Licensed to MSTCA - Contractor License                    HY-TEK's Meet Manager
                   47th Annual Indoor James Kalperis Relays                    
                           Division IV   - 1/18/2015                           
                              RLTAC, Roxbury, MA                               
                               Performance List                                
 
Event 13  Girls 4x50 Yard Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Burlington  'A'                                           NT 
  2  Burlington  'B'                                           NT 
  3  Canton  'A'                                               NT 
  4  Danvers  'A'                                              NT 
  5  Dedham  'A'                                               NT 
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  7  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                                 NT 
  8  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  9  Duxbury  'A'                                              NT 
 10  E Longmeadow  'A'                                         NT 
 11  Falmouth  'A'                                             NT 
 12  Foxborough  'A'                                           NT 
 13  Foxborough  'B'                                           NT 
 14  Hudson  'A'                                               NT 
 15  Hudson  'B'                                               NT 
 16  Marblehead  'A'                                           NT 
 17  Medfield  'A'                                             NT 
 18  Medfield  'B'                                             NT 
 19  Medway  'A'                                               NT 
 20  Melrose  'A'                                              NT 
 21  Melrose  'B'                                              NT 
 22  Milton  'A'                                               NT 
 23  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 24  Northampton  'A'                                          NT 
 25  Northampton  'B'                                          NT 
 26  Norton  'A'                                               NT 
 27  Pembroke  'A'                                             NT 
 28  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 29  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 30  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 31  Randolph  'A'                                             NT 
 32  Scituate  'A'                                             NT 
 33  Scituate  'B'                                             NT 
 34  Snowden International School  'A'                         NT 
 35  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 36  Stoneham  'A'                                             NT 
 37  Stoneham  'B'                                             NT 
 38  Swampscott  'A'                                           NT 
 39  Tewksbury  'A'                                            NT 
 40  Tewksbury  'B'                                            NT 
 41  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 42  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 43  Wakefield  'A'                                            NT 
 44  Wareham  'A'                                              NT 
 45  Wareham  'B'                                              NT 
 46  Watertown  'A'                                            NT 
 47  Watertown  'B'                                            NT 
 48  Wayland  'A'                                              NT 
 49  Weston  'A'                                               NT 
 50  Westwood  'A'                                             NT 
 51  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 3  Girls 4x200 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford  'A'                                              NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Burlington  'B'                                           NT 
  4  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  5  Danvers  'A'                                              NT 
  6  Dedham  'A'                                               NT 
  7  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  8  Dennis-Yarmouth Reg.  'B'                                 NT 
  9  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
 10  Duxbury  'A'                                              NT 
 11  E Longmeadow  'A'                                         NT 
 12  Falmouth  'A'                                             NT 
 13  Foxborough  'A'                                           NT 
 14  Foxborough  'B'                                           NT 
 15  Hudson  'A'                                               NT 
 16  Hudson  'B'                                               NT 
 17  Marblehead  'A'                                           NT 
 18  Medfield  'A'                                             NT 
 19  Medfield  'B'                                             NT 
 20  Medway  'A'                                               NT 
 21  Melrose  'A'                                              NT 
 22  Melrose  'B'                                              NT 
 23  Middleboro  'A'                                           NT 
 24  Milton  'A'                                               NT 
 25  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 26  Northampton  'A'                                          NT 
 27  Northampton  'B'                                          NT 
 28  Norton  'A'                                               NT 
 29  Pembroke  'A'                                             NT 
 30  Pembroke  'B'                                             NT 
 31  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 32  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 33  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 34  Quabbin Reg.-Barre  'B'                                   NT 
 35  Randolph  'A'                                             NT 
 36  Sandwich  'A'                                             NT 
 37  Scituate  'A'                                             NT 
 38  Snowden International School  'A'                         NT 
 39  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 40  Stoneham  'A'                                             NT 
