, Katrina 10             
     3) Ingraham, Gracie 09             4) Taylor, Megan 12              
     5) Hebert, Lianna 09               6) Kenny, Meghan 09              
 33  Westwood  'A'                                     4:23:03.01
     1) Ralph, Liz 10                   2) Drew, Lauren 12               
     3) Krause, Emma 12                 4) Kitchen, Sam 09               
     5) O'Flaherty, Annmarie 11         6) Petta, Sydney 10              
 
Event 12  Boys 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
   All-Class:  26.08  2007        St. John's Prep.                            
Division III:  26.21  2005        BISHOP FEEHAN-ATT.                          
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Hingham  'A'                                           22.00
     1) Hobbs, Jack 12                  2) McDowell, Chris 09            
     3) Harlow, Will 10                 4) Thompson, Connor 12           
     5) Blesedell, Cody 10              6)                               
  2  Burlington  'A'                                        28.50
     1) Warnock, Wesley 12              2) Paraskevas, Nick 11           
     3) Ciardi, Nick 10                 4) Costner, Chris 12             
     5) Bonetti, Robert 10              6) Bonfilio, Adam 09             
  3  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                        28.50
     1) Clements, Devon 11              2) Downey, Connor 12             
     3) Beauregard, Jason 10            4) Pratt, Ian 10                 
  4  Wakefield  'A'                                         29.00
     1) Mitchell, Cameron 12            2) Snow, Alex 11                 
     3) Guarino, Michael 11             4) Tassinari, Brett 10           
  5  Triton Reg.-Byfield  'A'                               29.00
     1) Culverhouse, Kainoa 11          2) Jones, Adam 11                
     3) Stelline, Jake 10               4) Bashaw, Ben 10                
  6  Foxborough  'A'                                        29.50
     1) Cardarelli, Mike 11             2) Johns, Chris 11               
     3) Vogel, Jason 09                 4) McLaughlin, Shawn 12          
  7  Danvers  'A'                                           30.00
     1) Caldarone, Nicholas 09          2) Hennessey, Steven 12          
     3) Cote, Joe 12                    4) Davis, Kevin 12               
     5) Sullivan, Kyle 09               6)                               
  8  Hopkinton  'A'                                         30.00
     1) Gately, Adam 10                 2) Webster, Ryan 10              
     3) Carey, Walter 12                4) Bransfield, Peter 11          
     5) Givoni, Patrick 12              6)                               
  9  Holliston  'A'                                         30.50
     1) Krauss, Andrew 10               2) Mclinden, Josh 11             
     3) Obid, Zack 11                   4) Trotin, Alex 10               
     5) Richard, Dan 11                 6)                               
 10  Randolph  'A'                                          31.00
     1) Hall, Rayon 11                  2) Acacia, Jerry 11              
     3) Sissy, John 11                  4) Smith, Jordan 11              
     5) Tyler, Jamal 11                 6) Mason, Nick 11                
 11  Bishop Stang-No. Dartmouth  'B'                        31.00
     1) Gallagher, Seamus 11            2) Hamel, Andrew 09              
     3) Eccleston, Tommy 10             4) Blount, Adam 12               
     5) Pratt, Tyler 10                 6)                               
 12  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                           31.00
     1) Yoder, Sam 11                   2) Bridgestock, Noah 10          
     3) Firth, Liam 11                  4) Coulter, Dan 09               
     5) Ward, Billy 09                  6)                               
 13  Marblehead  'A'                                        31.30
     1) Syversen, Jake 11               2) Smith, Jake 11                
     3) Goldman, Sam 12                 4) Raimo, Nolan 10               
 14  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                31.50
     1) Norton, Michael 12              2) Dupuis, Robert 09             
     3) Rife, Evan 09                   4) Brekka, Patrick 11            
     5) Boggs, Brandon 09               6)                               
