Licensed to MSTCA - Contractor License  HY-TEK's Meet Manager 1/6/2016 12:10 AM
                      MSTCA James Kalperis Indoor Relays                       
                           DIVISION 5   - 1/10/2016                            
                 Reggie Lewis Track & Athletic Center- Boston                  
                               Performance List                                
 
Event 13  Girls 4x50 Yard Relay (40)
===============================================================================
All-Division:  24.52  1/21/2012   Newton North                                 
                      S Brown, C Forbes, K Prior, K Wong                
   Co-holder:  24.52  1/14/2012   OLD ROCHESTER REG.                           
                      H Walsh, A Goglen, M Dasilva, A Saccone           
      Div. V:  26.01  1/10/2014   Card. Spellman-Brockton                      
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Amesbury  'A'                                                
  4  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  5  Bellingham  'A'                                              
  6  Bellingham  'B'                                              
  7  Bourne  'A'                                                  
  8  Burke-Boston  'A'                                            
  9  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
 10  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 11  East Bridgewater  'A'                                        
 12  Fairhaven  'A'                                               
 13  Gardner  'A'                                                 
 14  Grafton  'A'                                                 
 15  Hamilton-Wenham  'A'                                         
 16  Hamilton-Wenham  'B'                                         
 17  Ipswich  'A'                                                 
 18  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 19  Littleton  'A'                                               
 20  Lynnfield  'A'                                               
 21  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 22  Manchester Essex Reg  'B'                                    
 23  Millis  'A'                                                  
 24  Mount Alvernia-Newton  'A'                                   
 25  Mount Alvernia-Newton  'B'                                   
 26  Newburyport  'A'                                             
 27  North Reading  'A'                                           
 28  Notre Dame Academy-Worcester  'A'                            
 29  Notre Dame Academy-Worcester  'B'                            
 30  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 31  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 32  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 33  Old Rochester Reg.Mattpst  'B'                               
 34  Saint Peter-Marian/Worc.  'A'                                
 35  Saugus  'A'                                                  
 36  Seekonk  'A'                                                 
 37  Sutton  'A'                                                  
 38  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 39  Uxbridge  'A'                                                
 40  Winthrop  'A'                                                
 
Event 3  Girls 4x200 Meter Relay (48)
===============================================================================
All-Division:  1:44.0h  1987        Randolph                                   
      Div. V:  1:52.09  1/10/2014   North Reading                              
                        K Copelas, K Donovan, C Godzinski, T Brown        
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Amesbury  'A'                                                
  4  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  5  Arlington Catholic  'A'                                      
  6  Bellingham  'A'                                              
  7  Bellingham  'B'                                              
  8  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  9  Blackstone-Millville  'A'                                    
 10  Bourne  'A'                                                  
 11  Bourne  'B'                                                  
 12  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
 13  Carver  'A'                                                  
 14  Douglas  'A'                                                 
 15  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 16  East Bridgewater  'A'                                        
 17  Fairhaven  'A'                                               
 18  Gardner  'A'                                                 
 19  Grafton  'A'                                                 
 20  Hamilton-Wenham  'A'                                         
 21  Hamilton-Wenham  'B'                                         
 22  Hopedale  'A'                                                
 23  Ipswich  'A'                                                 
 24  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 25  Littleton  'A'                                               
 26  Lynnfield  'A'                                               
 27  Lynnfield  'B'                                               
 28  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 29  Manchester Essex Reg  'B'                                    
 30  Marian-Framingham  'A'                                       
 31  Millis  'A'                                                  
 32  Mount Alvernia-Newton  'A'                                   
 33  Murdock-Winchendon  'A'                                      
 34  Newburyport  'A'                                             
 35  North Reading  'A'                                           
 36  Norwell  'A'                                                 
 37  Notre Dame Academy-Worcester  'A'                            
 38  Notre Dame Academy-Worcester  'B'                            
 39  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 40  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 41  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 42  Saugus  'A'                                                  
 43  Seekonk  'A'                                                 
 44  Sutton  'A'                                                  
 45  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 46  Ursuline Academy-Dedham  'B'                                 
 47  Uxbridge  'A'                                                
 48  Winthrop  'A'                                                
 