 41  Stoneham  'B'                                             NT 
 42  Swampscott  'A'                                           NT 
 43  Tewksbury  'A'                                            NT 
 44  Tewksbury  'B'                                            NT 
 45  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 46  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 47  Wakefield  'A'                                            NT 
 48  Wareham  'A'                                              NT 
 49  Wareham  'B'                                              NT 
 50  Watertown  'A'                                            NT 
 51  Watertown  'B'                                            NT 
 52  Wayland  'A'                                              NT 
 53  Weston  'A'                                               NT 
 54  Westwood  'A'                                             NT 
 55  Wilmington  'A'                                           NT 
 56  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 5  Girls 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Arlington Catholic  'A'                                   NT 
  2  Bedford  'A'                                              NT 
  3  Burlington  'A'                                           NT 
  4  Burlington  'B'                                           NT 
  5  Canton  'A'                                               NT 
  6  Danvers  'A'                                              NT 
  7  Dedham  'A'                                               NT 
  8  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  9  Duxbury  'A'                                              NT 
 10  Falmouth  'A'                                             NT 
 11  Foxborough  'A'                                           NT 
 12  Holliston  'A'                                            NT 
 13  Hudson  'A'                                               NT 
 14  Hudson  'B'                                               NT 
 15  Medfield  'A'                                             NT 
 16  Medway  'A'                                               NT 
 17  Melrose  'A'                                              NT 
 18  Melrose  'B'                                              NT 
 19  Middleboro  'A'                                           NT 
 20  Milton  'A'                                               NT 
 21  Milton  'B'                                               NT 
 22  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 23  Northampton  'A'                                          NT 
 24  Northampton  'B'                                          NT 
 25  Norton  'A'                                               NT 
 26  Pembroke  'A'                                             NT 
 27  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 28  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 29  Scituate  'A'                                             NT 
 30  Snowden International School  'A'                         NT 
 31  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 32  Stoneham  'A'                                             NT 
 33  Stoneham  'B'                                             NT 
 34  Swampscott  'A'                                           NT 
 35  Tewksbury  'A'                                            NT 
 36  Tewksbury  'B'                                            NT 
 37  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 38  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 39  Wakefield  'A'                                            NT 
 40  Watertown  'A'                                            NT 
 41  Watertown  'B'                                            NT 
 42  Wayland  'A'                                              NT 
 43  Weston  'A'                                               NT 
 44  Westwood  'A'                                             NT 
 45  Wilmington  'A'                                           NT 
 46  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford  'A'                                              NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  4  Danvers  'A'                                              NT 
  5  Dedham  'A'                                               NT 
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  7  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  8  Duxbury  'A'                                              NT 
  9  E Longmeadow  'A'                                         NT 
 10  Foxborough  'A'                                           NT 
 11  Holliston  'A'                                            NT 
 12  Hudson  'A'                                               NT 
 13  Marblehead  'A'                                           NT 
 14  Medfield  'A'                                             NT 
 15  Medway  'A'                                               NT 
 16  Melrose  'A'                                              NT 
 17  Milton  'A'                                               NT 
 18  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 19  Northampton  'A'                                          NT 
 20  Norton  'A'                                               NT 
 21  Pembroke  'A'                                             NT 
 22  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 23  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 24  Sandwich  'A'                                             NT 
 25  Scituate  'A'                                             NT 
 26  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 27  Stoneham  'A'                                             NT 
 28  Swampscott  'A'                                           NT 
 29  Tewksbury  'A'                                            NT 
 30  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 31  Wakefield  'A'                                            NT 
 32  Watertown  'A'                                            NT 
 33  Westwood  'A'                                             NT 
 34  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 7  Girls 1600 Sprint Medley
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford  'A'                                              NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  4  Canton  'A'                                               NT 