 15  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                            31.90
     1) Weeden, Jaquaar 10              2) Renaud, Trace 10              
     3) Pine, Nate 12                   4) Miller, Jeff 10               
 16  Triton Reg.-Byfield  'B'                               32.00
     1) Lewis, Nate 12                  2) Mitchell, Ryan 12             
     3) Stanwood, Chris 11              4) Mirandi, John 10              
 17  Wilmington  'A'                                        32.50
     1) Donnell, Mike 11                2) Desimone, Anthony 11          
     3) Copeland, Evan 10               4) Kinsella, Shayne 11           
 18  Somerset  'A'                                          32.70
     1) Caroll, Thomas 10               2) Setters, Zachary 11           
     3) Taberski, Michael 11            4) Moreira, Jesse 09             
 19  Burlington  'B'                                        34.00
     1) Bonetti, Robert 10              2) Bonfilio, Adam 09             
     3) Walton, Jimmy 09                4) Salvucci, Nick 10             
 20  Melrose  'A'                                           35.00
     1) Killilea, Billy 11              2) Zucchari, Rob 11              
     3) Morris, John 11                 4) Fanikos, Tom 10               
 21  Scituate  'A'                                          35.00
     1) Travena, Keaton 09              2) Kahrs, Jack 09                
     3) Horgan, Brendan 10              4) Demers, Tom 12                
 22  Milton  'A'                                            35.10
     1) Major, Joe 12                   2) Roye, Jeremy 11               
     3) Edwards, Cevon 10               4) Greenwood, Marshall 11        
 23  Wayland  'A'                                           36.00
     1) Abbott, Jon 12                  2) James, Daniel 11              
     3) Allen, Kadeem 11                4) Tuckerman, Ryan 12            
 24  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                              37.00
     1) Lundquist, Kevin 09             2) Burns, Shane 11               
     3) Neves, Richard 12               4) Nelson, Robert 12             
 25  Hudson  'A'                                            38.00
     1) Mayer, Adam 11                  2) St. Cyr, Derick 11            
     3) Joyce, Derick 10                4) Muller, Brian 12              
     5) Volk, Steve 12                  6)                               
 26  Pembroke  'A'                                          39.90
     1) Cahill, Tim 11                  2) Sullivan, Jake 11             
     3) Schissel, Jacob 11              4) Madden, Andrew 11             
     5) Sullivan, Brandon 12            6)                               
 27  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                               42.00
     1) Quirk, Joeseph 12               2) Martenson, Niles 11           
     3) Mechlin, Niel 11                4) Carlson, Jake 12              
 
Event 13  Girls 4x50 Yard Relay
===============================================================================
   All-Class:  24.71  2009        Newton South                                
Division III:  24.88  2008        HINGHAM                                     
     School                                                  Seed          
===============================================================================
  1  Bishop Feehan-Attleboro  'A'                           25.30
     1) Dodge, Maddie 11                2) Luongo, Tiffany 10            
     3) Akinyemi, Betsy 12              4) Perreault, Alyssa 11          
     5) Casey, Erin 12                  6)                               
  2  East Longmeadow  'A'                                   25.50
     1) Rhinehart, Maya 11              2) Everett, Jenise 12            
     3) Kasper, Candace 10              4) Rybacki, Erin 10              
  3  Somerset  'A'                                          25.50
     1) Araujo, Courtney 12             2) Pariseau, Marissa 11          
     3) Bence, Desiree 09               4) Steele, Morgan 09             
  4  Nashoba Reg.-Bolton  'A'                               25.90
     1) Busch, Rachel 11                2) Abraham, Amanda 10            
     3) Palis, Sara 10                  4) Clark, Emily 11               
  5  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                              26.00
     1) Maloney, Megan 12               2) Rolfe, Alison 10              