Event 5  Girls 4x400 Meter Relay (27)
===============================================================================
All-Division:  3:56.8h  1981        North Quincy                               
      Div. V:  4:07.10  1/10/2014   Ursuline Academy-Dedham                    
                        M Wright, L Baryluk, C Kelly, A Piccolo           
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  4  Arlington Catholic  'A'                                      
  5  Bellingham  'A'                                              
  6  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  7  Bourne  'A'                                                  
  8  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  9  East Bridgewater  'A'                                        
 10  Fairhaven  'A'                                               
 11  Gardner  'A'                                                 
 12  Grafton  'A'                                                 
 13  Ipswich  'A'                                                 
 14  Littleton  'A'                                               
 15  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 16  Mashpee  'A'                                                 
 17  Millis  'A'                                                  
 18  Newburyport  'A'                                             
 19  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 20  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 21  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 22  Seekonk  'A'                                                 
 23  Sutton  'A'                                                  
 24  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 25  Ursuline Academy-Dedham  'B'                                 
 26  Uxbridge  'A'                                                
 27  Winthrop  'A'                                                
 
Event 1  Girls 4x800 Meter Relay (25)
===============================================================================
All-Division:   9:16.79  2008        Lincoln-Sudbury                           
      Div. V:  10:04.27  1/10/2014   Hamilton-Wenham Reg.                      
                         E Horgan, J Zheng, M Stone, E Weigand             
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Amesbury  'A'                                                
  4  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  5  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  6  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  7  East Bridgewater  'A'                                        
  8  Fairhaven  'A'                                               
  9  Grafton  'A'                                                 
 10  Hopedale  'A'                                                
 11  Ipswich  'A'                                                 
 12  Littleton  'A'                                               
 13  Lynnfield  'A'                                               
 14  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 15  Millis  'A'                                                  
 16  Newburyport  'A'                                             
 17  North Reading  'A'                                           
 18  Norwell  'A'                                                 
 19  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 20  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 21  Seekonk  'A'                                                 
 22  Sutton  'A'                                                  
 23  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 24  Uxbridge  'A'                                                
 25  Winthrop  'A'                                                
 
Event 7  Girls 1600 Sprint Medley (41)
===============================================================================
All-Division:  4:06.6h  1980        Brookline                                  
      Div. V:  4:14.96  1/10/2014   Ursuline Academy-Dedham                    
                        A Piccolo, E Joseph, K Brady, M Wright            
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Amesbury  'A'                                                
  4  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  5  Ashland  'A'                                                 
  6  Bellingham  'A'                                              
  7  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  8  Bishop Stang-Dartrmouth  'A'                                 
  9  Blackstone-Millville  'A'                                    
 10  Bourne  'A'                                                  
 11  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
 12  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 13  East Bridgewater  'A'                                        
 14  Fairhaven  'A'                                               
 15  Gardner  'A'                                                 
 16  Grafton  'A'                                                 
 17  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 18  Ipswich  'A'                                                 
 19  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 20  Littleton  'A'                                               
 21  Lynnfield  'A'                                               
 22  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 23  Marian-Framingham  'A'                                       
 24  Mashpee  'A'                                                 
 25  Millis  'A'                                                  
 26  Millis  'B'                                                  
 27  Mount Alvernia-Newton  'A'                                   
 28  Murdock-Winchendon  'A'                                      
 29  Newburyport  'A'                                             
 30  North Reading  'A'                                           
 31  Notre Dame Academy-Worcester  'A'                            
 32  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 33  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 34  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 35  Saint Peter-Marian/Worc.  'A'                                
 36  Saugus  'A'                                                  
 37  Seekonk  'A'                                                 
 38  Sutton  'A'                                                  
 39  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 40  Uxbridge  'A'                                                
 41  Winthrop  'A'                                                
 