  5  Danvers  'A'                                              NT 
  6  Dedham  'A'                                               NT 
  7  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  8  E Longmeadow  'A'                                         NT 
  9  Falmouth  'A'                                             NT 
 10  Foxborough  'A'                                           NT 
 11  Hudson  'A'                                               NT 
 12  Hudson  'B'                                               NT 
 13  Marblehead  'A'                                           NT 
 14  Medfield  'A'                                             NT 
 15  Medfield  'B'                                             NT 
 16  Medway  'A'                                               NT 
 17  Melrose  'A'                                              NT 
 18  Melrose  'B'                                              NT 
 19  Middleboro  'A'                                           NT 
 20  Milton  'A'                                               NT 
 21  Milton  'B'                                               NT 
 22  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 23  Northampton  'A'                                          NT 
 24  Northampton  'B'                                          NT 
 25  Norton  'A'                                               NT 
 26  Pembroke  'A'                                             NT 
 27  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 28  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 29  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 30  Quabbin Reg.-Barre  'B'                                   NT 
 31  Sandwich  'A'                                             NT 
 32  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 33  Stoneham  'A'                                             NT 
 34  Stoneham  'B'                                             NT 
 35  Swampscott  'A'                                           NT 
 36  Tewksbury  'A'                                            NT 
 37  Tewksbury  'B'                                            NT 
 38  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 39  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 40  Watertown  'A'                                            NT 
 41  Watertown  'B'                                            NT 
 42  Weston  'A'                                               NT 
 43  Westwood  'A'                                             NT 
 44  Wilmington  'A'                                           NT 
 45  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 9  Girls Distance Medley
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Canton  'A'                                               NT 
  2  Danvers  'A'                                              NT 
  3  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  4  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  5  Duxbury  'A'                                              NT 
  6  E Longmeadow  'A'                                         NT 
  7  Falmouth  'A'                                             NT 
  8  Foxborough  'A'                                           NT 
  9  Groton-Dunstable Reg.  'A'                                NT 
 10  Hudson  'A'                                               NT 
 11  Marblehead  'A'                                           NT 
 12  Medfield  'A'                                             NT 
 13  Medway  'A'                                               NT 
 14  Melrose  'A'                                              NT 
 15  Milton  'A'                                               NT 
 16  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 17  Nauset Reg..-Orleans  'A'                                 NT 
 18  Northampton  'A'                                          NT 
 19  Norton  'A'                                               NT 
 20  Pembroke  'A'                                             NT 
 21  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 22  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 23  Sandwich  'A'                                             NT 
 24  Scituate  'A'                                             NT 
 25  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 26  Stoneham  'A'                                             NT 
 27  Swampscott  'A'                                           NT 
 28  Tewksbury  'A'                                            NT 
 29  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 30  Wakefield  'A'                                            NT 
 31  Wareham  'A'                                              NT 
 32  Watertown  'A'                                            NT 
 33  Weston  'A'                                               NT 
 34  Westwood  'A'                                             NT 
 35  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 11  Girls 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Burlington  'A'                                           NT 
  2  Burlington  'B'                                           NT 
  3  Canton  'A'                                               NT 
  4  Danvers  'A'                                              NT 
  5  Dedham  'A'                                               NT 
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  7  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  8  E Longmeadow  'A'                                         NT 
  9  Foxborough  'A'                                           NT 
 10  Hudson  'A'                                               NT 
 11  Marblehead  'A'                                           NT 
 12  Medfield  'A'                                             NT 
 13  Medway  'A'                                               NT 
 14  Melrose  'A'                                              NT 
 15  Melrose  'B'                                              NT 
 16  Middleboro  'A'                                           NT 
 17  Milton  'A'                                               NT 
 18  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 19  Northampton  'A'                                          NT 
 20  Norton  'A'                                               NT 