     3) Hathaway, Rachael 11            4) Dunakin, Joslyn 12            
  6  Triton Reg.-Byfield  'A'                               26.00
     1) Murphy, Taelour 11              2) Robert, Lauren 10             
     3) Wear, Sierra 10                 4) Latham, Deanna 12             
     5) Ciaramitaro, Tayla 10           6) O'Leary, Erin 10              
  7  Wayland  'A'                                           26.00
     1) Adler, Jen 12                   2) Flynn, Jen 11                 
     3) Sager, Monique 11               4) Bierman, Sarah 11             
  8  Hingham  'A'                                           26.00
     1) Clark, Molly 10                 2) Jackson, Lily 11              
     3) Barrett, Abbe 10                4) O Dea, Molly 12               
     5) Eisenbeis, Carra 09             6)                               
  9  Canton  'A'                                            26.20
     1) Amico, Anna 11                  2) Han, Shirley 12               
     3) Armstrong, Keishorea 09         4) Smith, Samantha 12            
     5) Pezzone, Ashley 12              6)                               
 10  Dighton-Rehoboth  Reg.  'A'                            26.50
     1) Gildea, Teal 12                 2) Louro, Amanda 11              
     3) Neville, Amy 11                 4) Otto, Jessica 12              
     5) Otto, Megan 10                  6)                               
 11  Milton  'A'                                            26.88
     1) Cockrell, Kristen 12            2) Dempsey, Molly 09             
     3) Gray, Abi 10                    4) Madigan, Kate 12              
     5) Graham, Summer 10               6) Chinman, Miranda 11           
 12  Wilmington  'A'                                        27.00
     1) Kealos, Heather 11              2) Fryer, Catrina 11             
     3) Randell, Maye 11                4) Braid, Julie 12               
     5) Burke, Jessica 12               6) McLaughlin, Britney 12        
 13  Hopkinton  'A'                                         27.00
     1) O'Rourke, kelci 10              2) DuPuy, Sheena 12              
     3) Curley, Jenny 11                4) Mellor, Nicole 10             
     5) bond, samantha 12               6)                               
 14  Nashoba Reg.-Bolton  'B'                               27.10
     1) Cozzens, Amanda 12              2) Anderson, Liz 09              
     3) Keenan, Fallon 11               4) Livoli, Morgan 09             
 15  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                          27.20
     1) Spofford, Tori 09               2) Maclean, Cayla 10             
     3) Kitsakos, Alexis 11             4) Adams, Brittany 12            
 16  Bishop Feehan-Attleboro  'B'                           27.50
     1) Mulligan, Rosemary 10           2) DiGantommaso, Jenna 09        
     3) Long, Alyssa 11                 4) Casey, Erin 12                
     5) Larson, Christine 11            6)                               
 17  Randolph  'A'                                          27.61
     1) Desir, Stephanie 09             2) Bamford, Kelsey 09            
     3) Pitts, Ashlee 12                4) Mbengam, Anna 10              
 18  Stoneham  'A'                                          27.73
     1) Genest, Audrey 12               2) Piccoli, Madison 09           
     3) Reinold, Alana 11               4) Kotowski, Alissa 12           
     5) Eicher, Holly 11                6)                               
 19  Marblehead  'A'                                        27.80
     1) Clark, Nikki 11                 2) Goetz, Mimi 09                
     3) Smith, Renee 12                 4) Pennock, Olivia 11            
     5) Breen, danielle 11              6) Watkin, Halle 10              
 20  Foxborough  'A'                                        28.00
     1) Yerremreddy, Ananya 09          2) May, Michaela 10              
     3) Bromberg, Allie 09              4) Sullivan, Kassie 09           
 21  Wareham  'A'                                           28.00
     1) Debonise, Gracyn 09             2) Gomes, Dereka 12              
     3) Bourgeois, Stephanie 10         4) Silva, Tayla 09               
 22  Hingham  'B'                                           28.00
     1) Craft, Alex 12                  2) Stone, Madeleine 09           
     3) Paven, Lia 11                   4) O Hanley, Beth 10             
 23  Hopkinton  'B'                                         28.00