Event 9  Girls Distance Medley (28)
===============================================================================
All-Division:  12:19.56  1/21/2012   Franklin                                  
                         L Hagen, A Price, K Knous, A Giese                
      Div. V:  12:43.89  1/10/2014   Manchester Essex-Reg.                     
                         F Davis, S Woodman, M Clark, O Lantz              
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dame-Tyngs.  'A'                            
  2  Advanced Math & Science  'A'                                 
  3  Amesbury  'A'                                                
  4  Bellingham  'A'                                              
  5  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  6  Carver  'A'                                                  
  7  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  8  East Bridgewater  'A'                                        
  9  Grafton  'A'                                                 
 10  Hopedale  'A'                                                
 11  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 12  Ipswich  'A'                                                 
 13  Littleton  'A'                                               
 14  Lynnfield  'A'                                               
 15  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 16  Millis  'A'                                                  
 17  Newburyport  'A'                                             
 18  North Reading  'A'                                           
 19  Norwell  'A'                                                 
 20  Notre Dame Academy-Worcester  'A'                            
 21  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 22  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 23  Saugus  'A'                                                  
 24  Seekonk  'A'                                                 
 25  Sutton  'A'                                                  
 26  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 27  Uxbridge  'A'                                                
 28  Winthrop  'A'                                                
 
Event 11  Girls 4x50 Yard Shuttle Hurdle (23)
===============================================================================
All-Division:  29.11  1/21/2012   Newton North                                 
                      S Brown, S Lehman, K Wong, K Prior                
      Div. V:  31.01  1/10/2014   North Reading                                
                      M Quarti, C Godzinski, J Schille, J Raffael       
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Arlington Catholic  'A'                                      
  3  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  4  Carver  'A'                                                  
  5  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  6  East Bridgewater  'A'                                        
  7  Grafton  'A'                                                 
  8  Hamilton-Wenham  'A'                                         
  9  Ipswich  'A'                                                 
 10  Littleton  'A'                                               
 11  Lunenburg  'A'                                               
 12  Lynnfield  'A'                                               
 13  Millis  'A'                                                  
 14  North Reading  'A'                                           
 15  North Reading  'B'                                           
 16  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 17  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 18  Old Rochester Reg.Mattpst  'B'                               
 19  Seekonk  'A'                                                 
 20  Sutton  'A'                                                  
 21  Ursuline Academy-Dedham  'A'                                 
 22  Uxbridge  'A'                                                
 23  Winthrop  'A'                                                
 
Event 15  Girls High Jump (19)
===============================================================================
All-Division:  4.80m  2010        Andover = 15' 9"                             
      Div. V:  4.39m  1/10/2014   Old Rochester =14'4.75"                      
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Arlington Catholic, Girls        Arlingrton Cath             
  2  East Bridgewater, Girls          East Bridgewater            
  3  Grafton, girls                   Grafton                     
  4  hamilton-wenham, girls           Hamilton-Wen                
  5  Ipswich, Girls                   Ipswich                     
  6  Joseph Case, Girls               Case-Swansea                
  7  Littleton, Girls                 Littleton                   
  8  Millis, Girls                    Millis                      
  9  Mount Alvernia, Girls            Mount Alvernia              
 10  Newburyport, Girls               Newburyport                 
 11  North Reading, Girls             North Reading               
 12  Notre Dame Academy, Girls        Notre Dame  W               
 13  Oakmont, Girls                   Oakmont                     
 14  Old Rochester, Girls             O.R.R.                      
 15  Saugus, Girls                    Saugus                      
 16  Seekonk, Girls                   Seekonk                     
 17  St Peter Marian, Girls           St Peter/Marian             
 18  Sutton, Girls                    Sutton                      
 19  Uxbridge, Girls                  Uxbridge                    
 