 21  Pembroke  'A'                                             NT 
 22  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 23  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 24  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 25  Randolph  'A'                                             NT 
 26  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 27  Stoneham  'A'                                             NT 
 28  Stoneham  'B'                                             NT 
 29  Swampscott  'A'                                           NT 
 30  Tewksbury  'A'                                            NT 
 31  Tewksbury  'B'                                            NT 
 32  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 33  Wakefield  'A'                                            NT 
 34  Wareham  'A'                                              NT 
 35  Wayland  'A'                                              NT 
 36  Weston  'A'                                               NT 
 37  Westwood  'A'                                             NT 
 38  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 15  Girls High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Burlington, Girls                Burlington               NH 
  2  Canton, Girls                    Canton                   NH 
  3  Dedham, Girls                    Dedham                   NH 
  4  Dighton-Rehoboth, Girls          Digh-Reh                 NH 
  5  DY, Girls                        D-Y                      NH 
  6  East Longmeadow, Girls           E Longmeadow             NH 
  7  Falmouth, Girls                  Falmouth                 NH 
  8  Foxborough, Girls                Foxborough               NH 
  9  Hudson, Girls                    Hudson                   NH 
 10  Marblehead, Girls                Marblehead               NH 
 11  Medfield, Girls                  Medfield                 NH 
 12  Medway, Girls                    Medway                   NH 
 13  Melrose, Girls                   Melrose                  NH 
 14  Middleboro, Girls                Middleboro               NH 
 15  Milton, girls                    Milton                   NH 
 16  Nashoba, Girls                   Nashoba                  NH 
 17  Northampton, Girls               Northampton              NH 
 18  Norton, Girls                    Norton                   NH 
 19  Pembroke, Girls                  Pembroke                 NH 
 20  Pentucket, Girls                 Pentucket                NH 
 21  Quabbin, Girls                   Quabbin                  NH 
 22  Scituate, Girls                  Scituate                 NH 
 23  Somerset-Berkley, Girls          Somerset-Berk            NH 
 24  Stoneham, Girls                  Stoneham                 NH 
 25  Swampscott, Girls                Swampscott               NH 
 26  Tewksbury, Girls                 Tewksbury                NH 
 27  Triton, Girls                    Triton                   NH 
 28  Wareham, Girls                   Wareham                  NH 
 29  Weston, Girls                    Weston                   NH 
 30  Westwood, Girls                  Westwood                 NH 
 31  Wilmington, Girls                Wilmington               NH 
 
Event 17  Girls Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bedford, Girls                   Bedford                  ND 
  2  Burlington, Girls                Burlington               ND 
  3  Canton, Girls                    Canton                   ND 
  4  Danvers, Girls                   Danvers                  ND 
  5  Dedham, Girls                    Dedham                   ND 
  6  DY, Girls                        D-Y                      ND 
  7  East Longmeadow, Girls           E Longmeadow             ND 
  8  Foxborough, Girls                Foxborough               ND 
  9  Hudson, Girls                    Hudson                   ND 
 10  Medfield, Girls                  Medfield                 ND 
 11  Melrose, Girls                   Melrose                  ND 
 12  Middleboro, Girls                Middleboro               ND 
 13  Milton, girls                    Milton                   ND 
 14  Nashoba, Girls                   Nashoba                  ND 
 15  Northampton, Girls               Northampton              ND 
 16  Norton, Girls                    Norton                   ND 
 17  Pembroke, Girls                  Pembroke                 ND 
 18  Pentucket, Girls                 Pentucket                ND 
 19  Quabbin, Girls                   Quabbin                  ND 
 20  Randolph, Girls                  Randolph                 ND 
 21  Somerset-Berkley, Girls          Somerset-Berk            ND 
 22  Stoneham, Girls                  Stoneham                 ND 
 23  Swampscott, Girls                Swampscott               ND 
 24  Tewksbury, Girls                 Tewksbury                ND 
 25  Triton, Girls                    Triton                   ND 
 26  Wareham, Girls                   Wareham                  ND 
 27  Watertown, Girls                 Watertown                ND 
 28  Weston, Girls                    Weston                   ND 
 29  Westwood, Girls                  Westwood                 ND 
 30  Wilmington, Girls                Wilmington               ND 
 
Event 19  Girls Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bedford, Girls                   Bedford                  ND 
  2  Burlington, Girls                Burlington               ND 
  3  Danvers, Girls                   Danvers                  ND 
  4  Dedham, Girls                    Dedham                   ND 
  5  Dighton-Rehoboth, Girls          Digh-Reh                 ND 
  6  DY, Girls                        D-Y                      ND 
  7  East Longmeadow, Girls           E Longmeadow             ND 
  8  Falmouth, Girls                  Falmouth                 ND 
  9  Foxborough, Girls                Foxborough               ND 
 10  Hudson, Girls                    Hudson                   ND 
 11  Marblehead, Girls                Marblehead               ND 
 12  Medfield, Girls                  Medfield                 ND 
 13  Medway, Girls                    Medway                   ND 
 14  Melrose, Girls                   Melrose                  ND 
 15  Middleboro, Girls                Middleboro               ND 