     1) Albanese, Kaylin 09             2) peoples, marissa 11           
     3) Mellor, Nicole 10               4) bond, samantha 12             
     5) O'Connor, Kelly 12              6) Maloney, Kaelynn 10           
 24  Dighton-Rehoboth  Reg.  'B'                            28.20
     1) Sousa, Emily 09                 2) Morrell, Taylor 09            
     3) Mullin, Lindsey 09              4) Berthiaume, Samantha 10       
     5) Otto, Jessica 12                6)                               
 25  Bishop Stang-No. Dartmouth  'A'                        28.50
     1) Quann, Alyssa 12                2) Brown, Cara 11                
     3) Degrazia, Danielle 09           4) Roderick, Mackenzie 11        
 26  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                          28.50
     1) Kilian, Colleen 09              2) Streeter, Erika 09            
     3) Fitzgerald, Kristin 09          4) Rheault, Emma 11              
 27  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                              29.00
     1) Holohan, Jacklyn 11             2) Arnold, Jennifer 10           
     3) Zurowick, Megan 12              4) Vermette, Morgan 11           
 28  Scituate  'A'                                          30.00
     1) Quenzer, Ellie 09               2) Palmer, Shaia 09              
     3) Barthold, Meredith 11           4) Tedeschi, Elizabeth 09        
     5) Lazarovich, Hannah 12           6)                               
 29  Wareham  'B'                                           30.00
     1) Jones, Caitlin 10               2) Sullivan, Taylor 11           
     3) Gordon, Ali 09                  4) Modlowski, Katie 09           
 30  Melrose  'A'                                           30.10
     1) Bertrand Halidy, Jasmine 11     2) Downey, Maeve 12              
     3) St Fleur, Jamina 11             4) Whelan, Laura 11              
     5) Viola, Christine 12             6)                               
 31  Melrose  'B'                                           32.00
     1) Ried, Sarah 09                  2) Krasco, Stefanie 11           
     3) Bardaro, Chanel 10              4) Downey, Olivia 09             
     5) Fountain, Amanda 09             6) Sachar, Saloni 10             
 32  Wayland  'B'                                           32.00
     1) Cowen, Lina 11                  2) Gibbs, Ali 11                 
     3) Tyra, Lizzie 12                 4) Keyes, Maddison 11            
 33  Scituate  'B'                                          32.00
     1) Henderson, Jenna 10             2) Coppola, Karly 10             
     3) Sullivan, Roisin 09             4) King, Jen 12                  
 34  Burlington  'A'                                        33.20
     1) Steadman, Ashley 11             2) Roncone, Amanda 12            
     3) Odiah, Kathieya 12              4) Digman, Jackie 12             
     5) Johnson, Elizabeth 11           6)                               
 35  Stoneham  'B'                                          34.72
     1) Penney, Alyssa 12               2) Dannay, Rachel 11             
     3) O'Donnell, April 12             4) Arno, Melissa 09              
     5) Eicher, Holly 11                6)                               
 36  Gardner  'A'                                           35.00
     1) Liddy, Alex 11                  2) Zagzoug, Cindy 12             
     3) Minns, Meredith 09              4) Sylvester, Taylor 09          
     5) Dorias, Cameo 09                6) Hietala, Alison 09            
 37  Burlington  'B'                                        37.40
     1) Alla, Rupini 10                 2) Keating, Emily 09             
     3) Murphy, Erin 10                 4) Poirier, Jessica 09           
     5) Eshragi, Nadia 09               6)                               
 38  Danvers  'A'                                           39.80
     1) Smith, Nicole 09                2) O'Brien, Kelsey 10            
     3) Bean, Lexy 09                   4) Sundquist, Lauren 09          
 39  Gardner  'B'                                           40.00
     1) Maillet, Chelsea 11             2) Viens, Ally 12                
     3) Hietala, Alison 09              4) Forrester, Kiana 09           
     5) Croteau, Jessica 10             6) Renaud, Candice 09            
 40  Westwood  'A'                                        3:21.00
     1) Krause, Emma 12                 2) Rau, Madison 12