Event 17  Girls Long Jump (19)
===============================================================================
All-Division:  15.10m  2003        Dennis Yarmouth =49' 6.5"                   
      Div. V:  13.75m  1/10/2014   Ursuline Academy-Dedham =45'1.5"            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Advanced Math & Scie, Girls      A.M.S.A.                    
  2  Archbishop Williams, Girls       Arch Williams               
  3  Bellingham, Girls                Bellingham                  
  4  Cardinal Spellman, Girls         Card. Spellman              
  5  Carver, Girls                    Carver                      
  6  Dover Sherborn, Girls            Dover-Sherborn              
  7  East Bridgewater, Girls          East Bridgewater            
  8  Fairhaven, Girls                 Fairhaven                   
  9  Ipswich, Girls                   Ipswich                     
 10  Manchester-Essex, Girls          Manch. Essex                
 11  Newburyport, Girls               Newburyport                 
 12  North Reading, Girls             North Reading               
 13  Oakmont, Girls                   Oakmont                     
 14  Old Rochester, Girls             O.R.R.                      
 15  Saugus, Girls                    Saugus                      
 16  Seekonk, Girls                   Seekonk                     
 17  Sutton, Girls                    Sutton                      
 18  Ursuline, Girls                  Ursuline                    
 19  Uxbridge, Girls                  Uxbridge                    
 
Event 19  Girls Shot Put (33)
===============================================================================
All-Division:  32.57m  1982        Acton- Boxboro =106'10"                     
      Div. V:  26.63m  1/10/2014   North Reading =87'4.75"                     
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Academy of Notre Dam, Girls      Ac.of Notre Dame            
  2  Advanced Math & Scie, Girls      A.M.S.A.                    
  3  Amesbury, Girls                  Amesbury                    
  4  Bellingham, Girls                Bellingham                  
  5  Bourne, Girls                    Bourne                      
  6  Carver, Girls                    Carver                      
  7  Dover Sherborn, Girls            Dover-Sherborn              
  8  East Bridgewater, Girls          East Bridgewater            
  9  Fairhaven, Girls                 Fairhaven                   
 10  Grafton, girls                   Grafton                     
 11  hamilton-wenham, girls           Hamilton-Wen                
 12  Innovation Academy, Girls        Innovation                  
 13  Ipswich, Girls                   Ipswich                     
 14  Littleton, Girls                 Littleton                   
 15  Lynnfield, Girls                 Lynnfield                   
 16  Manchester-Essex, Girls          Manch. Essex                
 17  Marian, Girls                    Marian                      
 18  Millis, Girls                    Millis                      
 19  Mount Alvernia, Girls            Mount Alvernia              
 20  Murdock, Girls                   Murdock                     
 21  Narragansett, Girls              Narragansett                
 22  Newburyport, Girls               Newburyport                 
 23  North Reading, Girls             North Reading               
 24  Notre Dame Academy, Girls        Notre Dame  W               
 25  Oakmont, Girls                   Oakmont                     
 26  Old Rochester, Girls             O.R.R.                      
 27  Saugus, Girls                    Saugus                      
 28  Seekonk, Girls                   Seekonk                     
 29  Seekonk, Girls B                 Seekonk                     
 30  St Peter Marian, Girls           St Peter/Marian             
 31  Sutton, Girls                    Sutton                      
 32  Ursuline, Girls                  Ursuline                    
 33  Uxbridge, Girls                  Uxbridge                    
 