 16  Milton, girls                    Milton                   ND 
 17  Nashoba, Girls                   Nashoba                  ND 
 18  Northampton, Girls               Northampton              ND 
 19  Norton, Girls                    Norton                   ND 
 20  Pembroke, Girls                  Pembroke                 ND 
 21  Pentucket, Girls                 Pentucket                ND 
 22  Quabbin, Girls                   Quabbin                  ND 
 23  Snowden, Girls                   Snowden                  ND 
 24  Somerset-Berkley, Girls          Somerset-Berk            ND 
 25  Stoneham, Girls                  Stoneham                 ND 
 26  Swampscott, Girls                Swampscott               ND 
 27  Tewksbury, Girls                 Tewksbury                ND 
 28  Triton, Girls                    Triton                   ND 
 29  Wareham, Girls                   Wareham                  ND 
 30  Watertown, Girls                 Watertown                ND 
 31  Westwood, Girls                  Westwood                 ND 
 32  Wilmington, Girls                Wilmington               ND 
 
Event 14  Boys 4x50 Yard Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Auburn  'A'                                               NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Burlington  'B'                                           NT 
  4  Canton  'A'                                               NT 
  5  Danvers  'A'                                              NT 
  6  Dedham  'A'                                               NT 
  7  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  8  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  9  Duxbury  'A'                                              NT 
 10  Duxbury  'B'                                              NT 
 11  Falmouth  'A'                                             NT 
 12  Foxborough  'A'                                           NT 
 13  Foxborough  'B'                                           NT 
 14  Groton-Dunstable Reg.  'A'                                NT 
 15  Marblehead  'A'                                           NT 
 16  Medfield  'A'                                             NT 
 17  Melrose  'A'                                              NT 
 18  Melrose  'B'                                              NT 
 19  Middleboro  'A'                                           NT 
 20  Milton  'A'                                               NT 
 21  Milton  'B'                                               NT 
 22  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 23  Northampton  'A'                                          NT 
 24  Norton  'A'                                               NT 
 25  Pembroke  'A'                                             NT 
 26  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 27  Randolph  'A'                                             NT 
 28  Randolph  'B'                                             NT 
 29  Scituate  'A'                                             NT 
 30  Scituate  'B'                                             NT 
 31  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 32  Stoneham  'A'                                             NT 
 33  Stoneham  'B'                                             NT 
 34  Swampscott  'A'                                           NT 
 35  Tewksbury  'A'                                            NT 
 36  Tewksbury  'B'                                            NT 
 37  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 38  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 39  Wakefield  'A'                                            NT 
 40  Wakefield  'B'                                            NT 
 41  Wareham  'A'                                              NT 
 42  Watertown  'A'                                            NT 
 43  Watertown  'B'                                            NT 
 44  Wayland  'A'                                              NT 
 45  Weston  'A'                                               NT 
 46  Wilmington  'A'                                           NT 
 47  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Auburn  'A'                                               NT 
  2  Bedford  'A'                                              NT 
  3  Burlington  'A'                                           NT 
  4  Burlington  'B'                                           NT 
  5  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  6  Canton  'A'                                               NT 
  7  Charlestown  'A'                                          NT 
  8  Danvers  'A'                                              NT 
  9  Dedham  'A'                                               NT 
 10  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
 11  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
 12  Duxbury  'A'                                              NT 
 13  Falmouth  'A'                                             NT 
 14  Foxborough  'A'                                           NT 
 15  Foxborough  'B'                                           NT 
 16  Groton-Dunstable Reg.  'A'                                NT 
 17  Hudson  'A'                                               NT 
 18  Marblehead  'A'                                           NT 
 19  Medfield  'A'                                             NT 
 20  Medfield  'B'                                             NT 
 21  Medway  'A'                                               NT 
 22  Melrose  'A'                                              NT 
 23  Melrose  'B'                                              NT 
 24  Middleboro  'A'                                           NT 
 25  Milton  'A'                                               NT 
 26  Milton  'B'                                               NT 
 27  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 28  Nashoba Reg-Bolton  'B'                                   NT 
 29  Northampton  'A'                                          NT 
 30  Norton  'A'                                               NT 
 31  Pembroke  'A'                                             NT 
 32  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 33  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 34  Randolph  'A'                                             NT 