Event 14  Boys 4x50 Yard Relay (31)
===============================================================================
All-Division:  21.82  1/21/2012   Lawrence                                     
                      R Garcia, B Montero Ford, R Munoz, M Severino     
      Div. V:  23.24  1/10/2014   East Bridgewater                             
                      J Shea, T Moquin, J Vargus, J Peterson            
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Amesbury  'A'                                                
  3  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  4  Bellingham  'A'                                              
  5  Bishop Stang-Dartrmouth  'A'                                 
  6  Bourne  'A'                                                  
  7  Burke-Boston  'A'                                            
  8  Burke-Boston  'B'                                            
  9  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
 10  Carver  'A'                                                  
 11  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 12  East Bridgewater  'A'                                        
 13  Fairhaven  'A'                                               
 14  Gardner  'A'                                                 
 15  Gardner  'B'                                                 
 16  Hamilton-Wenham  'A'                                         
 17  Ipswich  'A'                                                 
 18  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 19  Joseph Case-Swansea  'B'                                     
 20  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 21  Newburyport  'A'                                             
 22  North Reading  'A'                                           
 23  North Reading  'B'                                           
 24  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 25  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 26  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 27  Saint Peter-Marian/Worc.  'A'                                
 28  Saugus  'A'                                                  
 29  Seekonk  'A'                                                 
 30  Sutton  'A'                                                  
 31  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 4  Boys 4x200 Meter Relay (38)
===============================================================================
All-Division:  1:30.4h  1990        Brockton                                   
      Div. V:  1:36.71  1/10/2014   Card.l Spellman-Brockton                   
                        A Mac Millan, I Chester, F Dauphin, S Williams    
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Amesbury  'A'                                                
  3  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  4  Bellingham  'A'                                              
  5  Blackstone-Millville  'A'                                    
  6  Bourne  'A'                                                  
  7  Burke-Boston  'A'                                            
  8  Burke-Boston  'B'                                            
  9  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
 10  Carver  'A'                                                  
 11  Douglas  'A'                                                 
 12  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 13  East Bridgewater  'A'                                        
 14  Fairhaven  'A'                                               
 15  Gardner  'A'                                                 
 16  Gardner  'B'                                                 
 17  Hopedale  'A'                                                
 18  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 19  Ipswich  'A'                                                 
 20  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 21  Joseph Case-Swansea  'B'                                     
 22  Littleton  'A'                                               
 23  Littleton  'B'                                               
 24  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 25  Murdock-Winchendon  'A'                                      
 26  Narragansett Reg. HS  'A'                                    
 27  Newburyport  'A'                                             
 28  North Reading  'A'                                           
 29  North Reading  'B'                                           
 30  Norwell  'A'                                                 
 31  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 32  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 33  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 34  Saint Peter-Marian/Worc.  'A'                                
 35  Saugus  'A'                                                  
 36  Seekonk  'A'                                                 
 37  Sutton  'A'                                                  
 38  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 6  Boys 4x400 Meter Relay (28)
===============================================================================
All-Division:  3:18.3h  1979        Brockton                                   
      Div. V:  3:34.34  1/10/2014   Newburyport                                
                        B Byron, J Nutter, T Graham, J Healey             
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  3  Bellingham  'A'                                              
  4  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  5  Bishop Stang-Dartrmouth  'A'                                 
  6  Bourne  'A'                                                  
  7  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  8  Carver  'A'                                                  
  9  Douglas  'A'                                                 
 10  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 11  East Bridgewater  'A'                                        
 12  Gardner  'A'                                                 
 13  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 14  Ipswich  'A'                                                 
 15  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 16  Littleton  'A'                                               
 17  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 18  Marian-Framingham  'A'                                       
 19  Mashpee  'A'                                                 
 20  Newburyport  'A'                                             