 35  Randolph  'B'                                             NT 
 36  Sandwich  'A'                                             NT 
 37  Scituate  'A'                                             NT 
 38  Snowden International School  'A'                         NT 
 39  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 40  Stoneham  'A'                                             NT 
 41  Stoneham  'B'                                             NT 
 42  Swampscott  'A'                                           NT 
 43  Swampscott  'B'                                           NT 
 44  Tewksbury  'A'                                            NT 
 45  Tewksbury  'B'                                            NT 
 46  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 47  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 48  Wakefield  'A'                                            NT 
 49  Wakefield  'B'                                            NT 
 50  Wareham  'A'                                              NT 
 51  Watertown  'A'                                            NT 
 52  Watertown  'B'                                            NT 
 53  Wayland  'A'                                              NT 
 54  Weston  'A'                                               NT 
 55  Westwood  'A'                                             NT 
 56  Wilmington  'A'                                           NT 
 57  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 6  Boys 4x400 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Auburn  'A'                                               NT 
  2  Bedford  'A'                                              NT 
  3  Burlington  'A'                                           NT 
  4  Burlington  'B'                                           NT 
  5  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  6  Danvers  'A'                                              NT 
  7  Dedham  'A'                                               NT 
  8  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  9  Falmouth  'A'                                             NT 
 10  Foxborough  'A'                                           NT 
 11  Hudson  'A'                                               NT 
 12  Medfield  'A'                                             NT 
 13  Medway  'A'                                               NT 
 14  Medway  'B'                                               NT 
 15  Melrose  'A'                                              NT 
 16  Melrose  'B'                                              NT 
 17  Middleboro  'A'                                           NT 
 18  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 19  Northampton  'A'                                          NT 
 20  Norton  'A'                                               NT 
 21  Pembroke  'A'                                             NT 
 22  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 23  Snowden International School  'A'                         NT 
 24  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 25  Stoneham  'A'                                             NT 
 26  Stoneham  'B'                                             NT 
 27  Swampscott  'A'                                           NT 
 28  Swampscott  'B'                                           NT 
 29  Tewksbury  'A'                                            NT 
 30  Tewksbury  'B'                                            NT 
 31  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 32  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 33  Wakefield  'A'                                            NT 
 34  Wakefield  'B'                                            NT 
 35  Wareham  'A'                                              NT 
 36  Wareham  'B'                                              NT 
 37  Watertown  'A'                                            NT 
 38  Watertown  'B'                                            NT 
 39  Weston  'A'                                               NT 
 40  Westwood  'A'                                             NT 
 41  Wilmington  'A'                                           NT 
 42  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Auburn  'A'                                               NT 
  2  Bedford  'A'                                              NT 
  3  Burlington  'A'                                           NT 
  4  Burncoat-Worcester  'A'                                   NT 
  5  Canton  'A'                                               NT 
  6  Danvers  'A'                                              NT 
  7  Dedham  'A'                                               NT 
  8  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  9  Duxbury  'A'                                              NT 
 10  Foxborough  'A'                                           NT 
 11  Hudson  'A'                                               NT 
 12  Marblehead  'A'                                           NT 
 13  Medfield  'A'                                             NT 
 14  Medway  'A'                                               NT 
 15  Melrose  'A'                                              NT 
 16  Middleboro  'A'                                           NT 
 17  Milton  'A'                                               NT 
 18  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 19  Northampton  'A'                                          NT 
 20  Norton  'A'                                               NT 
 21  Pembroke  'A'                                             NT 
 22  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 23  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 24  Randolph  'A'                                             NT 
 25  Sandwich  'A'                                             NT 
 26  Snowden International School  'A'                         NT 
 27  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 28  Stoneham  'A'                                             NT 
 29  Swampscott  'A'                                           NT 
 30  Tewksbury  'A'                                            NT 
 31  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 32  Wakefield  'A'                                            NT 