 21  North Reading  'A'                                           
 22  North Reading  'B'                                           
 23  Norwell  'A'                                                 
 24  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 25  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 26  Seekonk  'A'                                                 
 27  Sutton  'A'                                                  
 28  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 2  Boys 4x800 Meter Relay (24)
===============================================================================
All-Division:  7:53.5h  1984        Cambridge R & L                            
      Div. V:  8:15.77  1/10/2014   Newburyport                                
                        G Ficht, J Nutter, T Graham, N Carleo             
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Amesbury  'A'                                                
  3  Bellingham  'A'                                              
  4  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  5  Blackstone-Millville  'A'                                    
  6  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  7  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  8  East Bridgewater  'A'                                        
  9  Fairhaven  'A'                                               
 10  Hamilton-Wenham  'A'                                         
 11  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 12  Ipswich  'A'                                                 
 13  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 14  Littleton  'A'                                               
 15  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 16  Marthas Vineyard  'A'                                        
 17  Newburyport  'A'                                             
 18  North Reading  'A'                                           
 19  Norwell  'A'                                                 
 20  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 21  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 22  Seekonk  'A'                                                 
 23  Sutton  'A'                                                  
 24  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 8  Boys 1600 Sprint Medley (30)
===============================================================================
All-Division:  3:31.3h  1993        Brockton                                   
      Div. V:  3:47.40  1/10/2014   Old Rochester Reg.-Mattapoiset             
                        M Wyman, K Besse, B Dion, C Demers                
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Amesbury  'A'                                                
  3  Archbishop Williams-Braintree  'A'                           
  4  Ashland  'A'                                                 
  5  Bellingham  'A'                                              
  6  Bishop Fenwick-Peabody  'A'                                  
  7  Bishop Stang-Dartrmouth  'A'                                 
  8  Bourne  'A'                                                  
  9  Carver  'A'                                                  
 10  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 11  East Bridgewater  'A'                                        
 12  Gardner  'A'                                                 
 13  Hamilton-Wenham  'A'                                         
 14  Ipswich  'A'                                                 
 15  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 16  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 17  Marian-Framingham  'A'                                       
 18  Mashpee  'A'                                                 
 19  Murdock-Winchendon  'A'                                      
 20  Narragansett Reg. HS  'A'                                    
 21  Newburyport  'A'                                             
 22  North Reading  'A'                                           
 23  Norwell  'A'                                                 
 24  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 25  Oakmont Reg.-Ashburnham  'B'                                 
 26  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 27  Saugus  'A'                                                  
 28  Seekonk  'A'                                                 
 29  Sutton  'A'                                                  
 30  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 10  Boys Distance Medley (26)
===============================================================================
All-Division:  10:26.00  2006        Xaverian Bros.                            
      Div. V:  10:53.49  1/10/2014   Newburyport                               
                         C Orlando, J Healey, G Ficht, N Carleo            
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Advanced Math & Science  'A'                                 
  2  Amesbury  'A'                                                
  3  Bellingham  'A'                                              
  4  Bishop Stang-Dartrmouth  'A'                                 
  5  Blackstone-Millville  'A'                                    
  6  Bourne  'A'                                                  
  7  Cardinal Spellman-Brockton  'A'                              
  8  Carver  'A'                                                  
  9  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
 10  East Bridgewater  'A'                                        
 11  Hopedale  'A'                                                
 12  Innovation Academy-Tyngs.  'A'                               
 13  Ipswich  'A'                                                 
 14  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
 15  Littleton  'A'                                               
 16  Lunenburg  'A'                                               
 17  Manchester Essex Reg  'A'                                    
 18  Newburyport  'A'                                             
 19  North Reading  'A'                                           
 20  Norwell  'A'                                                 
 21  Oakmont Reg.-Ashburnham  'A'                                 
 22  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 23  Saugus  'A'                                                  
 24  Seekonk  'A'                                                 
 25  Sutton  'A'                                                  
 26  Uxbridge  'A'                                                
 