 33  Wakefield  'B'                                            NT 
 34  Wareham  'A'                                              NT 
 35  Watertown  'A'                                            NT 
 36  Weston  'A'                                               NT 
 37  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 8  Boys 1600 Sprint Medley
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford  'A'                                              NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Burlington  'B'                                           NT 
  4  Danvers  'A'                                              NT 
  5  Dedham  'A'                                               NT 
  6  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  7  Duxbury  'A'                                              NT 
  8  Duxbury  'B'                                              NT 
  9  Falmouth  'A'                                             NT 
 10  Foxborough  'A'                                           NT 
 11  Hudson  'A'                                               NT 
 12  Marblehead  'A'                                           NT 
 13  Medfield  'A'                                             NT 
 14  Medfield  'B'                                             NT 
 15  Medway  'A'                                               NT 
 16  Melrose  'A'                                              NT 
 17  Melrose  'B'                                              NT 
 18  Middleboro  'A'                                           NT 
 19  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 20  Northampton  'A'                                          NT 
 21  Norton  'A'                                               NT 
 22  Pembroke  'A'                                             NT 
 23  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 24  Pentucket Reg.-W.Newbury  'B'                             NT 
 25  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 26  Quabbin Reg.-Barre  'B'                                   NT 
 27  Randolph  'A'                                             NT 
 28  Sandwich  'A'                                             NT 
 29  Snowden International School  'A'                         NT 
 30  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 31  Stoneham  'A'                                             NT 
 32  Stoneham  'B'                                             NT 
 33  Swampscott  'A'                                           NT 
 34  Tewksbury  'A'                                            NT 
 35  Tewksbury  'B'                                            NT 
 36  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 37  Triton Reg.-Byfield  'B'                                  NT 
 38  Wakefield  'A'                                            NT 
 39  Wakefield  'B'                                            NT 
 40  Wareham  'A'                                              NT 
 41  Watertown  'A'                                            NT 
 42  Wilmington  'A'                                           NT 
 43  Wilmington  'B'                                           NT 
 
Event 10  Boys Distance Medley
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Bedford  'A'                                              NT 
  2  Burlington  'A'                                           NT 
  3  Canton  'A'                                               NT 
  4  Danvers  'A'                                              NT 
  5  Dedham  'A'                                               NT 
  6  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  7  Falmouth  'A'                                             NT 
  8  Foxborough  'A'                                           NT 
  9  Holliston  'A'                                            NT 
 10  Hudson  'A'                                               NT 
 11  Marblehead  'A'                                           NT 
 12  Medfield  'A'                                             NT 
 13  Medway  'A'                                               NT 
 14  Melrose  'A'                                              NT 
 15  Middleboro  'A'                                           NT 
 16  Nashoba Reg-Bolton  'A'                                   NT 
 17  Northampton  'A'                                          NT 
 18  Norton  'A'                                               NT 
 19  Pembroke  'A'                                             NT 
 20  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 21  Quabbin Reg.-Barre  'A'                                   NT 
 22  Sandwich  'A'                                             NT 
 23  Somerset-Berkley  'A'                                     NT 
 24  Stoneham  'A'                                             NT 
 25  Swampscott  'A'                                           NT 
 26  Tewksbury  'A'                                            NT 
 27  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 28  Wakefield  'A'                                            NT 
 29  Wakefield  'B'                                            NT 
 30  Watertown  'A'                                            NT 
 31  Wayland  'A'                                              NT 
 32  Westwood  'A'                                             NT 
 33  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 12  Boys 4x50 Yard Shuttle Hurdle
===============================================================================
     School                                                  Seed           
===============================================================================
  1  Burlington  'A'                                           NT 
  2  Burlington  'B'                                           NT 
  3  Danvers  'A'                                              NT 
  4  Dennis-Yarmouth Reg.  'A'                                 NT 
  5  Dighton-Rehoboth Reg.  'A'                                NT 
  6  Duxbury  'A'                                              NT 
  7  Foxborough  'A'                                           NT 
  8  Marblehead  'A'                                           NT 
  9  Medfield  'A'                                             NT 
 10  Melrose  'A'                                              NT 
 11  Middleboro  'A'                                           NT 