Event 12  Boys 4x50 Yard Shuttle Hurdle (12)
===============================================================================
All-Division:  25.66  1/9/2015    Andover, Andover                             
                      S Silveria, S Caveney, A Mattucci, J Mantrang     
      Div. V:  28.78  1/10/2014   Ipswich                                      
                      R Bahar, E Bates, E Sorger, B Conteras            
     School                                                                 
===============================================================================
  1  Dover-Sherborn Reg.  'A'                                     
  2  East Bridgewater  'A'                                        
  3  Ipswich  'A'                                                 
  4  Joseph Case-Swansea  'A'                                     
  5  Littleton  'A'                                               
  6  Lunenburg  'A'                                               
  7  Murdock-Winchendon  'A'                                      
  8  Newburyport  'A'                                             
  9  North Reading  'A'                                           
 10  Old Rochester Reg.Mattpst  'A'                               
 11  Old Rochester Reg.Mattpst  'B'                               
 12  Sutton  'A'                                                  
 
Event 16  Boys High Jump (12)
===============================================================================
All-Division:  5.61m  2009        B.C. High =18' 5"                            
      Div. V:  5.14m  1/10/2014   Douglas =16'10.25"                           
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Bellingham, Boys                 Bellingham                  
  2  Cardinal Spellman, Boys          Card. Spellman              
  3  Dover-Sherborn, Boys             Dover-Sherborn              
  4  East Bridgewater, Boys           East Bridgewater            
  5  Ipswich, Boys                    Ipswich                     
  6  Joseph Case, Boys                Case-Swansea                
  7  Newburyport, boys                Newburyport                 
  8  North Reading, Boys              North Reading               
  9  Old Rochester, Boys              O.R.R.                      
 10  Saugus, Boys                     Saugus                      
 11  St. Peter Marian, Boys           St Peter/Marian             
 12  Sutton, Boys                     Sutton                      
 
Event 18  Boys Long Jump (22)
===============================================================================
All-Division:  19.17m  2008        Newton North =62'10.75                      
   Co-holder:  19.17m  2011        New Bedford =62'10.75"                      
      Div. V:  16.75m  1/10/2014   Newburyport =54'11.5"                       
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Advanced Math & Scie, Boys       A.M.S.A.                    
  2  Archbishop Williams, Boys        Arch Williams               
  3  Bellingham, Boys                 Bellingham                  
  4  Bishop Fenwick, Boys             Bish. Fenwick               
  5  Bourne, Boys                     Bourne                      
  6  Burke, Boys                      Burke                       
  7  Cardinal Spellman, Boys          Card. Spellman              
  8  Dover-Sherborn, Boys             Dover-Sherborn              
  9  East Bridgewater, Boys           East Bridgewater            
 10  Ipswich, Boys                    Ipswich                     
 11  Littleton, Boys                  Littleton                   
 12  Manchester-Essex, Boys           Manch. Essex                
 13  Mashpee, Boys                    Mashpee                     
 14  Narragansett, Boys               Narragansett                
 15  Newburyport, boys                Newburyport                 
 16  North Reading, Boys              North Reading               
 17  Oakmont, Boys                    Oakmont                     
 18  Old Rochester, Boys              O.R.R.                      
 19  Saugus, Boys                     Saugus                      
 20  seekonk, boys                    Seekonk                     
 21  Sutton, Boys                     Sutton                      
 22  Uxbridge, Boys                   Uxbridge                    
 
Event 20  Boys Shot Put (28)
===============================================================================
All-Division:  48.25m  1986        Arch. Williams =158' 3.5"                   
      Div. V:  35.94m  1/10/2014   Ipswich =119'11"                            
     Name                        Year School                                
===============================================================================
  1  Advanced Math & Scie, Boys       A.M.S.A.                    
  2  Amesbury, Boys                   Amesbury                    
  3  Archbishop Williams, Boys        Arch Williams               
  4  Arlington Catholic, Boys         Arlingrton Cath             
  5  Ashland, Boys                    Ashland                     
  6  Bishop Stang, Boys               Bish Stang                  
  7  Bourne, Boys                     Bourne                      
  8  Burke, Boys                      Burke                       
  9  Cardinal Spellman, Boys          Card. Spellman              
 10  Carver, Boys                     Carver                      
 11  Dover-Sherborn, Boys             Dover-Sherborn              
 12  East Bridgewater, Boys           East Bridgewater            
 13  Hopedale High School, Boys       Hopedale                    
 14  Innovation Academy, Boys         Innovation                  
 15  Ipswich, Boys                    Ipswich                     
 16  Joseph Case, Boys                Case-Swansea                
 17  Manchester-Essex, Boys           Manch. Essex                
 18  Mashpee, Boys                    Mashpee                     
 19  Narragansett, Boys               Narragansett                
 20  Newburyport, boys                Newburyport                 
 21  North Reading, Boys              North Reading               
 22  Oakmont, Boys                    Oakmont                     
 23  Old Rochester, Boys              O.R.R.                      
 24  Saugus, Boys                     Saugus                      
 25  seekonk, boys                    Seekonk                     
 26  St. Peter Marian, Boys           St Peter/Marian             
 27  Sutton, Boys                     Sutton                      
 28  Uxbridge, Boys                   Uxbridge