 12  Milton  'A'                                               NT 
 13  Norton  'A'                                               NT 
 14  Pembroke  'A'                                             NT 
 15  Pentucket Reg.-W.Newbury  'A'                             NT 
 16  Randolph  'A'                                             NT 
 17  Stoneham  'A'                                             NT 
 18  Tewksbury  'A'                                            NT 
 19  Tewksbury  'B'                                            NT 
 20  Triton Reg.-Byfield  'A'                                  NT 
 21  Wayland  'A'                                              NT 
 22  Wilmington  'A'                                           NT 
 
Event 16  Boys High Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Auburn, Boys                     Auburn                   NH 
  2  Burlington, Boys                 Burlington               NH 
  3  Danvers, Boys                    Danvers                  NH 
  4  Dennis-Yarmouth, Boys            D-Y                      NH 
  5  Dighton-Rehoboth, Boys           Digh-Reh                 NH 
  6  Duxbury, Boys                    Duxbury                  NH 
  7  Falmouth, Boys                   Falmouth                 NH 
  8  Foxborough, Boys                 Foxborough               NH 
  9  Marblehead, Boys                 Marblehead               NH 
 10  Medfield, Boys                   Medfield                 NH 
 11  Melrose, Boys                    Melrose                  NH 
 12  Middleboro, Boys                 Middleboro               NH 
 13  Nashoba, Boys                    Nashoba                  NH 
 14  Northampton, Boys                Northampton              NH 
 15  Norton, Boys                     Norton                   NH 
 16  Pembroke, Boys                   Pembroke                 NH 
 17  Somerset Berkley, Boys           Somerset-Berk            NH 
 18  Stoneham, Boys                   Stoneham                 NH 
 19  Swampscott, Boys                 Swampscott               NH 
 20  Tewksbury, Boys                  Tewksbury                NH 
 21  Triton, Boys                     Triton                   NH 
 22  Wakefield, Boys                  Wakefield                NH 
 23  Watertown, Boys                  Watertown                NH 
 24  Wilmington, Boys                 Wilmington               NH 
 
Event 18  Boys Long Jump
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Bedford, Boys                    Bedford                  ND 
  2  Burlington, Boys                 Burlington               ND 
  3  Canton, Boys                     Canton                   ND 
  4  Danvers, Boys                    Danvers                  ND 
  5  Dighton-Rehoboth, Boys           Digh-Reh                 ND 
  6  Duxbury, Boys                    Duxbury                  ND 
  7  Foxborough, Boys                 Foxborough               ND 
  8  Medway, Boys                     Medway                   ND 
  9  Melrose, Boys                    Melrose                  ND 
 10  Middleboro, Boys                 Middleboro               ND 
 11  Nashoba, Boys                    Nashoba                  ND 
 12  Northampton, Boys                Northampton              ND 
 13  Norton, Boys                     Norton                   ND 
 14  Pembroke, Boys                   Pembroke                 ND 
 15  Quabbin, Boys                    Quabbin                  ND 
 16  Randolph, Boys                   Randolph                 ND 
 17  Snowden, Boys                    Snowden                  ND 
 18  Somerset Berkley, Boys           Somerset-Berk            ND 
 19  Stoneham, Boys                   Stoneham                 ND 
 20  Tewksbury, Boys                  Tewksbury                ND 
 21  Triton, Boys                     Triton                   ND 
 22  Wakefield, Boys                  Wakefield                ND 
 23  Watertown, Boys                  Watertown                ND 
 24  Weston, Boys                     Weston                   ND 
 25  Wilmington, Boys                 Wilmington               ND 
 
Event 20  Boys Shot Put
===============================================================================
     Name                        Year School            Seed Mark           
===============================================================================
  1  Auburn, Boys                     Auburn                   ND 
  2  Bedford, Boys                    Bedford                  ND 
  3  Burlington, Boys                 Burlington               ND 
  4  Burlington B, Boys               Burlington               ND 
  5  Canton, Boys                     Canton                   ND 
  6  Danvers, Boys                    Danvers                  ND 
  7  Dighton-Rehoboth, Boys           Digh-Reh                 ND 
  8  Falmouth, Boys                   Falmouth                 ND 
  9  Foxborough, Boys                 Foxborough               ND 
 10  Hudson, Boys                     Hudson                   ND 
 11  Marblehead, Boys                 Marblehead               ND 
 12  Medfield, Boys                   Medfield                 ND 
 13  Medway, Boys                     Medway                   ND 
 14  Melrose, Boys                    Melrose                  ND 
 15  Middleboro, Boys                 Middleboro               ND 
 16  Nashoba, Boys                    Nashoba                  ND 
 17  Northampton, Boys                Northampton              ND 
 18  Norton, Boys                     Norton                   ND 
 19  Pembroke, Boys                   Pembroke                 ND 
 20  Pentucket, Boys                  Pentucket                ND 
 21  Randolph, Boys                   Randolph                 ND 
 22  Somerset Berkley, Boys           Somerset-Berk            ND 
 23  Stoneham, Boys                   Stoneham                 ND 
 24  Swampscott, Boys                 Swampscott               ND 
 25  Tewksbury, Boys                  Tewksbury                ND 
 26  Triton, Boys                     Triton                   ND 
 27  Wakefield, Boys                  Wakefield                ND 
 28  Watertown, Boys                  Watertown                ND 
 29  Weston, Boys                     Weston                   ND 
 30  Wilmington, Boys                 Wilmington               ND